Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] You are mine !

#7
Deci Reika : nu o sa fie un fic luat dupa altul sau asa. Asteapta doar, si o sa vezi ca e original.
Si fetelor, mersi de comentari! sper sa va placa si in continuare! ;;).
Next:



[center]Capitolul 2.
Yu P.o.v [/center]






~~~~~
- Yu! Termina! Tie nu-ti plac dulciurile! si e ultima...
- Ce stii face pentru ea?
- Dute dracu! imi spune blondul, parasiind incaperea.
~~~~~

Inca nu imi pot da seama cum poate un om sa fie asa de amuzant. Trebuie sa specific, imi place sa-l tachinez, chiar daca lui ii displace. Mie nu imi pasa. Eu defapt, ma folosesc de tot ce-mi iese in cale pentru a-mi atinge scopul, oricare ar fii acela. Cum ar fi Kiro, de exemplu. M-am culcat cu el de atatea ori doar pentru ca aveam chef, dar nu se supara. Oricum, cine s-ar supara daca i-ai oferii placere? Hmm, cred ca nimeni.
Am inaintat cativa pasii, ajungand in dreptul cosului de gunoi. M-am intors cu spatele, aruncand ciocolata dupa care tanjea Strify. Daca ar fi fost aici sa vada, mi-ar fi aruncat din nou sute de cuvinte in fata. Cum face el de obicei. Are o gura mare pe care incearca sa scoata venin, dar nu prea ii reuseste cu mine. Defapt ce tot spun? Doar cu mine vorbeste asa. Sunt sigur ca nu ma suporta, oricum nici eu nu-l prea agreez pe el, oarecum. Imi displac oameni care vorbesc prea mult si fara rost. Exact cum face el. Uneori imi vine sa-i pun scoci pe gura, pentru a-l face sa inceteze. Si cred ca asa voi face intr-o zi.
Am luat bagajele din usa, carandu-le pana in dreptul mesei si le-am asezat pe ea. Nu mai e mult pana la Craciun, asa ca eu cu baietii am facut niste cumparaturi. Desigur. Am luat si dulciuri pentru Strif' altfel iesea scandal. Imi amintesc atunci cand a fost randul lui Romeo sa faca ceva cumparaturi si a uitat sa ii aduca prajituri cu ciocolata blondului cu gura mare. S-a ales intr-un final cu o doza de cola in cap. Atunci am crezut ca ma prapadesc de ras, desii nu prea afisez eu starile mele, in ziua aia chiar nu m-am putut abtine. A fost prea de tot. Insa, daca cap galben ar incerca asa ceva cu mine, s-ar alege probabil cu nervi intinsi la maxim. Nu aleg sa-l lovesc, nicidecum. Stiu ca Strif' nu suporta sa ma aiba in preajma si mai rau pentru el, sa-l enervez. Dar asta e placerea mea.
Lumina patrundea in bucatarie datorita geamurilor transparente. Razele soarelui nu erau asa de calde. Dar la ce ma asteptam? E iarna. E Craciunul.
Ma indrept spre geam, uitandu-ma afara. Un grup de fani infocati strigau "Cinema Bizarre" si urlau ca doresc doar autografe si poze cu noi. Am dat negativ din cap. Asta e pretul pe care trebuie sa-l plateasca oameni faimosi. Nu pot avea liniste niciunde se duc, deoarece tot felul de oameni, se vor tine dupa ei pentru niste amarate de semnaturi si o poza.
Privirea mi se pierdea incetul cu incetul. Am inceput sa ma gandesc la diferite chestii. Nici nu mai auzeam fanii care ma aclamau, desigur, probabil m-au vazut la geam. Imi amintesc vag, de fosta mea si singura mea iubire. Alyssa.
Nu sunt eu un sentimental sau altceva, insa fata aceea a reusit sa scoata ce a fost mai bun din mine, doar ca s-a dus. A plecat si m-a lasat singur. Si acum, parca simt cum mainile mi se pierdeau prin parul ei auriu buclat. Cum ochii mei ii tinteau pe ai ei, marea albastra... Corpul ei micut si fragil, era ca o pana in bratele mele. A fost un inger, dar unul crud.
Lumea e cruda, la fel cum sunt si eu. De atunci, nu am mai aratat nici un fel de fericire, inafara de cea artificiala de pe scena. Nu m-am mai bucurat de absolut nimic, cu exceptia tachinarii blondului, care a devenit un hobi pentru mine.
Imi e dor de papusa aceea blonda. De fata inocenta care m-a inebunit, la propriu.
Imi aduc aminte...

