Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No. 6

#2
Pro! Pro si pro! Tocmai ce l-am terminat si imi trag nasul din cauza bocitului. M-a cuprins de la inceput. Totul frumos, opening, ending, grafica (desi tot credeam ca baietii sunt fete pana m-am prins... .___.) si cam tot ce tine de el. Si apoi cu Nezumi... *lovely* Mi-a furat inima. Nu credeam ca relatia dintre ei doi va fi asa "complexa" sau daca se vor vedea. Nu eram sigura ce se va intampla in continuare sau despre ce e vorba (mi-a fost recomandat, deci nu am citit summary-ul de la el). A fost minunat! Si eu il recomand si este un anime perfect (nimic nu-i perfect). Cum i-am zis si recomandoarei mele: seamana cu NANA.
Acum ca ma gandesc bine...
Me: Imi aduce aminte de NANA. O persoana care a trait intr-o lume dure, infrutand totul, si o persoana care a primit ceea ce a vrut. Ele se intalnesc si se leaga ceva, dar nu sunt gen: Ne vedem in viitor. Si cand se vad sunt foarte apropiati si se ajuta unul pe altul.
Cel putin asta e ideea mea. Si acum sincer... Nezumi e un inger si era amuzant cand ii zicea lui Shion ca e un idiot si apoi se intreba in sinea lui daca este el un idiot pentru ca tot isi risca viata pentru el si toate cele...21 Cand se indreptau spre Scoala de Corectie si spus (frate, cearcanele alea ii faceau ochii asa tristi in masina... 22 si centecul minunat si cel indurerat de la sfarsit... -sa bocesc de nu) ca el stie ca nu il cunoaste, dar ce va vedea il va schimba, dar el nu vrea sa se schimbe... si ii pune pelerina... Biata bunica. 22 Bietul ac... Si m-a surpris putin chestia ca EA chiar era Aia cu Natura (imi sta numele pe buze >.>). Stiu ca "Eu sunt tu", dar nu am stat mult la gandit.
Mi-a fost frica ca interesul meu a disparut dupa ce am vazut un movie-anime, dar urmarind si toate cele... 2 Chiar nu si-a pierdut si am garantat ca o sa-l revad! Desi eram doar la episodul 8 eu am garantat si la 11 tot la fel, am zis si o sa ma mai uit (sper eu), desi... o sa imi iau niste hartie igienica sau ceva de data asta. 2 Chestia este ca imi provocase putina depedenta (aseara eram doar "No. 6. No. 6. No. 6. [...] NEZUUUMI!!!!" *laughs*). IL RECOMAND! Ce mai trebuie sa zic despre el? Ca insfarsit un ending foarte interesant? 43 Ca vocea angelica a lui Nezumi e aneglica? 43 Ca... atunci cand a cantat la ala care a creat (a ajutat la crearea) No. 6 a fost fabulos? Da, pot sa zis. Fantastic anime... 22


[edit] Nu uit, dar sunt suparata pe tine (sau eram... *thinking*), asa ca numele tau nu ti l-am specificat, dar te simti... xd Si nu te mai umfla in pene. *joke between us*
[edit] Am uitat sa vorbesc (*rolling on the floor, people*) despre cand dansau. *lovely* Am si zis: Ar trebui sa fie o sarbatoare Sfanta si oamenii sa moara de nista albine mutante mai des ca sa ii vedem dansand. *heart*
*laughs* Foarte frumos... Dar oare cum ar fi fost sa inceapa sa danseze chiar la sfarsit si sa isi zambeasca?... Prea siropos? *laughs* Si unul dintre ei sa cada... Nezumi sa cada, iar Shion sa ii dea mana (ca atunci cand au scapat din No. 6 si s-au dus in Lumea Reala, iar Nezumi i-a dat mana lui Shion ca sa ajute sa se ridice). 5
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
No. 6 - de Verrine - 05-01-2012, 08:56 PM
RE: No. 6 - de yaoi maniac - 08-01-2012, 05:45 PM
RE: No. 6 - de Zyklon - 08-01-2012, 05:55 PM
RE: No. 6 - de Nirv - 11-01-2012, 11:53 AM
RE: No. 6 - de K.V. - 19-04-2012, 11:16 PM
RE: No. 6 - de Ciquita - 16-05-2012, 07:13 PM
RE: No. 6 - de Erdna - 17-05-2012, 10:29 PM
RE: No. 6 - de Addeh - 28-05-2012, 03:43 PM
RE: No. 6 - de y2k - 17-06-2012, 10:38 PM
RE: No. 6 - de Michee - 06-12-2012, 10:25 PM
RE: No. 6 - de Rebekah - 06-12-2012, 10:54 PM
RE: No. 6 - de hiimera - 05-01-2014, 03:23 PM
RE: No. 6 - de DeDal N. - 30-01-2014, 02:51 PM
RE: No. 6 - de Yoanna - 12-04-2014, 11:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)