Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I. Parcul vechi: Jocul. [privat].

#8
" Eu sunt Aimee",auzi Leto si timpul ramase in loc pentru el . "˜Am auzit o voce.Am auzit vocea care ma trezea dimineata cand eram mic.Am auzit vocea care probabil ca o sa-mi aduca moartea.Fuge.Iar fuge.Iar trebuie sa alerg dupa ea . Nu-si da seama ca in fata ei sta un om beat, plictisit si evident obosit? Sau traieste cu vaga impresie ca in fata ei sta cavalerul pe cal alb,iar ei se afla acum pe un camp plin de flori?' Chiar daca Leto parea dezamagit,o urma.O urma cat putu de repede,chiar daca asta insemna sa se loveasca de nenumarate ori."˜Am cazut!iar!Acum mi s-a rupt si camasa,excelent.Cand o sa se mai opreasca?Ce e asta?Un joc dintr-o balada a oamenilor?Ce urmeaza sa se intample,sa se imperecheze cu mine si apoi sa ma omoare?Sau!stai putin,cred ca asta era o insecta de pe Pamant,nu o balada,dar ce mai conteaza?' Ajungand in fata unui bloc cu multe etaje,Leto neavand puterea sa spuna exact numarul lor,Aimee se opri.'In sfarsit ne oprim.Simt ca innebunesc.Tata,oare tot ce fac acum merita?Sau ma las amagit fara niciun rost?Nu mai aud nimic.Iar eu trebuie sa spun ceva?Nu mai am aer.Corpul asta nu ma ajuta deloc.Bine,hai,tot eu.' "Pot sa urc? "
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...



Răspunsuri în acest subiect
I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 02-02-2012, 12:50 AM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-02-2012, 10:31 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 04-02-2012, 08:33 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 07-02-2012, 05:24 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Imparatul-Zeu - 16-02-2012, 04:45 PM
RE: I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-08-2012, 06:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  NAMBRI: Big bang [privat] Lia 3 4.058 08-09-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: Lia
  II. Curtea Consiliului: Probleme. [privat]. Niska 0 1.935 03-08-2012, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)