*Flash back*

Ma plimbam pe strazi cu motorul meu, puiul meu asa cum ii zic eu. Aerul devenea din ce in ce mai inecacios, din cauza ca am oprit in fata unui bar. Am lasat 'puiul' ; afara si am intrat.
Mirosul de tutun si alcool mi-a invadat narile. M-am indreptat spre barman, cerandu-i un foc si un pachet de tigari. Mi le-a oferit, i-am platit si am plecat.
M-am suit pe motor, prinzand viteza. Peste aproximativ 10 minute, am oprit din nou. Ma aflam intr-un parc. Mi-am scos o tigara si focul, punand-o intre buze si aprinzand-o. Luna plina. Se explica de ce nu pot dormii.
M-am asezat pe o banca, sperand la un pic de liniste, insa...
- Hmm, Yu din Cinema Bizarre. Ce cauta unul ca tine pe aici? intreba vocea feminina pe un ton usor inocent.
- Uite ce e, daca vrei un autograf sau ceva de genu' ia-ti gandu. Vreau sa fiu singur. Pleaca. am spus pe un ton rece.
Vazand ca nu-mi spune nimic si ca nici nu pleaca, mi-am intors capul si am vazut-o. Purta o rochita lunga cam pana la genunchii, alba. Nu avea nici un decolteu. Parul auriu buclat ii se intindea pana la solduri, iar marea albastra ma privea. Ma simteam vrajit... pentru prima data, vrajit de o fata. Am vrut s-o sarut, dar cand mi-am deschis ochii din nou, disparuse.


*End flash back*

Dupa ziua aceea, au urmat altele in care imi faceam aparitia acolo. Intotdeauna o gaseam pe aceeasi banca. Am inteles, ca nu era o fana, din moment ce a disparut tocmai in momentul in care vroiam sa o sarut. O fana ar fi lesinat sau ar fi sarit pe mine, dar in orice caz nu ar fi reactionat ca ea. Am inceput s-o apreciez. Tot ieseam seara in parc, imi marturisise ca nu-i placeau cluburile si nici barurile. Obisnuiam sa mergem peste tot impreuna. Venea chiar si la concertele pe care le dadeam cu trupa. Iar, intr-o zi insorita, i-am propus sa fie iubita mea. Ea mi-a spus ca accepta, si m-am bucurat nespus. Am petrecut cele mai frumoase luni din viata mea alaturi de ea. Si totusi s-a dus. A plecat, fara sa-mi spuna nimic si am aflat ca a murit. A murit intr-un accident de motor.
O lacrima mi s-a scurs, parcurgandu-mi intreg chipul. A ajuns undeva pe parchet, nustiu si nu-mi pasa. Amintirile astea, ma dor. Chiar daca nu-s eu un sentimental, ma doare ca a plecat, chiar ma doare. Mi-am sters obrazul, pe care trecuse usor un cristal sarat, ca mai apoi sa imi trec o mana prin par.
M-am indepartat de la geam. Am nevoie doar de liniste. Cred ca iar o sa stau inchis in camera mea, pana trece Craciunul. Urasc sarbatorile astea, dar totusi am facut un minim efort de a merge la cumparaturi cu baietii. O sa-i las sa se distreze. Si in plus, nu am chef de comentariile si strigatele blondului. Vreau doar liniste...
Insa niciodata nu e asa cum vrei. Pe usa isi facura aparitia baietii, cu celelalte pungii, iar din alta parte venea Strif' care striga intruna.
- Unde-s dulciurile?! Yu mi-a furat ciocolata!! spusese el, imbufnandu-se.
Ceilalti l-au linistit, spunandu-i ca i-au cumparat mai multe tipuri de ciocolata, fursecuri si jeleuri. Blondul a inceput sa sara in sus, multumindu-le si spunand ca sunt un bou, in timp ce arata cu degetul spre mine.
L-am tras aproape de mine, lasandu-mi buzele la una din urechile sale. I-am muscat lobul si apoi l-am lins, soptindu-i :
- Si tu esti un copil mic si prost. Am spus eu, plecand din incaperea aceea.
Cum spuneam, am nevoie de liniste. Si desii imi face placere sa-l enervez pe Strif' acum nu am chef deloc, dar stiu sigur; ceea ce i-am spus, l-a enervat peste masura.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
You are mine ! - de Lexxu - 29-02-2012, 09:52 PM
RE: You are mine ! - de PervyTeoYaoi_Shinee - 29-02-2012, 10:24 PM
RE: You are mine ! - de AbiiShu' - 29-02-2012, 11:40 PM
RE: You are mine ! - de hiimera - 01-03-2012, 11:55 AM
RE: You are mine ! - de Grubbie - 01-03-2012, 12:46 PM
RE: You are mine ! - de Zyklon - 01-03-2012, 06:00 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 10-03-2012, 12:51 PM
RE: You are mine ! - de hiimera - 10-03-2012, 01:58 PM
RE: You are mine ! - de AbiiShu' - 15-03-2012, 08:31 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 12-05-2012, 12:14 PM
RE: You are mine ! - de PervyTeoYaoi_Shinee - 12-05-2012, 08:47 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 02-06-2012, 01:48 PM
RE: You are mine ! - de Beba. - 02-06-2012, 02:15 PM
RE: You are mine ! - de Ciquita - 04-06-2012, 10:39 AM
RE: You are mine ! - de Nirv - 04-06-2012, 10:09 PM
RE: You are mine ! - de kame. - 05-06-2012, 10:12 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 15-06-2012, 12:40 PM
RE: You are mine ! - de Ciquita - 15-06-2012, 02:16 PM
RE: You are mine ! - de Katsu - 15-06-2012, 04:00 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 22-06-2012, 10:31 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 19-07-2012, 11:23 AM
RE: You are mine ! - de kame. - 19-07-2012, 01:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)