Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ecouri de dincolo de moarte

#4
Frumoasa carte, am citit-o acum cateva saptamani, cred, si a devenit una dintre cartile mele preferate de pana acum. Ca si pe multi altii, titlul m-a captivat din primul moment asa ca a trebuit sa o am! Odata ce am primit-o am devorat-o pur si simplu.
Mi-a placut foarte mult cum personajul lui Nils este conturat de catre autor. Theorin l-a invaluit la inceput in mister, insa odata ce actiunea progresa personalitatea lui adevarata iesea la suprafata putin cate putin. Actiunea este extrem de captivanta, la un moment dat ajungi sa stai cu sufletul la gura citind cu viteza maxima in ciuda orei intarziate. Gerlof s-a dovedit a fi un detectiv foarte bun, se pare ca materia cenusie inca functiona bine in ciuda varstei inaintate. Sfarsitul a fost cu totul si cu totul surprinzator. I didn't see that one coming! Dar nu pot sa spun ca am fost dezamagita.
In concluzie, "Ecouri de dincolo de moarte" este un roman incitant, cu o poveste deosebit de frumoasa, pe care il recomand tuturor amatorilor de lectura.

Edit: E prima data cand aud ca s-ar putea face un film bazat pe romanul lui Theorin si sper ca se va intampla asta. Ar fi un film grozav!



Răspunsuri în acest subiect
Ecouri de dincolo de moarte - de Mao. - 13-01-2012, 01:44 PM
RE: Ecouri de dincolo de moarte - de Zyklon - 07-02-2012, 07:54 PM
RE: Ecouri de dincolo de moarte - de Alisha - 19-02-2012, 06:39 PM
RE: Ecouri de dincolo de moarte - de Nephilim. - 03-08-2012, 01:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)