Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Sentiment implicat

#3
Cap4 Enigma deslusita

Patrund cu limba in interiorul lacasului sau cald. Incep sa-mi fac de cap, resimtindu-i, limba umeda si naravasa ce nu ma mai alintase de patru luni. Ne sarutam pana cand respiratiile ni se taie. Ma retrag si incerc sa respir normal din cauza acelui sarut patimas. El n-are nici o problema, ma priveste zambind. Un zambet putin ciudat si diferit fata de cel de toate zilele, iar ochii sai sclipesc de parca apocalipsa ne-ar face cu mana la geam.
-Ce e? il intreb intr-un final.
-Imi reaminteam.
-Ce anume?
-Toate datile in care ai fost al meu.
M-i s-a pus un nod in gat, pe care cu greu l-am inghitit.
Isi aseza o man ape coapsa mea mangaind-o. De cand devenise el asa tandru?
-Vreau sa fiu in tine. Imi zise direct si sustinandu-mi privirea.
M-am rusinat, cum putea abera asa ceva? Nu de aia venisem. Si mai ales ca il aveam pe Daniel.
-Mark, m-am adresat eu mutandu-mi privirea pe podea, eu sunt o persoana fidela.
-Oo, deci, inca mai esti cu roscatul ala.
-Brunet! L-am corectat rapid.
-Ma rog. Uite ce e suntem prieteni, nu? Ne putem simti bine impreuna.
-Dar exista si alte modalitati prin care te poti simti bine.
-Da, dare tu nu m-am mai culcat cu cineva de patru luni. Intelegi?
Mi-am inclestat degetele si am continuat:
-Stii unde e ,,centura".
-Nu vreau o nenorocita, ce eventual imi poate face cadou un hiv.
-Sunt niste chestii in magazine... cred ca le zice prezervative. I-am dat replica, fortand un zambet ironic.
-Hiro, recunosc, bine? Eu te vreau pe tine. Apoi ma lua cu bratul drept pe dupa umeri. Nu se va intampla nimic rau dupa aceea, ne reintoarcem la viata noastra.
As fi vrut sa-I zic una sa-l usture si sa-l pocnesc dar ma cuprinse in vraja sa. Incapabil de a mai distinge binele de rau.
-Ultima oara! In cinstea revenirii. Ai priceput?!
Dadu afirmativ din cap si ma saruta in timp ce ma dezbraca. Scapa si de hainele sale si vru' sa ma patrunda rapid si cu brutalitate. Pana la urma ma inselasem. Ramasese acelasi Mark ce nu prea stia ,,sa iubeasca".
-Lasa-ma sa-ti arat ce-am invatat. I-am soptit in buzele intredeschise.
M-a lasat in voia mea asteptand, dar curios ca eu preluam initiativa. Mi-am pus picioarele de o parte si de alta a bazinului sau, incepand apoi sa ma misc cu incetinitorul. El parea incantat de ceea ce faceam si ca bonus isi aseza mainile pe talia mea, sarutandu-mi gatul si lingandu-mi mugurii intariti.

Clipele scurte de placere luara sfarsit. El s-a imbracat si a continuat sa se poarte de parca nimic nu s-a intamplat. M-am imbracat la randul meu dar vroiam altceva. In zadar asteptam sa-mi spuna ceva. Nu putea lasa situatia ,,neincheiata" si nici eu nu stiam ce doream sa-mi spuna, dar continuam sa astept. L-am auzit in cele din urma, dezamagindu-ma:
-Ar trebuii sa curatam laminatele.
-Sigur... te ajut. I-am zis preluand un zambet amar. Pleca la baie sa umple caldarusa cu apa in timp ce eu dadeam cu mopul. Continuam sa cuget la discrepanta dintre el si Daniel.
Langa Mark eram ,,eu" cel de toate zilele. Dar langa Daniel eram atat de rusinos si pudic. Ma pierdeam cu firea, imi paraliza trupul doar auzindu-i vocea armonioasa. Buzele mele strivite de ale sale doreau mult mai mult decat isi putea imagina constientul meu.
Inainte sa-mi dau seama eram in genunchi pe podea, agonizand.


Ma aflam in statia de autobuz la trei dimineata. Trebuia sa fiu nebun sa cred ca va veni vreunul sa ma ia. Nu indrazneam sa-l sun pe Daniel. Imi era rusine de ceea ce facusem pe la spatele sau... de mine, ca-l lasasem balta fara nici o explicatie.
Imi canalizez ultimile franturi de energie in buricele degetelor ce apasa pe tastele mobilului.
-Hiro! Unde dracu esti?! Mai bagat la griji!
-In orasul meu natal. Statia aceea unde mi-ai marturist ca ma placi.
-Stai acolo! Vin dupa tine in secunda asta.
Mi-a inchis, probabil grabindu-se sa ajunga la mine. Chiar parea ingrijorat. Asta insemna ca tinea la mine, nu-I eram indifferent. Am dedus ca se purta dur, autoritar, serios si neinduplecat, cu alte personae. Dar cu mine nu. Era atent si dulce, facandu-ma sac red ca eu detineam un rol important in viata lui.
Incep sa plang. Oare il merit dupa ceea ce-am facut? Sunt pe masura asteptarilor sale? Caci el le intrecuse pe ale mele de mult. Numai ca durase ceva timp sa-mi dau seama.
Farurile puternice ale masinii sale ma orbesc. Tranteste portiera si vine spre mine tunand si fulgerand. Ma trage brusc spre el, inlantuindu-ma in bratele sale. Ori mai bine zis, ma sufoca. Imi afund capul in sacoul sau desfatandu-ma cu parfumul lui fin si totodata barbatesc.
-Ce-a fost in capul tau sa pleci asa? Doreai sa ne despartim? Trebuia sa ma anunti si pe mine.
-Nu! Am strigat la el. Daniel, nu. Vreau sa stau cu tine, sa fim impreuna. Nu ma alunga, iarta-ma.
-Cum pot alunga persoana ce-o iubesc?
O spusese pentru prima oara spusese ca ma iubeste. Parca eram drogat. Mi se umpluse inima de fericire. Nu mai vroiam sa-l las niciodata. M-am lasat moale in inchisoarea bratelor sale, pasandu-i lui sarcina de a ma duce in masina.
De cum am calcat pragul usii ma tintuii la perete sarutandu-ma pasional. Nu l-am respins, din contra. Vroiam sa capete incredere in mine si i-am raspuns cu aceeasi intensitate, asteptand chiar mai mult.
-Acum, voi face dragoste cu tine.
Nu l-am aprobat, stia ca vreau. Nu mai aveam rabdare sa ajungem in dormitor si ne-am prabusit pe canapeaua din living. Dar in acel moment cred ca si tavanul mi se parea un loc perfect pentru asa ceva. Daniel isi mutase greutatea peste trupul meu, explorandu-l si ,,profitand" de el la maxim. Chiar daca eram (inca) imbracat ii simteam atingerea patrunzand pana la os, ca un acid neutralizant, neutralizandu-mi constiinta lasand in locul ei doar iratiune, instinctele spunandu-si cuvantul. Ma descotorisisem singur de camasa iar el trase de tricoul meu, scapand de el. Ma saruta pe piept si pe gat muscandu-ma , ca si cum isi marca teritoriul. Imi saruta buzele, cu o mana masandu-mi abdomenul, iar cu cealalta desfacandu-ma la pantaloni. Era incredibil cum reusea sa faca atatea lucruri deodata! Ii trase de pe mine cu tot cu boxerii albi apoi se lepada si el de costum. Picioarele si mainile mele, asemenea serpilor, se agatasera de trupul sau, parca sculptat de un profesionist. Isi plimba limba jucausa pe obrazul meu spunandu-mi apoi cat de fian este pielea mea. Am simtit ceva ce ameninta la intrarea corpului meu. Il primisem si continuasem dovada dragostei ce o impartaseam.
Atunci cand se elibera inauntrul meu i-am marturisit ceea ce realizasem cu greu.
-Daniel, te iubesc.
A suras, aducandu-ma mai aproape de el si simtindu-I caldura ce-mi crease dependenta, imi graise:
-Ti-a luat cam mult sa-ti dai seama.


stiu ca nu-i un capitol prea reusit. sper ca nu pare prea melodramatic.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Sentiment implicat - de onu' - 07-12-2011, 04:41 PM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 11-12-2011, 02:19 AM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 14-12-2011, 05:21 PM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 20-12-2011, 01:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)