Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intreaba/ Raspunde

#71
Ar fi foarte amuzant sa vad House MD ca anime, cred ca o varianta animata a lui Hugh Laurie m-ar face sa rad doar la ideea ca exista. Pe de alta parte, 8 sezoane de House ar insemna cam multe episoade de anime.


Daca ai avea posibilitatea sa petreci jumatate de ora cu o fiinta de pe alta planeta si sa puteti comunica, ce intrebari i-ai pune?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#72
Harold and Maude.
E un film minunat ce cred ca ar putea sa fie bine incadrat intr-un anime.
Filmul face parte din genul drama si... pe IMBD scrie ca e si comedie (normal, un tip obsedat cu moartea ce o intalneste pe Maude, septuagenar, care se lasa desenata nud si fumeaza marihuana e comedie pura).
Mi-as dori sa vad o asemenea adabtare a filmului. Si mai ales scena de la sfarsit si cantecul "When you want to sing out, sing out" (pe care cred ca l-as traduce in japoneza sau l-ar schimba).
/edit Fiindca deja a raspuns Syryus la aceasta intrebare, voi raspunde si eu la a lui.
ON: As intreba acea fiinta ce parere are despre noi, daca ar dori sa mai ne viziteze, de unde provin si cum e populatia de acolo. As vrea sa fiu sigura ca il intreb esentialul, dar si chestiile simple, cat sa ne cunoasteam intre noi, daca nu ar dori sa ma manance.

Daca ai putea sa dai timpul inapoi, cand si unde te-ai intoarce sa iti reincepi viata?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#73
R: In anii '60, America, dar ca tip. Stiu, e foarte cliseic, numai ca as fi prins formatii tari, filme bune, alta mentalitate si poate mai multe oportunitati. Sau tot prin '90, dar in Portugalia, as fi prins mai cald. Oricum, candva cand apa si sapunul erau folosite constant, iar tehnologia era deja existenta (gen se foloseau trenuri, masini si puteai vedea filme, desene etc.).

I: Cum vezi locuinta perfecta? (casa/apartament, cate camere, ce ar avea inauntru si/sau in curte etc.)
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#74
Well there is this that I would enjoy having. Dar casa mea ideala ar fi pe marginea unei prapastii ce da la ocean cu varfuri de brad pana la orizont in toate celelalte directi. 7 camere cu o biblioteca (o singura camera imensa cu peretii tapetati cu rafturi pline si doar un fotoliu si un shemineu in rest) 3 dormitoare, o camera de armament si cu tinte de tras la tir, game room si o camera goala in caz ca mai e nevoie de ceva. Un buncar sub, bai la fiecare etaj si bucatarie cu pivnita plina cu bere, vin si vodka.

Ce animal mitologic ai vrea sa fi daca s-ar putea?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#75
Hookman, Rugarus, dar in special: Shapeshifters.
Mi-ar placea foarte mult sa fiu una din aceste creaturi mitologice sau legende urbane. As dori sa fiu in special un Shapeshifters, ca sa imi pot schimba mereu pielea, sa calatoresc si sa devin oricine doresc.
Rugaru pare interesant, deasemenea, desi da, in Supernatural monstrii nu sunt exact ca in mitologie (de obicei), dar mie mi se par mai buni.
Cum ar fi ca intr-o zi sa te trezesti cu o pofta de a gusta carne omeneasca si apoi sa devii un monstru ce toata lumea il fugareste? Asta chiar ar fi interesant.

Cum vezi lumea peste 10 ani?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#76
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#77
Poate asi acorda mai mult timp prietenilor si familiei si poate ca asi calatorii cat se poate de mult. Nu mi-asi irosi timpul pe cu lucruri inutile si nu m-asi certa cu nimeni. Mi-asi trai viata la maxim.

Sa zicem ca dupa moarte te-ai putea reincarna intr-un animal si ti-ai pastra toate amintirile din viata anteriora. In ce animal te-ai reincarna si ce ai face cat vei fi animalul respectiv?
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?

#78




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)