Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnalul amicului meu

#1
Jurnalul amicului meu

Cap.1 Sortii sunt de partea noastra

Totul incepuse in prima zi de liceu cand eu ma ratacisem si in loc sa ma duc la mate-info am intrat intr-o clasa de stiinte sociale , fara ca eu sa stiu asta , bineinteles .
Surprinzator , m-am imprietenit repede cu Kaito , colegul meu de banca .
Era un tip tare amabil , prietenos , glumet , mai pe scurt ,,de treaba" .
Imi dadusem si eu seama ca ma aflam in clasa gresita abia dupa ce l-am luat cu matematica si fizica iar el saracu isi facea cruci spunandu-mi ca le detesta .
M-am jenat iar Kaito a chicotit promitandu-mi ca ma va duce in pauza la clasa mea deoarece el cunostea liceul foarte bine , facuse 5-8 acolo .
Cand insfarsit ajunsesem in dreptul usii al carei clante se cam balanganea , m-a tras de maneca si mi-a zis sa nu lasam acest mic incident faptul ca eram in clase diferite-sa ne impiedice din a ramane in continuare prieteni . Am acceptat destul de repede.Si asa nu cunoasteam pe nimeni .Toti colegii din generala fugisera pe la filologie numai ca sa scape de matematica.

- A dat Dumnezeu ! A venit si vara .
- Kaito ! Stai si cu mine . strigasem nervos la amicul meu care ii multumea lu’ Dumnezeu ca am trecut cu bine si clasa a-10-a si ne indreptam spre a-11-a.
- Deci , te-ai mai gandit ? ma intreba el cu un zambet inocent pe chip .
- La ce ?
- Draci! Cu ce te-am batut la cap toata saptamana ?
- Aa, aia , excursia la bunicii tai ?
- Exact! Ai vorbit cu ai tai ? Te lasa ?
- Da si vin .
- O sa fie super . Noi doi acolo.
- Cum adica ,,Noi doi acolo" ?!

A inceput sa rada in timp ce eu imi mentineam sprancenele ridicate . Imi era putin teama sa ma risc cu el deoarece in a doua zi de liceu imi marturisise ca era bisexual . Am ramas socat si l-am intrebat cum de a avut atata incredere in mine sa-mi spuna . Iar raspunsul lui ei bine, sa spunem ca nu ma asteptam la el ,, Ca sa indepartez oamenii cu mintea ingusta de langa mine , nu vreau sa am parte de prieteni falsi cu idei preconcepute si care imi considera orientarea sexuala o anomalie "
Si iata-ma aici , trecusem testul si aveam o prietenie care inflorea frumos . Mai ales ca amandoi aveam numai colege fitoase in clasa si baieti infatuati .
Revenind la ceea ce se imtampla in acel moment stiam ca doar ma tachina ca sa se simta bine, sadicul . Si , cica , nu sunt genul lui . Pfff ce sa zic . Adica eram urat ca dracu sau care-I faza ? in fine , de parka m-ar interesa .
In drum sprea casa ne-a prins ploaia si Kaito a insistat sa merg la el sa ma usuc ca nu pot sa merg pe jos o statie pana acasa . Da , asta era ,,marea" distanta dintre blocurile noastre .
Am acceptat , de ce nu ? Brusc imi dadusem seama . Ce naiba ? Eu nu puteam refuza nimic din partea lui .Cine ar fi putut face asta la ce prieten bun si loial era ? Cu un chip asa dulce si inocent , chiar daca inauntru era un dracusor .
Am pasit sfios in casa lui , chiar daca nu era pentru prima oara , si am resimtit acel parfum din living care domnea peste tot , in camere . Imi placea . Imi placea mult .
- Cred ca ar fi mai bine sa faci un dus . ma trezi din visare vocea lui placuta .
- Imm uh , bine .
Cedasem , din nou ! Ce prieten bun , avea grija de mine , nu vroia sa racesc . Ca altfel se ducea fara mine la bunicii lui in vacanta si se plictisea singur cuc pe acolo .
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#2
Cap2.Bizar

