Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dedicatie Muzicala

#41
"Nu musca topicul asta pe nimeni ce dracului, postati o melodie oricat de proaste ar fi gusturile voastre -muzicale-, asta e si ideea topicului, nu trebuie neaparat sa se nimereasca stilul cu cel al userului de mai sus, e doar de share." Daca e asa atunci o sa dedic si eu... *laughs*

Miyavi - Jibun Kakumei.
O melodie vioaie care se potriveste cu venirea verii. Nu sunt sigura cat ti-ar placea, dar cum nu prea sunt eu cu melodiile pe care le asculti m-am gandit macar sa pun ceva care sa nu fie lent si/sau instrumental.

@Rain, cam cate randuri? Eu una nu sunt sigura cate randuri as putea scrie despre o melodie si daca as vorbi si despre persoana caruia i-o dedic ar fi si mai greu...

[edit]@Lia, bine. O sa incerc sa ma incadrez. Oricum nu cred ca o sa dedic eu multe melodii.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#42
@yaoi maniac, nu am vorbit noi prea multe si nu iti cunosc personalitatea. Mi-ar fi atat de greu sa iti dedic o melodie dupa nick-ul tau. Daca ar fi vreuna care se numeste "yaoi", cu siguranta ti-as dedica-o tie, dar ce spui de asta:
Mika-Love Today ?
E draguta, amuzanta si are ritm. Macar de ar aduce un mic zambet pe fata cuiva. Bine, nu e chiar o dedicatie in toata regula, ma refer la versuri, but i hope you'll like it. Sper ca te-am nimerit, macar intr-un fel. Poti sa dai un edit, pm sau ceva sa vad daca se potriveste macar putin. Macar sa stiu data viitoare... xD

#43
@Rain, da, nu am vorbit si nu conteaza. Doar fiindca pentru ca am o chestia pentru yaoi nu inseamna ca trebuie sa ascult muzica yaoi (nici nu prea exista asa ceva, doar daca pui melodii cantate de homosexuali *laughs*). *rolling on the floor* Si imi place sfarsitul la ce ai zis tu. ^ - ^ Foarte kawaii.

[on] Iti dedic -> ending la un anime YAOI (*laughs*, la asta m-am gandit ca ai putea sa imi dedici -ending-uri sau opening-uri, soundtrack-uri- din anime-uri yaoi daca tot ai fi dorit ceva care sa ma faca fericita-, dar nu o face, a fost doar o gluma/remarca -nevinovata).
Ending-ul e de la anime-ul meu yaoi favorit. Nu il ascult foarte des, defapt la animeuri sar peste opening/ending (doar daca nu cumva le trag si le ascult in playlist). Nu iti dedic acest ending cu vreo semnificatie anume, ci doar fiindca e anime-ul meu favorit si asta mi-a venit in minte sa caut pe YouTube si fiindca doream sa iti arat la ce m-am gandit cand ai scris: "Daca ar fi vreuna care se numeste "yaoi", cu siguranta ti-as dedica-o tie". *lovely* Hm, nu stiu cat o sa iti placa mijlocul, cand schimba tonalitatea, desi ma face sa ma gandesc ca se potriveste mult mai bine la Anime
(nu sunt sigura de ce mi-l imaginez pe Iason fugind pe strada unde Riki aproape a fost vi0lat de niste tipi)
.

[off] Sper ca de data asta am putut face ceva mai bine. T.T (ma refer la sa scriu trei randuri)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#44
Am o vaga presimtire ca ai sa simti melodia asta- cel putin asa, pe alocuri!

Firma- Alma (live)

Sa ma anunti daca am dreptate sau nu 3
Do not speak unless you can improve the silence.

#45
Pentru ca topicul e cam mort, dedic asta ca sa il mai trezesc putin, poate isi revine. O dedic cuiva anume? Nu, defapt e pentru cei ce asculta acest gen de muzica si le face placere. Nu am ales-o cu un motiv anume, ci m-am gandit sa postez ceva funny. Tipul chiar e tare, iar melodia ma amuza mereu cand eram mai mica. O parere, ceva?
Asta pentru cei ce il adora pe Enrique Iglesias. Sincera sa fiu nu am cautat versurile in engleza/ romana, dar videoclipul e frumusel, mai ales prima parte. ^^

#46
Dedications:
To my comrade, Horia
To Fallen Angel
To Lia
To Claus

#47
Pentru că estem boa$$e, îţi dedic ce mi-a dedicat Alex ( 24 ) : Enjoy, Erghe Gashkia. Thank you for the portrait once again, Liam looks perfect ( as usual, of course ). <3

Şi nu, nu o pot uita pe draga mea Didd ( Deirdre ), pentru că deşi eu mă subestimez, ea mă supraestimează, apreciez faptul că eşti mereu lângă mine : Pentru că ştiu că vei întelege şi fară explicatii amanuntite
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#48
dooo-reee-miii-faaa-soool-laaa-siii-doooooo~! remifasolasido.

chicki,chicki,chicki,chicki
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#49
http://www.youtube.com/watch?v=4m5GdzfiiOU

Pentru vechea garda de pe Zup.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#50
Dedic urmatoarea melodie noului #1 fan al cantaretei Janis Joplin.
https://www.youtube.com/watch?v=natCa2asaq4

Pe aceasta https://www.youtube.com/watch?v=Cy6iwP9Ux3A intregii societati.

Iar aceasta https://www.youtube.com/watch?v=5DXPhApUyNk pentru Lia care a promis ca bea ceiut.

May the force be with you.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)