Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaicho wa Maid-sama!

#10
Dupa parerea mea, unul dintre cele mai simpatice anime-uri. L-am vazut acum cateva luni si imi amintesc destule.
Cum a spus si MajinCloud, Misaki se aseamana destul de bine cu Kaname din Full Metal Panic. Mi-a placut foarte mult personajul, e o tipa draguta, desteapta, cu mult tupeu si care nu are nicio problema in a se apara singura, dar sigur, uneori e mai convenabil sa fie aparata de baiatul potrivit ca sa zic asa. 10 E de apreciat ca e intotdeauna gata sa sara in ajutorul prietenilor ei, ca atunci cand a incercat sa ii protejeze sentimentele Sakurei de cantaretul ala caruia nu ii pasa deloc de ea si de care ea se indragostise. Usui reuseste sa scoata ce e mai bun din ea, ii descopera partile sensibile ale personalitatii si o face sa gandeasca in asa fel incat sa isi poata ajuta colegele, dar in acelasi timp sa nu fie nedreapta fata de baieti.
Usui asta... frumos, elegant, foarte inteligent si misterios, probabil baiatul perfect din punctul de vedere al multor fete. 71 E un personaj interesant si seamana foarte bine cu Takishima din Special A, un alt tip care mi-a placut mult. Ce pot spune, Usui are cele mai amuzante replici din anime, cele mai fermecatoare priviri, iar tonul cu care rosteste "Misa-chan" o da pe Misaki pe spate. Relatia lor e foarte draguta, plina de avansuri perverse din partea lui si o aparenta enervare din partea ei. Cel mai mult mi-a placut faza in care el a sarutat-o si s-a aruncat de pe cladire pentru a prinde o poza ce i-ar fi compromis reputatia lui Misaki. A fost eroul ei cam tot timpul, capabil sa nu isi bage in seama nici ranile doar ca sa o ajute pe ea.
Tipul ala, Shintani, prietenul din copilarie al lui Misaki, indragostit de ea, era simpatic in felul lui, dar, desi nu facea rau nimanui, mi s-a parut cam enervant in unele momente. Parca intr-o vreme statea tot timpul pe capul lui Misaki, se purta ca un copil rasfatat, dar naiv, era de treaba, numai ca probabil m-a deranjat posibilitatea ca el sa intervina intre ea si Usui. 4
Despre ceilalti nu prea stiu ce sa spun. 39 Yukimura era cam sensibil si timid, de asta era tratat ca o fata, dar mi-a placut, un tip de treaba. Sakura era extrem de naiva si copilaroasa, nu e de mirare ca acelui cantaret i-a fost usor sa o ia de fraiera. Bine ca tipa cealalta, cu ochelari, al carui nume nu mi-l amintesc, mai echilibra situatia si o mai trezea la realitate cu o perspectiva obiectiva. Tipul ala ce nu suporta fetele si incerca sa ii faca rau lui Misaki nu mi-a placut, bine ca si-a revenit intr-un final si a putut sa ajute si alte persoane cu o atitudine mai prietenoasa.
Oricum, daca ar fi sa recomand cuiva un anime romance/comedy, "Kaichou wa Maid-sama" sigur ar fi o varianta. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
Kaicho wa Maid-sama! - de Twisty Emerald - 05-12-2011, 06:11 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de βεκi - 10-12-2011, 11:28 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Saravis - 10-03-2012, 11:48 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Miss M - 15-04-2012, 05:24 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de yoana__iloveanime - 22-04-2012, 09:06 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Addeh - 27-05-2012, 02:30 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de y2k - 21-06-2012, 02:27 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de MajinCloud - 19-07-2012, 03:40 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Lexxu - 26-07-2012, 02:05 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Crazy~Tenshi - 21-08-2012, 10:57 PM
RE: Kaicho wa Maid-sama! - de Michee - 02-12-2012, 09:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Uta No Prince-Sama Maji Love 1000% Addeh 8 8.768 08-02-2014, 07:42 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kami-sama Hajimemashita Lexxu 5 5.461 18-07-2013, 10:57 AM
Ultimul răspuns: Namiko


Utilizatori care citesc acest subiect: