Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Îţi place ficul?
Da, vreau să-l citesc pâna la final.
100.00%
7 100.00%
Aşa şi aşa, merge când te plictiseşti.
0%
0 0%
Nu, lasă-te de scris.
0%
0 0%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Un foc de arma si un fum de tigara

#9
Next! Enjoy!

Capitolul 5 Eu si tu sau… noi doi?(partea intai)


Uso, dupa ce mai lasat de izbeliste, credeam ca nu voi mai avea norocul chior sa te revad si a treia oara. Credeam ca vei fi doar un alt trecator prin viata mea, doar o umbra, o amintire de care imi voi aduce aminte la a doua betie, probabil. Dar ma inselasem amarnic. Tu erai singurul din viata mea care conta cu adevarat. Eu… eu eram doar un alt copil prost si inocent pe care l-ai atins. Doar o alta umbra ce-ti statea la dispozitie, la rand cu altele.

Cand ai disparut din aria mea vizuala m-am dus acasa, intr-un final. Ma simteam singur. Si asta era ciudat, eu mereu eram singur. Dar, de ce atunci o simteam atat de intens decat in alte dati? Sentimentul asta era oribil si aspru, am crezut ca ma obisnuisem cu el.
Mi-am indreptat pasii spre baie, pentru a putea face un dus. Doream sa ma revigorez si poate sa uit de tine ori sa-mi aduc aminte asa... doar in treacat, in joaca. M-am lasat prada aburilor fierbinti si picaturilor de apa sa se izbeasca cu brutalitate de corpul meu firav. Senzatiile placute nu au intarziat sa apara indemnandu-ma sa cuget la alte clipe placute din viata mea.
Nu stiu de ce m-am gandit la placerea trupeasca. Poate pentru ca inca eram virgin, poate pentru ca tu m-ai introdus in aceasta lume. Dimineata cand te-ai jucat in parul meu s-a intamplat. Eu chiar ma intarisem datoria unui lucru, aparent, minor.

,,Un mic pervers’’… inca imi rasunau cuvintele tale in ureche, tare si clar. Dar, ca sa fiu sincer, nu stiu daca eu rememoram cuvintele tale cat rememoram vocea ta suava. Mi-as fi dorit sa o pot materealiza intr-un pierce, ca sa-l pot purta in ureche tot timpul si sa te pot auzi ori de cate ori as fi vrut. Nu era cu putinta, insa. Acele vise faurite de o minte bolnava nu le-ar fi putut indeplini nici o forta divina. Tu poti ,,tine piept’’ oricui.

Cand pielea mea s-a incretit, am realizat ca era timpul sa mai si ies de acolo. Am aruncat o pereche de boxeri gri pe mine si un maiou lung si largut. Era deja dupa-amiaza, iar eu ma imbracasem, fara sa vreau, in hainele cu care dormeam. Imi simteam capul mai usor, ca si cum ar fi golit… de creer. Cert e ca eram intr-o continua stare de plutire. Iar noaptea aia nu mai cuteza sa apara. Doream sa deschid fereastra si sa simt racoarea specifica serii, sa privesc abisul negru dinaintea ochilor mei. Sa vad stelele sclipind atunci cand m-as fi uitat la ele, bineinteles, acesta nu erau decat ganduri fanteziste ale mele. Credeam ca daca il voi privi atat de intens voi putea vedea dincolo de cer, in vastul univers. Iubeam cerul, pentru mine exprima libertate, de orice fel. Dar cand te-am cunoscut in noaptea acea la club, incepuse sa-mi placa si ma mult pe timp de noapte. Aveam o pasiune aprinsa pentru albastrul de deasupra noastra, dar pentru tine? Nici nu-ti poti imagina ce arde cu toata fiinta mea, doar pentru tine.

Tu mereu aveai cate ceva prin buzunare. Un pachet de tigari, un mobil vechi, un pistol, poate droguri... Te rog goleste-le! Vreu sa iei putin din mine acolo. Sa-ti strangi bratul cu un garou, astfel incat venele sa iasa usor in relief, sa ma injectezi in propriul tau corp. Sa te inunzi de fiinta mea si sa-ti vad reactia. Din pacate, nu te-am cunoscut indeajuns de bine incat sa pot ghici ce-ai fi facut in acel moment. Probabil, ai fi tacut…


Hmm, am rescris capitolu' asta de m-a luat nebuneala. De la un timp ma cam lasa inspiratia:)) (come back!)

[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 06-01-2012, 04:32 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 14-01-2012, 01:09 AM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de Rain - 14-01-2012, 09:18 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 22-01-2012, 06:22 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de Nirv - 22-01-2012, 09:33 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 02-02-2012, 02:42 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 08-02-2012, 10:38 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de Nirv - 12-02-2012, 07:34 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 14-02-2012, 08:05 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de onu' - 20-02-2012, 09:26 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de Nirv - 20-02-2012, 10:06 PM
RE: Un foc de arma si un fum de tigara - de Lexxu - 21-02-2012, 04:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contra focului de arma (+18) Rain 13 8.678 03-01-2014, 04:19 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Arma mortala Iryna 5 4.188 04-03-2011, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)