Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Iti faci personaj ?
Mi-am facut
100.00%
1 100.00%
Nu-mi place ideea, nu imi fac.
0%
0 0%
Nu-mi place rpg.
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Inregistrare Personaje

#9
Nume: Yuki
Prenume: Haruno (Kuran)
Varsta: 8-14 ani normal, +15 ani shippuden

Puteri!
Jutsuri:
-Sharingan!
-Byakugan!
-Chidori!
-Rasen Shuriken!
-Mekyo Kaiden este o putere ascunsa la fel ca si Lotusul folosit de Rock Lee!
-Kaishaku Soden este o putere ce ajuta la indepartarea inamicului si
arderea lui totodata cu flacari!
-Katori Shinto-ryu este o putere ce ingheata orice lucru care este atins de persoana ce el foloseste. Este o putere care nu poate fi invatata ci este data din nastere! Doar se poate naste cu aceasta putere!

Rang: Gennin, Chuunin, Jounin (AMBU timp de 2 ani dupa care face parte din el ca si cum ar fii inca in acea organizatie)

Story:


Deal cu el: Yuki s-a nascut in satul Konoha la varsta de 14, 15 ani afla ca a fost adoptata si ca ea sa nascut in Regatul Jinno. Un regat frumos, prosper dar nu prea vesel. Este o studenta silitoare o ninja adorata de toti profesori pentru curajul ei cu vise mari de a fi un ninja excelent ca toti ceilalti Hokage. Dar, după ce Itachi i-a ucis familia, Yuki a devenit rece, şi solicită ea însuşi o "răzbunătoare", al cărui scop în viaţă era să il omoare pe Itachi. Din anumite motive obscure, care a făcut toti baietii de la academie se indragosteste de ea.

Yuki a început să folosească Sharinganul său, inca de cand era doar o copila. Ochii ei si puterea pe care o avea a atras simpatia lui Orochimaru fata de ea, care doreşte să preia trupul ei dar doar după ce ea va deveni cu adevărat puternica. Pentru a arăta admiraţia, Orochimaru a lăsat un sigiliu blestemat, după scufundarea fermecător colţii în gâtul lui Yuki, dupa care Kakashi il sigilase, dar ameninta sa declanseze de fiecare data cand Yuki devine suprasolicitata într-o luptă.

După angajarea într-o luptă precară cu Amina, Yuki se simţi inferioara ca ea nu părea să se amelioreze la fel de mult ca Amina. Orochimaru a luat sansa de a trimite Sound 4 ninja pentru a o convinge pe Yuki să părăsească satul frunza să caute mai multă putere de la Orochimaru. Astfel, Yuki a abandonat Konoha (cu toate ca echipa ei nu ii da voie sa plece, Sakura si cu Kazuko se pun in fata lor sa ii opreasca dar nu reusesc ei decid să părăsească în grabă satul) si este in drum spre satul Sunetului.

Yuki are in ea un demon ce a atacat Konoha in urma cu 10 ani inpreuna cu vulpea cu 9 cozii ce este prinsa in corpul lui Naruto acum, mai numit si Kyuubi! Demonul din Yuki este o pisica cu 9 cozii numita Hikary!

Personalitate: Yuki are o personalitate foarte puternica, orice vrea se indeplineste si mereu isi depaseste limitele!

Infatisare: [Imagine: untitledgyu.jpg]

Cum arata cand lupta: [Imagine: tokiki.jpg]

Semn: [Imagine: yukimee.jpg]

[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]



Răspunsuri în acest subiect
Inregistrare Personaje - de Miranda. - 20-08-2011, 07:34 PM
RE: Luptă în arenă ~ Inscriere - de Yuki Kuran - 28-08-2011, 03:08 PM
RE: Luptă în arenă ~ Personaje - de Xpt1 - 04-01-2012, 04:01 PM
RE: Luptă în arenă ~ Personaje - de Xpt1 - 05-01-2012, 06:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Centrul de inregistrare personaje Lia 10 19.106 07-07-2013, 02:12 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Centrul de inregistrare RPG Lia 6 6.045 07-04-2013, 08:38 PM
Ultimul răspuns: Costin
  Fisa de inregistrare. Niska 0 2.859 29-01-2012, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)