Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song v3.

#91
Nu ma asteptam sa vad Dordeduh pe-aici 4.

Anyway, Klimt 1918 - Undressed Momento. Am auzit de trupa long time ago, nu stiu de unde, dar abia acum i-am ascultat mai atent. Au o tenta spre atmosfera dark (ce am gasit-o in cateva trupe doom din Italia) si in mare, suna bine. Mi-ar fi placut sune mai apasator pe strofa, sa se simta un bass mai puternic, ceva in genul asta. Dar sunt buni de ascultat asa, de toamnă. 8 juma'.

Arctic Plateau - Music's Like...
http://www.youtube.com/watch?v=LXnvZvN6pF4

#92
Imi place. E rar sa gasesc melodii care imi plac chiar foarte, foarte, foarte, foarte mult pe la topicuri de genul, dar uite ca se intampla. E prea misto melodia asta. Imi place vocea tipului, imi plac versurile, imi place instrumentalul. Cred ca o salvez si la favs. 10 4

click
e imposibil sa nu-ti placa melodia asta
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#93
Reminds me somewhat of a combination between Deep Purple, Pink Floyd and hold on a minute, wasn't Ronnie James Dio the vocalist of Rainbow as well?

Stiam eu ca am recunoscut de undeva vocea respectiva. Imi place chiar foarte mult, desi in mod dubios partea preferata a melodiei nu e refrenul. Hold on a minute, eu ascultam Rainbow, cum de nu am recunoscut ca e acelasi RAINBOW care il ascultam eu in Iordan 22. Well, f**k me. Thanks andra.

/randomnonsensepost

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#94
eh, hai ca am nimerit fix singura melodie pe care o stiu de la Rainbow.
e tare faina piesa. vocea, versurile, instrumentalul... imi transmite o stare de liniste. 10 pt Temple of the king.

si, sa ramanem la balade: Iced Earth - I Died For You
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#95
@The Rainbow related posts: Thanks for reminding me that I should listen more often to those guys. Also, Dio you shan't be forgotten!

@Nephilim: E ceva vreme de cand nu mai ascult Iced Earth in mod, oarecum, regulat, dar asta n-are a face. Melodia se trage de pe The Dark Saga, parca, si desi nu-i albumul meu prefereat din discografia lor, e printre primele dupa Burnt Offerings si Something Wicked This Way Comes, daca nu ma lasa memoria. E o melodie destul de draguta, dar ii prefer suratele cu putin mai multa vana-n ele, precum The Hunter, pentru ca se potrivesc mai bine sunetului general al trupei (stiu ca au facut o traditie si din balade, dar fiece magar trage la ce-i pute mai frumos). In fine, un 7?

Hexvessel - His Portal Tomb (taken from No Holier Temple)

#96
Hexvessel? Nu am auzit. Toate instrumentele de la inceput imi dau o senzatie de panica; ma cam sperie, dar imi plac sentimentele transmise. Mai tarziu parca se calmeaza lucrurile. Imi place si vocalul. Pentru un barbat, mi se pare sexy sa cante mult mai subtire decat trebuie. Pacat ca lucrururile se mai schimba pe la sfarsit... Si nu am avut rabdare sa ascult tot.
Bine, pe langa asta si videoclipul merita o oarecare apreciere. Artistic! No Holier Temple, zici? Ii dau un 7.

Next: Hurts - Wonderful Life ... ca tot am auzit-o pe VH1 intr-una.

#97
Desi Hurts nu e exact genul meu de trupa, nu pot sa spun ca nu-mi plac. Cand am auzit prima oara melodia, m-a impresionat placut. E dragut sa vezi ca nu toate melodiile la moda acum sunt oribile. Am stat sa o ascult pe toata pentru ca am vrut sa vad videoclipul, dar am ajuns sa o ascult cu placere de cate ori o prindeam la TV. E linistitoare, iti da senzatia de soundtrack si vocea lui Theo e foarte placuta. Nici versurile nu sunt chiar lipsite de sens si aruncate acolo alandala. "Susie grabs her man and puts a grip on his hand as the rain puts a tear in his eye.", imi place cum suna versul asta. Per total, e o melodie frumoasa, pe care o mai ascult din cand in cand. Nu e complexa, nu e o opera de arta, versurile nu sunt exact asemeni unui sonet de Shakespeare, dar e ascultabila. 9, pentru ca inca nu m-am plictisit de ea.

Next: Edguy - Save me.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#98
Edguy ce este,Skidrow se intalneste cu Bon Jovi si formeaza un supergrup?Oricum,draguta melodia,motivationala,toate cele.Nu este vreo melodie extraordinara,nu exceleaza prin instrumental,nici prin voce,nici prin versuri.Nici nu cred ca s-ar vrea vreo piesa geniala.
E la locul ei,in zona ei,o piesa care te poate ajuta(daca esti genul care se poate simti mai bine cand asculta muzica ... motivationala) sa treci prin anumite pase mai nasoale ale vietii.

Skidrow+Bon Jovi=7.

http://www.youtube.com/watch?v=LxALZkrAIIE

#99
Trebuiau sa cante la Sonisphere, ei si Heaven & Hell, dar pentru ei cica nu s-au gasit bani (habar n-am de unde au scos scuza asta, caci baietii ajunsesera deja in Romania, dar au fost fortati, oarecum, sa se-nvarta prin tara din cauza idiotilor alora), iar cu Heaven & Hell povestea e simpla: tocmai murise Dio. In fine, au scos oamenii, intre timp, un nou album, de pe care e si melodia cu pricina, ce mi-a incantat urechile de cateva ori. The Creature Lives nu-i, insa, una dintre melodiile forte ale albumului; o consider, mai mult, un moment de relaxare pe care, de obicei, il trec cu vederea. Un 7?

Isobel & November - The Veiled Temple

Heh, ma bucur ca e cineva pe-aici care asculta chestii de genul asta. Presupun ca ai fost la DBE Smile. Din pacate, n-am putut ajunge, am fost doar la editia de anul trecut. Isobel & November e(ra) una dintre trupele pe care nu le stiam, dar asteptam sa le cunosc. Au genul asta ciudat (psych country goth rock, dupa cum afirma 21 ), dar foarte misterios si care te poate duce cu mintea prin alta parte. Bineinteles, nu sunt de ascultat tot timpul. Si presupun ca live au fost si mai frumosi. 8/10

Solstafir - Fjara (scuze pentru editare)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Recommend us a song! Kyo 77 27.599 04-08-2010, 01:47 PM
Ultimul răspuns: tzahranul


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)