Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Memories

#4
Multumesc mult de commuri fetelor. Am adus nextul.
P.S. Am corectat cele doua greseli de la sfarsitul capitolului.

Capitolul II ( Austin)


- Doamne, Dylan, ce mi-ai facut? Inca ma gandesc la primul nostru sarut, a fost minunat.

až Nici nu intru bine cu capera ca micuta pisicuta isi face aparitia tot incruntat. Arata asa de bine cand este suparat, tot ce face imi aminteste de o pisicuta ce-si ascunde cu greu ghearele.
- Te pot ajuta cu ceva micuta pisicuta?
Baiatul se face rosu la fata si imi spune ca numele lui este Dylan nu pisicuta. Ochii lui verzi ma faceau sa cred ca stau intins pe o pajiste in mijlocul pustietati. Era frumos, dar era fiul sefului meu. Ar fi un joc periculos, daca ma ating de el si afla Damian, tatal lui, sunt terminat.
- Bine atunci. Cu ce te pot ajuta micul meu Dy?
- Vreau DVD-ul despre care vorbeai cu mama, vreau sa vada¦
- Nu.
Baiatul clipi de mai multe ori fiind sigur ca nu auzise raspunsul meu. I-am facut semn sa se apropie, dar acesta ramase nemiscat aproape de usa intre-deschisa. Am vazut o expresie ciudata pe chipul sau, confuzie, ura si durere. Era confuz pentru ca l-am refuzat, ura era mereu pe chipul lui cand ma privea, iar durerea se explica pentru ca avea inca dureri de picior cand mergea prea mult.
- Stai in casa asta de o luna, piciorul iti e aproape vindecat! N-ai de gand sa mai pleci?
Am inceput sa rad vazand-ul pe baiat cum ridica tonul si gesticuleaza din maini. Copilul asta nu intelege ca eu nu mai plec niciunde si ca voi ramane aici definitiv. Oricum, Damian nu suporta sa stie ca fac zilnic 20 km pana la munca.
Ma ridic de pe pat apropiindu-ma de baiat. Acesta se da inapoi ,pana ajunge sa se lipeasca de perete, si ma priveste cu teama. Mi-am ridicat mana iar acesta a inchis ochii crezand ca-l voi lovi. Cobor usor mana apucand o suvita din parul lui saten si incep sa ma joc cu aceasta. Chipurile noastre era doar la cativa centimetri, ochii lui s-au deschi si ma privea socat. Nu mai era suparat, nici nu ma privea cu ura. Poate era doar parerea mea, dar parea sa vrea acelasi lucru ca mine. Greseala sau nu, tanjesc de o luna la momentul in care il voi saruta. Imi propriu tot mai mult chipul de a lui, dar inainte sa-l sarut acesta ma impinge si iese in fuga din camera. Cred ca pisicuta vrea sa ne jucam, nu stie ca tocmai a intrat intr-un joc pe care nu-l poate castiga.
Ma trantesc pe pat cu mainile asezate sub cap, mai sunt doua ore pana vom fi doar noi doi. Camelia si Damian au de gand sa plece pentru cateva ore la o petrecere organizata de un sponsor al firmei. Am fost si eu invitat, dar am refuzat pentru ca doream sa ma odihnesc dupa cursa. Acum trei zile mi-au scos ghipsul, ieri am intrat pe pista, am calcat stramb si mi l-am luxat. Ce pot spune, sunt o persoana foarte ghinionista.
Doua ore mai tarziu ma aflu in fata usii pisicutei. Ca o scuza a venirii mele am adus DVD-ul pe care mi-l cerea in urma cu ceva timp. La inceput pun mana pe clanta hotarat sa intru fara a bate, dar ma razgandesc. Bat incet in usa asteptand un raspuns. Il aud cum striga ca nu este gata inca. Deci nu m-a primit atunci voi intrat asa cum mi-am pus in cap de la bun inceput. Imediat ce intru-n camera baiatul tresare varsand pe el un lichid maroniu.
- Ce dracu cauti in camera mea? Uite ce am facut din cauza ta! Am varsat tot lapticul cu cioco pe mine.
Isi bate joc de mine, tocmai a spus laptic si cioco, credeam ca are 17 ani, nu 7. Dy statea nemiscat pe pat privindu-ma cum ma apropii tot mai mult de pat apoi las DVD-ul pe noptiera si ma asez pe marginea patului.
- Am venit sa ti-l aduc, dar vreau ceva in schimb.
Acesta ridica o spranceana asteptand sa continui, dar in loc de asta ma duc langa el apucand de tricou. In cateva secunde baiatul a ramas fara tricou. Ma asteptam sa inceapa cu protestele, dar era prea socat si speriat pentru asta. Mi-am asezat o mana dupa capul baiatului si l-am tras mai aproape de mine. Obrajii lui capatasera o nuanta rozalie, era atat de frumos, atat de perfect. Mi-am unit buzele a ale baiatului intr-un scurt sarut, apoi m-am ridicat pregatit sa plec. Am facut o greseala ca am venit nu trebuia sa fac asta, m-am apropiat prea mult.
Ma indreptam spre usa cand am simtit cum Dy ma prinde strans de incheietura. Doream sa-l privesc in ochii, dar imi era teama de ura pe care o puteam vedea in ei. Acesta m-a tras putin de mana facandu-ma sa ma intorc spre el. Privirile noastre s-au intersectat, ochii mei erau plini de tristete, dar ai lui era imposibil de descifrat. Nu vedeam ura, sau rusine, nici macar teama ce-am vazuto la inceput. Pisicuta s-a ridicat pe varfuri lipindu-si buzele de ale mele. Probabil ca e doar un vis, macar asa nu am facut inca nici o greseala. Åži, daca tot e un vis, de ce sa nu ma bucur de el pana la capat. Limba mea facea contur buzelor sale asteptand ca acesta sa o primeasca. Am putut observa in ochii lui ezitare, mi-am pus o mana pe fata lui, iar cealalta dupa talia baiatului si l-am lipit de mine. Obrajii lui erau acum cu adevarat rosii. L-am muscat usor de buza de jos facand-ul sa scoata un geamat scurt si sa-si desprinda usor buzele. Limba mea se plimba lenesa prin lacasul lui umed invitand-o pe a lui la acelasi joc.
Am rupt usor sarutul impingand-ul pe baiat pe pat si asezandu-ma langa el. Stateam la o mica distanta, dar l-am observat tremurand de frig asa ca m-am apropiat de el si l-am strans la piept.
- Ar trebuii sa iti iei un tricou pe tine.
- A cui e vina ca am varsat lapticul? Oricum, sa nu ma mai saruti niciodata.
- De ce? Nu ti-a placut? Si, daca ma gandesc bine, tu mai sarutat pe mine a doua oara.
Acesta isi ascunde capul in pieptul meu mormaind un až Taci si iesi acum din camera meaa. Daca mi-ar fi cerut cu adevarat asta poate as fi iesit doar pentru a vedea ca as face ori pentru el, dar ma tinea strans in brate. Nici daca-s vrea nu as putea pleca, dar nu vreau.

