Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Spiral] Why do I love you?

#8
O wow, un fan fic Spiral - nu prea vezi asta în fiecare zi, bravo!
Am reuşit să citesc ambele capitole, dar nu am să le iau chiar pe fiecare în parte + nu am reţinut toate greşelile de tastare sau de exprimare, o să critic în mare. <3
* Amesteci timpuriele foarte, foarte mult, eu cel puţin aşa am văzut şi aşa mi s-a părut. Încearcă să fie mai atentă pe viitor, trebuie doar să te coordonezi.
Înafară de acest aspect negativ ar mai fi ideile nedezvoltate, unele propoziţii de genul:
(13-02-2012, 06:06 PM)Lady Ririchiyo A scris: -Ce cauti aici, ma urmaresti ? O intreb sarcastic Hiyono.
Acolo cred că era un cuvânt de legătură sau ceva, că aşa chiar nu are sens propoziţia şi ai maia vut astfeld e greşeli şi în cel de al doilea capitol. Corectează-te înainte de a posta măcar odată, că aşa mai elimini din greşeli.

Ideile sunt interesante într-un fel, doar că nu le dezvolţi destul de mult, pe lângă aceasta personajele suferă o evoluţie mare, căci acţiunea se desfăşoară rapid rău de tot şi nu dai timp protagoniştilor să se individualizeze în parte sau să încerci a le descrie mai intens sentimentele.
De multe ori am observat că atunci când urma o şcenă cu impact, acolo unde adrenalina exploda ca lava din vulcan, tu rapid sărea şi enumerai câteva sentimente, dar fugitiv, nu le descriai mai amănunţit. Nu cer să dramatizezi pe aici, dar totuşi încearcă să le dai volum, aşa şi noi ne dăm seama mai bine de felul în care reacţionează personajul tău.
Concertele au fost slab descrise, puteai amplifica mai mult acele părţi din capitole, sunt momente importante şi cu o încărcătură sentimentală uriaşă. Bine acum pot spune că aş bătea un mic apropo la anime, căci Narumi cândva cânta de drag la pian, când trăia fratele său, dar na... din moment ce ai spus că nu prea îţi mai aduci aminte de anime, nu am să mă leg atât de tare de el.
Hmmm văd o mică schimbare în Narumi, totuşi nici el nu părea atât de vorbăreţ în anime... şi totuşi mie tot nu-mi pare genul de tip care să fie the bottom - adică ce-l care o ia. xD
Oricum interesantă această chestie.
Şi acum, ultima şcenă - atât de repede au trecut la fapte... Mi se pare prea repede, oricum aici sunt de acord cu protagonistul - nu prea poţi să-ţi dai seama ce se întâmplă în capul lui Eyes, deci nu mă miră brusca "năpustire". Şi totuşi e mult prea repede, plus nu dezvolţi îndeajuns de mult ideile şi de aceea mai pare atât de neaşteptat.

This is all. Chiar mă bucur că cineva s-a gândit şi la acest anime, care mie una mi-a plăcut tare mult. Abia aştept nextul, succes!



Răspunsuri în acest subiect
[Spiral] Why do I love you? - de Lady Ririchiyo - 13-02-2012, 06:06 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Mao. - 13-02-2012, 06:30 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Saravis - 13-02-2012, 08:19 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Daria - 14-02-2012, 02:33 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Saravis - 14-02-2012, 04:58 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Mao. - 14-02-2012, 06:02 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de hiimera - 14-02-2012, 07:43 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de AbiiShu' - 14-02-2012, 11:12 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Mao. - 26-02-2012, 04:15 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de Saravis - 26-02-2012, 06:19 PM
RE: [Spiral] Why do I love you? - de AbiiShu' - 29-02-2012, 07:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)