Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Koisuru Boukun

#1
M-am uitat pana la ultima pagina dar nu am gasit niciun topic cu Koisuru Boukun, nu inteleg de ce106 nu cred ca nu la vazut nimeni.

[Imagine: 1294802597286_f.jpg]

Despre Koisuru Boukun pot spune ca e un ova de 2 ep.

Este vorba despre Morinaga un student indragostit de senpai-ul lui Shouichi, dar acesta nu ii poate impartasi dragostea deoarece uraste persoanele gay,pentru ca fratele lui a fost "rapit" de un gay [nu chiar rapit adica s-a indragostit de unul] asta e un motiv pentru care se comporta mereu rece cu Morinaga gen injuraturi,pumni etc.

Scenele nu sunt very hard asa ca se poate uita oricine,dar daca vreti mai hard va recomand manga-ul 15

Personaje principale
Shouichi Tatsumi http://i958.photobucket.com/albums/ae63/...atsumi.jpg
Tetsuhiro Morinaga http://i958.photobucket.com/albums/ae63/...naga21.jpg

Ce parere aveti despre ova?Dar despre manga?[daca l-ati citit]
Care este personajul vostru preferat?Si de ce?
Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?

[CENTER][Imagine: shiki-natsunocopy.png][/CENTER]
[CENTER]Together forever ! xD[/CENTER]

#2
Ce parere aveti despre ova?Dar despre manga?[daca l-ati citit]
OVA-ul mi-a placut mult, cred ca am vazut-o de vreo 3-4 ori si tot nu m-am plictisit xD Uhm, Koisuru Boukun este munca unei artiste yaoi - Takanaga Hinako - fabulous artwork ! Si probabil una dintre cele mai amuzante manga pe care le-am citit , presarata cu ceva sexy-romance pe acolo.
Care este personajul vostru preferat?Si de ce?
Morinaga ftw~ Chiar s-a zbatut ca sa il ''castige'' pe senpai , grr si e dragut *_*
Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?
ANIMEEEEEEEEEEEE ! ME WANT ! Ar fi minunat , magnifiiic , supeerb 43 kyaa , vis devenit realitate ~
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#3
Ce parere aveti despre ova? Dar despre manga?
Anime-ul l-am vazut acum ceva timp (un an?... si ceva???). Stiu ca pe vremea aia cautam doar s*x in yaoi. *dream girl* Dar acum PRO POVESTE!
Ova-ul nu il mai tin minte PE TOT, dar din cate mi-am mai adus aminte din manga (citita -sau sa zic 'recitata'?- acum o saptamana -fu*k this s*it!, acum cateva zile) ala il vrea pe senpai care si-a agravat homofibia de cand cu fratele sau care s-a dus in America (sau unde s-o fi dus) s-a imbarligat cu unul (atunci cand Tatsumi l-a sunat si i-a zis de veste si era indignat, iar aia doi au inceput sa se gigiuleasca si l-au lasat pe Tatsumi in nervii lui am inceput sa fac spume la gura si sa o sperii pe Yume TT^TT), iar Morinaga tot doreste sa il aiba pentru el. Morinaga la sfarsit (cel putin in manga) e tare peeeerv! Vreau sa zic ca se foloseste de noua "slabiciune" gasita la Tatsumi (pentru el...) si o foloseste ca sa faca s*x. T_______T Grrrrrrrrrrrr~. Ma bucur ca l-a caftit dupa aceea (sau cumva aia era penultima runda? fuc* memory!).
Care este personajul vostru preferat? Si de ce?
Nu am un personaj preferat. Insa seme-ul (eu sunt cu semeii >.>) e prea... blush, blah-blah. 29 Uke-ul e mai violent si ador partea cand vrea sa il omoare cu cutitul de bucatarie, insa Morinaga ii zice ceva, iar Tatsumi se opreste, dar dupa ia o sticla, o sparge si ii face semn lui Morinaga sa se apropie ca sa ii ia gatul. 19 My uke. ;; ) -me and my tastes, don't you?-
Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?
Sa ramana ova. Daca ar fi anime (oare) l-ar lungi degeaba(?) Vreau sa zic ca o sa includa si cateva gelozii si cateva iesiri (eu imi inchipui la mare : - ? *don't ask*) si altele. Sa ramana ova. Unele anime-uri/ova-uri nu trebuie continuate (ex: Ai no Kusabi XD -si nici nu prea ai avea ce, doar daca nu ei scapa din explozie printr-o minune si traiesc fericiti pana la adanci batraneti sau Riki iar fuge ca un idiot ce este de Iason-sama XD).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Ce parere aveti despre ova?Dar despre manga?[daca l-ati citit]
Manga nu am citit inca dar ova-urile au fost mult prea tari. De mult nu am mai vazut un anime care sa aiba in el si scene foarte hot dar si niste faze foarte foarte amuzante. Da, faza aceea dupa ce s-au trezit ei cand Sempai "atenteaza" la viata lui Morinaga a fost foarte funny !

