Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I. Parcul vechi: Jocul. [privat].

#4
"˜Incepe jocul. Ah, ce imi place. Nu m-am mai distrat de cand! Stai putin, cati ani am? Firar sa fie, mereu imi spun ca nu trebuie sa beau atat de mult. ' Si in acest fel, Leto incepu sa joace Jocul. Anii de spionaj si-au spus cuvantul, urmarind reactiile fetei cand el isi juca rolul de monstru. Nu mai facuse asta de cand era copil, iar acum se simtea cuprins de o placere de copil cu noua jucarie. 'Hai sa dam putin din aripi, stiu sigur ca asta o sa o inspamainte. Exact cum am crezut, vai, tata, cat de simpli sunt oamenii astia! Nu ai fii ghicit niciodata! ' Pentru cateva zeci de secunde se opri, stia ce inseamna sentimentul de panica si cum creste acesta in intensitate. 'Cateva secunde de pauza, hai sa ne studiem subiectul. Arata! Arata! Stai putin, n-am mai vazut in viata mea asa ceva. Iar sunt cuprins de sentimentul ala de panica de acum! Acum, cati ani, firar sa fie, nu mai pot sa-mi aduc aminte nimic. Imi aduc aminte de Ea si parca in omul asta o vad. Mi-e frica. Mi-e frica, iar o sa gandesc cu inima mea cea neagra? Parul cret, un pas usor, un trandafir in vai parea.Cu ochi ca de vulpe! Tata, simt ca alcoolul isi spune cuvantul. Nu mi-ai spus tu inainte sa plec sa nu ma las atacat de acest viciu trist al oamenilor? ' Leto a continuat sa o urmareasca pe Aimee, dar incet, ca un vanator de recompense ce isi cauta comoara. Acum, nu mai stia daca el e urmarit de un sentiment pierdut de mult sau el o urmareste pe fata. Incet, incet, incepu sa se apropie de ea ca un demon si atunci! Atunci isi aduse aminte. "˜Ah, stai putin. Macar sa ma prezint ca un domn. Sunt intr-un parc in lumea oamenilor, nu cred ca ar fii un gest de bun simt sa ma prezint asa.Se intoarce, ah, nu pot sa cred, nu trebuie sa fac eu primul pas.Cat imi place. ' Si atunci se apropie de ea si o vazuse. Vazuse cel mai frumos om din viata lui, lunga si necunoscuta. Uita de tot, de reguli si ce invatase inainte. Iar intra in pacat. "˜Nu mai vreau sa stau sa ma gandesc la reguli, prefer sa mai simt o data ce am simtit atunci cu Ea. Nu se va opune. Stiu asta, simt asta. Tata, vreau sa stii ca sunt fericit. Stiu cat ti-ai dorit asta. '
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...



Răspunsuri în acest subiect
I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 02-02-2012, 12:50 AM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-02-2012, 10:31 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Imparatul-Zeu - 03-02-2012, 11:01 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 04-02-2012, 08:33 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 07-02-2012, 05:24 PM
RE: I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-08-2012, 06:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  NAMBRI: Big bang [privat] Lia 3 4.063 08-09-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: Lia
  II. Curtea Consiliului: Probleme. [privat]. Niska 0 1.941 03-08-2012, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)