Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povesti scurte

#1
Foarte multi autori au reale colectii de povesti scurte, unele stranse in antologii, altele ratacite prin reviste, si altele disponibile doar prin magia internetului.
Eu personal nu sunt un mare fan al acestora dar le citesc in general ca diversiune de la alte lucrari mai mari. Am si postat cateva pe la topicul de SF in speranta ca voi mai atrage atentia asupra acestora.

Printre voi care sunteti cei care mai cititi asa colectii?
Care v-au placut?
Ceva ce a ramas intiparit in minte chiar si la mult timp dupa ce ati gustat?

Eu am testat ieri softul Digital Editions care vine de la Adobe si am downloadat de pe site-ul lor Death and the Senator, o poveste scurta scrisa de Arthur C. Clarke, care poate fi gasita aici. A fost chiar placuta, desi exagerat de scurta la cele doar 27 de pagini care le-a avut pe iRiverul meu. Desi nu a explorat tematica aleasa pe cat mi-ar fi placut, a fost interesant si foarte placut de citit cum un senator isi regandeste viata, prioritatile, precum si deciziile luate odata ce se vede fata in fata cu propria conditie de muritor. Eu as recomanda-o celor ce au mai citit cate ceva de Arthur C. Clarke, mai ales ca-i scurta si foarte simpatica.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Răspunsuri în acest subiect
Povesti scurte - de CyBeR - 16-02-2012, 08:58 PM
RE: Povesti scurte - de CyBeR - 03-08-2012, 12:48 PM
RE: Povesti scurte - de MajinCloud - 03-08-2012, 01:21 PM
RE: Povesti scurte - de Lia - 30-11-2012, 01:39 PM
RE: Povesti scurte - de CyBeR - 03-08-2012, 01:34 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)