- Nu a fost un sarut asa minunat, m-ai muscat de limba.
Pisicuta mea se chinuia de ceva timp sa-si lege cravata pentru a merge la nu stiu ce interviu. Ma uit la el cum trage de cravata aia de parca ar dorii sa o rupa pentru a scapa de ea. Ii fac semn sa vina spre mine si incep sa-i fac nodul cu miscari lente si precise.
- Stii, te-am muscat de limba si cand plecam de la garaje, si in noaptea aia canda¦
- Taci! Doamne, iesti un pervers, unul foarte mare.
- Daca spui tu ca e mare asa trebuie ca e, totusi tu ai simtit.
Dy s-a ridicat repede de langa mine indreptandu-se spre usa. Strig dupa el un až te iubesca asteptand vesnicul až si eua care nu intarzie sa apara. Ma intreb cand imi va spune si el acele doua cuvinte. Mi-a demonstrat asta, dar as vrea sa-l aud spunand, recunoscand.



Răspunsuri în acest subiect
Memories - de Sushi - 12-02-2012, 12:45 AM
RE: Memories - de AbiiShu' - 12-02-2012, 05:30 AM
RE: Memories - de Nirv - 12-02-2012, 12:32 PM
RE: Memories - de Sushi - 15-02-2012, 01:18 AM
RE: Memories - de MiraA - 15-02-2012, 09:49 PM
RE: Memories - de AbiiShu' - 17-02-2012, 01:32 PM
RE: Memories - de Storymaker - 17-02-2012, 02:41 PM
RE: Memories - de Reveuse - 17-02-2012, 07:36 PM
RE: Memories - de Sushi - 04-03-2012, 02:28 AM
RE: Memories - de AbiiShu' - 05-03-2012, 01:50 AM
RE: Memories - de MiraA - 11-03-2012, 12:16 AM
RE: Memories - de Sushi - 01-04-2012, 07:33 PM
RE: Memories - de AbiiShu' - 08-04-2012, 01:27 AM
RE: Memories - de Sushi - 09-04-2012, 05:14 PM
RE: Memories - de MiraA - 09-04-2012, 09:06 PM
RE: Memories - de Sushi - 21-04-2012, 02:36 AM
RE: Memories - de AbiiShu' - 26-04-2012, 10:57 PM
RE: Memories - de MiraA - 02-05-2012, 12:23 AM
RE: Memories - de Sushi - 03-05-2012, 01:26 AM
RE: Memories - de AbiiShu' - 03-05-2012, 11:28 AM
RE: Memories - de Sushi - 03-06-2012, 08:31 PM
RE: Memories - de AbiiShu' - 04-06-2012, 02:00 AM
RE: Memories - de Lexxu - 04-06-2012, 11:51 AM
RE: Memories - de Sushi - 20-09-2012, 10:20 PM
RE: Memories - de Lexxu - 24-09-2012, 06:58 PM
RE: Memories - de ohaio_angel - 09-10-2012, 02:00 PM
RE: Memories - de MiraA - 19-10-2012, 10:30 PM
RE: Memories - de Sushi - 10-12-2012, 08:39 PM
RE: Memories - de ohaio_angel - 11-12-2012, 02:32 PM
RE: Memories - de FuNnY bUnNy - 11-12-2012, 05:32 PM
RE: Memories - de AbiiShu' - 17-12-2012, 10:47 AM
RE: Memories - de Sushi - 17-02-2013, 08:23 PM
RE: Memories - de Michee - 17-02-2013, 10:42 PM
RE: Memories - de ohaio_angel - 18-02-2013, 02:44 PM
RE: Memories - de FuNnY bUnNy - 10-03-2013, 02:53 PM
RE: Memories - de Aneedo - 13-03-2013, 12:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Memories. Niska 2 2.931 09-01-2012, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.798 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Thanks for the Memories Ay-chan 11 8.010 31-03-2008, 01:51 AM
Ultimul răspuns: Dark Shadow


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)