Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In orice caz...

#5
Am vaga impresie ca prima e facuta dupa vreun tutorial de pe deviantart, stiu ca pe acolo se purtau semnaturile luminoase, cu o textura, un render, un text si un action sau cateva adjustments. Marginile sunt prea rotunde, nu stiu cam ce radius folosesti cand le dai margini dar undeva intre 15-20px cred ca ar merge cel mai bine. Vad ca ai o problema cu lumina pentru ca unele ies prea intunecate iar altele mult prea luminoase. Smile La al doilea set ai incercat ceva grunge dar calitatea e cam proasta, intunecata si textul e cam mare. In al treilea set nu ai integrat renderul, puteai sa pui macar niste vectori daca c4d-uri nu folosesti. La al patrulea nu se intelege mare lucru, puteai sa dai blur pe bg si putin dodge/burn pe render. La ultima nu merge mai nimic si se observa probabil cea mai mare problema a ta, folosesti tot felul de texturi puse aiurea pe bg/render doar ca sa fie. Renunta la ele o perioada sau scade-le opacitatea pentru ca nu toate dau bine. Incearca sa folosesti ceva c4d-uri, at least the effects ones si nu le mai aglomera asa rau. Multa bafta. Smile
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Răspunsuri în acest subiect
In orice caz... - de Liar - 17-02-2012, 04:51 PM
RE: lily's new graphics - de Lia - 03-03-2012, 05:22 PM
RE: lily's new graphics - de Liar - 17-04-2012, 12:18 PM
RE: In orice caz... - de Liar - 30-05-2012, 08:17 PM
RE: In orice caz... - de History - 09-06-2012, 11:17 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)