Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

M-am îndragostit

#15
Heyaaaaaaaaa ^^. Deci, deci, deci nextu'. Lectura placuta si Ja'ne <3'.




[center]Capitolul 5.


Reey P.O.V[/center]



Stau la pieptul satenului si privesc tavanul ingandurat. Ma intreb, oare ce o sa se intample cand se trezeste? E acesta sfarsitul prieteniei noastre? Daca se intampla asta.. e numai vina mea! Eu nu m-am putut abtine. Atingerile lui sunt asa, nustiu, ma simt altfel in bratele lui, decat in cele ale lui Jhon. E mult prea placut. Mult mai.. diferit. Daca ar fi sa compar as zice ca e o diferenta de la cer pana la pamant. Oricum, cu toate ca, am nevoie de Jhon.. parca mai mare nevoie am eu de Chriss. Da.. Chriss al meu. Stai asa, ce am patit? ma comport exact ca un indragostit. E aiurea rau. Adica am vazut un film asa. Baiatul cel chinuit de traficant s-a indragostit de cel mai bun prieten al lui, iar prietenul acesta a sfarsit mort. In cele din urma prefer sa ma chinui eu daca asta ar insemna sa-i "crut" viata lui Chriss. Trebuie sa ma ascund bine de Jhon, altfel o sa ma cheleasca. Totusi mai bine chel decat mort, nu? Oricum presupun ca as fi un mort-viu daca satenul nu ar mai vorbi cu mine sau in cel mai rau caz s-ar muta si nu l-as mai vedea niciodata.. Nu! nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. Daca cineva mi l-a scos in cale, prefer sa ramana aici si sa nu-l "recupereze". Vreau sa ma trezesc in fiecare dimineata la pieptul lui fin. Vreau sa fim impreuna si sa nu mai existe rautati in jurul nostru. Vreau sa simta si el aceeleasi sentimente pentru mine. Nu vreau sa sufar. Am auzit ca suferinta din dragoste e cea mai dura, mai grea ca si o boala incurabila, caci, inima ce e odata ranita ori ajunge sa nu mai primeasca pe nimeni in ea ori nu accepta ideea si traieste provocandu-si suferinta singura. Eu nu o sa fiu asa.. cred. Si daca el nu simte nimic pentru mine ca-s tip ca el? oare asta e? sau e vina Cristinei? Nu prea mai conteaza. M-am indragostit de cine nu trebuia! As face bine sa uit noaptea precedenta si sa-mi vad de treburile mele, de zi cu zi. Ah, am uitat ca trebuie sa-l indur si pe Jhon. E asa un nesuferit! Cateodata imi da impresia ca nu are inima, si daca are e intr-un cub de gheata. Inca imi amintesc cand m-a facut prima data al sau.


^^Flash Back^^

Merg linistit pe strada prost luminata in speranta ca voi ajunge cat mai curand acasa.
- Ce zi proasta ! tocmai azi mi s-a stricat masina. zic oftand
Merg si tot merg. Drumul pare ca nu se mai termina. Incep sa fluier ca sa mai treaca timpul. Merg cu pasi mici neobservand ca-s urmarit.
- Hei, baietas hai putin. zice el cu o voce joasa
- Eu? intreb.
- Da, da tu.
Ma apropiu de barbat analizandul din cap pana in picioare. Era un tip suspect rau, mai ales ca semana cu un terorist. Purta pirce-uri, avea tatuaje si pe gat, imbracat in haine largi cu lanturi la pantaloni si cu o tigara mai speciala in mana. Imi dreg glasul si spun :
- Cu ce va pot ajuta domnule?
- Trage si tu din tigara, apoi zi-mi ce parere ai.
I-au tigara speciala, in mana, tremurand din toate incheieturile. O duc usurel la gura si incep sa trag 5 fumuri sanatoase in piept, apoi eliberand fumul cenusiu. Pe moment ma simteam ok, dar mai apoi.. am inceput sa vad dublu, sa ma simt pe alta planeta, sa rad ca un nebun, sa nu mai stiu nimic de mine..
- Cum ti se pare?
- E ok.
Dau sa plec insa sunt luat pe sus de el si dus intr-un colt intunecat.
- Stai!! unde naiba ma duci?!?!? zic eu speriat.
- Undeva unde sa-mi astampar pofta de sex!
- Da cine te crezi? lasa-ma jos!
- Sunt Jhon, pustiule. Tine minte asta.


^^ End Flash Back ^^


Momente urate din viata mea. Uneori regret ca l-am intalnit, alteori nu. De ce? habar nu am. Imi dau seama ca incetul cu incetul devin confuz fata de sentimentele mele fata de Jhon. Ma tot intreb, daca il iubesc pe Chriss, de ce am nevoie de Jhon? e obsesie sau... ce e? As vrea ca macar de data asta cineva sa-mi raspunda! Oftez, mutandu-mi privirea la Chriss. E asa frumos cand doarme. As putea sa-i veghez somnul in fiecare noapte daca mi-ar cere asta. Ma gandeam si iar ma gandeam, ba la Chriss care se afla langa mine, dormiind dus, ba la Jhon. Nici eu nu stiu ce vreau. Imi mut privirea fix spre buzele satenului. Atat de dulci si moi. Acea Cristina, are noroc, ca e iubita lui Chriss si acum ca am pomenit asta sunt putin gelos. Imi apropiu chipul de al lui Chriss. Stau asa o secunda analizandu-l. Parea un ingeras. Parca timpul s-a oprit in loc. Inima imi zice sa-l sarut, insa mintea spune ca nu-i bine. Constiinta.. mereu tace cand e nevoie de ea! " Sunt aici, pampalici! sarutal, nu fi bou! poate e ultimul..." Constiinta are dreptate! poate e ultimul.. asa ca voi asculta de ea, doar de data asta. Il sarut scurt pe buze, avand grija sa nu-i stric somnul. Oftez in gandul meu si ma ridic de pe suprafata moale, culegandu-mi boxeri de pe jos si imbracandu-i. Ma intreb ce o sa se intample cand se trezeste, oare ce o sa-mi zica? Ramane de vazut!




