Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[split] Paradiso Girls [SasuSaku +18]

#1
Buna, mersi ca mi-ati spus. Pai: mi-a placut ceea ce am vazut. E mare si cu un continut complex.
Descriere ai, dar poti pune si mai multa, mai ales sentimentele sa le descrii. Actiunea nu fuge de nimeni, teneti-o bine fetelor. Dialogul sa stii ca imi place, adica nu-i enervant. Chiar te-ai descurcat. Greselile au aparut, iti zic doar cateva din ele. Fii atenta, adica amandoua, mai ales la cele de punctuatie. Uneori lipseau...
de nou club- din noul club
prmi-primi
spunese-spusese
Se pare ca Sasuke o face pe cavalerul, sa vedem...mai ce imbracaminte hot:)) foarte bine alesa.
Abia astept nextu. Spor la scris si succes..
Muchos besos:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#2
Buna. Frumos capitol, imi place. Ma bucur ca ai pus descriere, chiar ai descris frumos totul, nu am cuvinte, desi poate mai mergea sa mai bagi mai multe figuri de stil care au si ele un rol important.
Dialog ok, actiunea bine, iar greseli mai sunt si ele. Inca ceva inainte de "si" nu se pune virgula.
Alea doua doresc sa se bage in gura leului, saracele. sper ca micii lei sa nu-i mance ca-i mananc si eu. Uraaaa va aparea un bebe:x super, ma bucur. Cam naive fetele, dar ma rog.
Astept next, spor la scris.
Bye and kiss:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#3
buna buna
my dear cei cu titlul asta?iti place sa plagiezi? poftim dovada http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=21819
[Imagine: senjo.gif]

#4
Buna, foarte frumos, si merci ca m'ai anuntat!
Deci, eu l'am citit de ieri dar nu pe tot si azi am revenit;)
Acum treburi serioase: Descrierea este prezenta, dialogul nu e sec si nici in cantitati mari sau foarte mici, actiunea, pai nu e grabita, sta si paste pe pazistea verde si frumoasa...
Cat despre Sasuke, mi plashe ca e bad boy si saracuta Sakura... nu mi'e mila de ea, ci ma bucur ca sufera! M'as bucura ca Sasuke sa o impuste putin ca dupa sa se joace cu ea dupa care sa o....sa o.... sa o ....omoare:))
Succesc la scris in continuarea si moolta inspiratie la amanX2!

#5
salut. Am trecut si eu pe aici din intamplare ;)
Imi place la nebunie ficul tau , practic nu mi-am deslipit ochii de la monitor.
Ma bucur asa de mult ca Sakura si Sasuke sunt din nou impreuna si ca brunetul a aceceptat in sfarsit ideea ca are un fiu :x Sper ca dragostea lor sa dureze de data asta ma mult de 3 zile
Despre greseli chiar nu mai are rost sa ti le enumar pentru ca Fata din fata fetei sa ocupat deja de asta ;)
Abia astept continuarea si te rog dulce ca o savarina sa ma anunti [-o<
ficurile mele :

Un nou trandafir infloreste la Kaleido star:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26108

Viata de pirat nu e un vis, e un cosmar:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=27596#

sper sa va placa 3

[Imagine: blue.jpg]

My Family- I love you :

scumpa mea bunicuta : Venus-Roseta
matusile mele dragutze : Contagieuse., Tigroaica
surorile mele minunate : Renesmee, Mailin, dancing_in_the_night, *Black~~Heart*, FrogyGirl, Kahlan
neopoatele mele simpatice : ioanayoanna, ~BreNda~
minunata mea mamica : KittyKat

[Imagine: chibi_8775.gif]
Mira, chibi-ul lui



#6
buna scumpiiii:*

am ajuns si eu p\'aici...cam tarziu dar abea acum am vaut ficul tau si pot spune ca e genial..:x toata chestia cu descrierea si sentimentele si actiunea e geniala...da intelegi...e geniala!!:x
nu am sa\'ti reprosez nimic...doar vreo 2 sau poate 3 greselutse de tastare dar alea nu le iau in serios...sa fim seriosi suntem oameni...toti mai gresim...

spor la scris si abea astept next\' pooopici:*:*

app dak vrei sa ma anunti si pe mine knd postezi urm capitol:o3
Cine iubeste trandafirul trebuie sa suporte si spinii .

#7

Ok, deci sa incepem :Imi place la nebunie ficul tau si nici nu stiu sa exprim cata nerabdare am, sa aflu ce se intampla mai incolo si sa aflu ce ascunde Sasuke.

Revenind la fic, ai tot ce'ti trebuie:descriere, dialog, naratiune etc.
Insa am sa-ti atrag atentia la o greseala care apare foarte des si pe care vad c-o practici si tu :
La verbul a vrea, imperfectul este "voiam" NU "vroiam". Ex: " Eu cel putin, vroiam sa ma pastrez [...] ". Iar acest lucru l-am vazut in mai multe capitole.
In rest nu am nimic de obiectat si tin sa mentionez ca ai un fic WOW.
By3, By3 :*!
o//o
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRWa7Xy5VXO00Xnin9qh5k...p4jUVJlIWo]
[/size][/font]
http://www.google.ro/imgres?q=ficuri&hl=...9Ew&zoom=1
http://www.facebook.com/profile.php?id=1...=1&theater
"Fereste-te de oamenii care iti darama visurile. Oamenii marunti intodeauna fac asta, dar oamenii mari te fac sa crezi, ca si tu poti deveni mare. " - Mark Twain

#8
Buna !
Am uitat sa dau comm, ce fata rea sunt :o3
Am citit fic-ul acu cateva luni :-? bn, ultimele capitole postate recent nu le-am citit atunci. Oricum, deci din prima am adorat acest fic :x e superb, fantastic etc. Sirul e lung...foarte lung...:)))
Idee este foarte interesanta, titlul deasemenea. Sasuke e un scump, desi a fost un nenorocit in primele capitole, mai ales ca vroia sa o omoare pe Sakura cu sange rece >:P
Enfin, a trecut din fericire.
In legatura cu ultimul capitol, vorbele defat rugamintea lui Sasuke m-a dat peste cap. Oare ce are gand? De ce oare a pus-o pe Sakura sa jure sa-l ierte indiferent de fapta sa?
Straniu, ma intreb daca ascunde ceva :-?
Tot ce sper e sa nu fie de rau.
Astept next-ul, sper sa vina cat mai repede si sa ma anuntati cand il puneti k de operioada is cu capu-n nori:">
O.K Cam atat.
Kiss and Hug !
:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Paradiso Girls Miky sweetie :3 62 65.387 14-03-2013, 09:02 PM
Ultimul răspuns: dany
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] Miranda. 0 1.674 26-08-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] RouXiss Đx 0 1.410 08-08-2011, 04:28 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  [split] Paradiso Girls [SasuSaku +18] Sho-Yo 4 2.823 27-06-2011, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Roses.on.fire
  Paradiso Girl's +18 Mishelle 9 10.210 27-05-2010, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)