Care este personajul vostru preferat?Si de ce?
Desi mie de obicei imi plac seme-ii foarte confidents, with an unexpectedly high doze of selfesteem and hot, Morinaga m-a cam dezamagit in acest caz. Adica da, era cute si un caracter impresionant pentru cat de mult il iubea Tatsumi si nu a renuntat la el nici cand the whole universe told him, he stands no chance, dar anyways unde voiam eu sa ajung este ca personajul meu favorit este Tatsumi. He`s so mean, and overreacting but in the same way really cute when he admitted (at least that`s what i could read between the lines) that he fell in love with Morinaga too after all.

Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?
Hmm..an anime would mean that i could see more of them, dar cum a zis si yaoi maniac, cred ca e mai bine sa ramana doar la aceste 2 Ova-uri, pentru ca apoi s-ar prea lungi cu povestea si probabil ar ajunge la unele clisee des intalnite in alte anime-uri in care sunt prezente scene din viata cuplurilor, after they hooked up o.o

and @yaoi maniac - nu m-ar deranja sa se mai faca un ova in care sa arate ca Iason si Riki au scapat and they lives happily ever after 21 ! I mean da, finalul a fost unul exceptional, but u know...pentru linistea mea sufleteasca 21 i`m dying inside for every each yaoi anime/manga without a happy ending ! @.@
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

#5
Cred ca a fost cel mai cute anime yaoi pe care l-am vazut vreodata. A avut umor din plin si povestea... mhm, sa incep cu inceputul.

Gasisem prima data titlul de 'The Tyrant Who Falls In Love' si, evident, am fost curioasa de ce i se zice asa. En fin, ma apucasem de primul ova si in cele din urma m-am prins de ce se numeste asa. Oh, da, credeam ca seme-ul va fii Souichi, pentru ca parea mai experimentat si oarecum mai smart fata de Morinaga. Morinaga - tipul funny si cam prostut la prima vedere, insa in momentul cand si-a aratat 'adevarata fata', ofc, cand i-a marturisit lui Souichi ca-l iubeste, vaiii :3 un moment genial. Grafica grozava a facut anime-ul sa fie usor de urmarit si de dorit sa-l vezi pana la capat. Pacat cas au fost doar cateva ova-uri...
Am citit manga de cateva ori si chiar mi-a placut, totul este mai conturat decat in anime ; per total, un anime bun, cu drama si romantism din plin, umor cu expresiile lui senpai and so on /laugh

#6
Ce parere aveti despre ova?Dar despre manga?
Mi-am placut foarte mult, povestea nu a fost rea si actiunea.. mrr 15 Manga nu am citit, dar cred ca o sa arunc o privire.
Care este personajul vostru preferat?Si de ce?
Shouichi Tatsumi, la inceput si eu credeam ca el ar fi seme, dar s-a dovedid un uke perfect 21 Deci mi-a placut la nebunie starea lui dupa ce bause aia. Cine n-ar fi profitat 9
Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?
Nu vad de ce sa nu devina anime, dar asta doar daca nu are povestea prea trasa de par. 4 Totusi ce e bun si scurt se poate strica daca e prea lungit si bla bla.
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#7
Ce parere aveti despre ova?Dar despre manga?[daca l-ati citit]