[center]***
Chriss P.O.V[/center]



Razele soarelui imi deranjeaza somnul. Imi deschid ochii lenes intr-un final, cascand. Ma uit atent la soare si imi zic in gand " Lasa ca vezi tu fraiere! data viitoare imi mut patu langa usa sa pot dormi. " Zambesc. Era o zi noua, o zi plina de.. de Cristina. Ca veni vorba de ea, in seara precedenta m-am simtit cu ea ca un nou nascut. A fost mai buna ca niciodata si cred ca nu o sa-i zic "adio" tocmai pentru ca azi-noapte a fost fenomenala, desii ori mi s-a parut mie, ori nu. Avea sanii mai mici si era prea stramta. Oricum e bine asa. Adica toate ar trebui sa nu se largeasca niciodata. Vreau sa ma ridic de pe suprafata moale, insa observ ca-s gol. Super! am si uitat sa ma imbrac? In fine. Nu are rost, doar Reey are ce am si eu, nu? Ma dau jos din pat, impiedicandu-ma de un material negru, mai exact o rochie. Cred ca e a iubitei mele, hah, o sa ii cumpar eu una noua drept cadou. I-au bucata de material si ma indrept spre camera brunetului. Sper ca nu l-am deranjat aseara, imi amintesc, ce gemete baga nebuna aia. Doamne, bietul Reey cred ca nu a dormit deloc. Ajung in dreptul incaperii si deschid. Se pare ca doar sta in boxeri. Hmm.. ar arata bine ca femeie, cred eu. Tusesc fortat ca sa ma observe, iar cand o face se inroseste mai ceva ca racu. Ce o mai avea si asta? doar avem amandoi scula, cur si asa mai departe. Nu o mai lungesc atat si zic :
- Bai omule.. eu stiu ca nu ai putut sa dormi da chiar asa ai ajuns?
Acesta inghite in sec la auzul replici mele. Nu zice nimic, doar lasa capul in jos si roseste si mai rau. Sta asa vreo 2 min apoi zice.
- Te rog, iarta-ma... nu pleca!
- Ooo, ba da voi pleca! sa i-au alta rochie pentru prietena mea.. zic eu.
- Ahhh, ahh.. prietena ta! da, exact. Zice el inrosiindu-se.
Incep sa rad si ii zic:
- Vad ca te-au luat caldurile, de stai in boxeri.
- Cam da, stii nu am putut dormi la ce gemete scoteai tu! animalule ce esti.
- Da, da. Eu sau femeia aia bolunda? zic eu.
- Tu ai fost! stiu eu. zice el sigur
Nu mai zic nimic si ies direct. Ma duc direct in dus, relaxandu-ma. Picuri reci, imi curatau pielea. Dupa aproximativ 5 min ies din dus si fug la dulap. De acolo imi aleg, un tricou negru, o pereche de pantaloni albi si tenesi negri. Ah.. trebuie sa dau fuga la mall sa-i cumpar o rochie noua "printesei". Sper doar sa nu-mi faca crize cand ajung la ea.







Cam scurt da ma revansez data viitoare:*!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
M-am îndragostit - de Lexxu - 28-01-2012, 02:50 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Daria - 28-01-2012, 03:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 28-01-2012, 03:43 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 28-01-2012, 04:43 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 28-01-2012, 10:29 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 28-01-2012, 10:53 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 29-01-2012, 01:02 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 29-01-2012, 01:22 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 29-01-2012, 01:51 PM
RE: M-am îndrăgostit - de DiZ - 29-01-2012, 01:53 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 30-01-2012, 09:55 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 30-01-2012, 11:20 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 31-01-2012, 12:26 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 31-01-2012, 08:23 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 31-01-2012, 09:27 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 01-02-2012, 02:27 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Lexxu - 03-02-2012, 10:22 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 04-02-2012, 02:30 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 04-02-2012, 07:07 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Lexxu - 05-02-2012, 08:47 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 05-02-2012, 10:07 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 07-02-2012, 07:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 07-02-2012, 08:26 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 09-02-2012, 12:43 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 09-02-2012, 05:58 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Sushi - 11-02-2012, 01:39 AM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 12-02-2012, 08:37 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 16-02-2012, 09:03 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 18-02-2012, 08:00 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 19-02-2012, 04:28 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 19-02-2012, 05:28 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 22-02-2012, 09:00 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 26-02-2012, 08:32 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 03-03-2012, 06:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Sushi - 03-03-2012, 07:34 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)