Manga nu citisi dar cele doua Ova le-am vazut atat de flamanda dupa ele incat, am retinut fiecare particica din ele. Pur si simplu e total... 39 Pervers, creepy la un moment dat si romantic totodata. So, un mare semn "<3" pentru idee si felul in care e construita povestea. Si imi place ca mi-a dat si mie idei cum sa procedez pe viitor cu persoanele incapatanate. 21

Care este personajul vostru preferat?Si de ce?

Aww, Morinaga, of course. Why? Simple; he's cute, romantic and sooo disperate. Seamana cu mine, pentru ca si el are obsesii si face mai tot pentru a obtine ce vrea. Desi pare inocent e un pic ta**a (like me 5 ) because a profitat de Tatsumi, saracul uke idiot ce a baut de prin sticle fara sa intrebe ce-i in ele. A cautat-o si a gasit-o, doar ca in loc doar sa o gaseasca a si luat-o in el. 21 (si nu i-a displacut)

Doriti sa ramana ova sau sa devina anime?

Avand in vedere ca sunt prea lenesa sa citesc manga, certainly vreau anime. Si cat mai repede daca se poate. ^.^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#8
Oh, Jashin-sama.. ii iubesc pe astia 2... il iubesc mai ales pe Souichi, dar mai mereu ma simt ca Morinaga pt k fata de care`mi place ma evita...
anyway.. ^^ super anime`u/manga`u...
ador scenele in care Souichi il saruta pe Morinaga...astea fiind doar 2.. =w=
Asa.. deci.. care e personaju meui favorit?
SOUICHI :3 e asa sexy knd are paru desprins.. si ador knd face dushuri cu apa rece.. :3 ^///^ si faza cu sticla din Ova 2 a fost ceva... XDDDD
Yo as vrea sa devina anime... sa aiba macar..hmm... 30 de episoade =]]]]

#9
Oh mah gawd =]] imi amintesc de el, da xD! E unul dintre acele yaoi in care the uke becomes a homosexual after he gets raped. Ma rog, cam asa sunt majoritatea, nici nu stiu de ce ma mai mir. Dar cred ca Morinaga e singurul seme ce pare a fi mai mult un uke dupa atitudinea lui. Si nu pot decat sa imi amintesc de obsesia lui cu mijlocul lui Shouichi. And I quote:

Citat:And that waist... *drools*

Am incheiat citatul. Ii inteleg durerea, adica daca esti indragostit de cineva pentru ani si ani si esti tot timpul aproape de acea persoana, banuiesc ca profiti de faptul ca acea persoana e fucking horny pentru ca s-a drogat din greseala cu o bautura ce le era destinata dar pana la urma nu era.
L-am vazut de vreo doua si imi place faptul ca are un happy ending. Adica, in comparatie cu Winter Cicada, un anime ce mi-a rupt kokoro-ul, si chiar si altele. It was fun xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Daca nu ma inseala memoria...asta fost inceputul pasiunii mele pentru yaoi 24
Da,mi-a placut foarte mult. Recunosc ca am fost putin socata,deorece nu mai vazusem nimic asemanator. Ar fi interesant sa-l transforme in anime,dar in acelasi timp ar fi si plictisitor,parerea mea,subliniez asta! Deci nu,nu as vrea sa fie transformat in serie,o actiune trasa si lungita inutil nu ar avea nimic atragator in ea. 4 Din pacate manga nu am citit-o,inca mai am sperante ca o sa apuc si eu vreodata sa vad o manga! ^_^`
Personajul preferat este categoric Morinaga! Este foarte haios si perseverent si in general pe mine ma atrag personajele amuzante.
Concluzia este ca trebuie sa-i fiu recunoscatoare acestui ova,daca nu-l descopeream,nu descopeream nici farmecul yaoi-ului! 24
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)