Stateam pe marginea cazii asteptand sa se umple . Nu stiu de ce dar mie unul nu prea imi
placea sa fac dus , adoram sa ma scufund in cada , sa stau relaxat iar in jur sa fie liniste .
Si in timp ce asteptam intra Kaito dintr-o data , fara sa anunte , pe motiv ca mi-a adus prosop.
Asteptam sa plece dupa ce il pusese in suport . Dar ,,inteligentul" statea in fata mea holbandu-se . Eram destul de rusinat fiindca eram gol-golut . Imi acoperisem zona intima cu mainile si am rabufnit :
- Haide Kaito , iesi naibii afara ! La ce puii mei te tot holbezi ? Ce am eu ai si tu , nu ?
- Scuze . Dar...
- Dar ce ? niciun ,,dar" ! Iesi odata afara sa fac baia aia si sa plec .
Eram nervos , agitat , rusinat , ma simteam super penibil si lista poate continua . Eram o persoana care tinea foarte mult la intimitatea ei adica nici pe maica-mea sau taica-miu nu-I lasam sa ma vada asa . De ce l-as fi lasat pe el ?
Incepe sa chicoteasca . Ah , simt cum mi se ridica tensiunea . Taci din gura si iesi afara !
Printe chicote a inceput sa-mi explice de ce rade sau mai de graba a inceput sa mormaie caci vocea lui era inecata in ras si deja dadea semne ca nu avea sa se opreasca prea curand .
- Scuze , scuze Alex . Dar, nu ma pot abtine adica , la naiba ! E asa mic ...
- Ce ?! Ce-i asa mic ?
- Stii tu e micut rau . ,,Amicul" tau ... si a inceput sa rada din nou
-
Firar ! La naiba ! Ba nu ! La dracu ! Ce-I pasa lui ? Sa se duca si sa se holbeze la a lui daca e mai mare . Auzi , auzi cica e mic . Am 16 ani , are tot timpul sa creasca . Pfff nu pot sa cred ca am inceput sa ma consum pe tema asta . Intr-un final m-a lasat singur sa-mi fac baia aia nenorocita . Uf
Sper doar sa nu mai aduca vorba de asta vreodata . Dar la cum il cunosteam eu pe Kaito ... ceva imi spune ca nu va fi de bine in saptamana aia la bunicii lui .

Hmm ... se pare ca m-am cam inselat in privinta lui . De cand ajusesem acolo mai exact 3 zile- nu a mai pomenit de acea intamplare din baia lui . Iar eu ma simteam usurat si mai happy ca oricand . Exceptand faptul ca stateam in pragul usii vai de viata mea fiindca fusesem batut mar de niste tipi din satucul asta , aparent inocent .Pe motiv ca vai vezi Doamne aveam tricou la fel cu a lu unu ce era mare smecher prin zona . Si asa mi-am luat papara cand idiotul a prins un moment oportun .
Speram sa nu ma vada Kaito deoarece avea sa faca ca trenul in gara spunandu-mi sa nu mai fiu asa pacifist si sa ripostez, dar nu puteam . Asta eram eu si trebuia sa ma accepte asa cum sunt, asa cum faceam si eu cu el .
M-a vazut din pacate , la ce ma gandeam si eu ? normal ca m-a prins , doar nu puteam sa ma ascund in casa bunicilor lui .
S-a ingrijorat, bineinteles, dupa aceea si-a petrecut o mana de-a lungul taliei mele si incerca sa ma care si sa ma ajeze pe pat . Cu greu , fiindca eram de aceiasi inaltime si cam aceleasi kg.
In fine , reusi . Dupa care, mi-a dat blugii jos deoarece erau plini de praf . A revenit in camera, s-a asezat langa mine privindu-ma intens . Ceea ce ma cam speria. Si-a dus o mana intre picioarele mele si a strans de acolo iar eu am scos un scancet . Ma durea , ma durea foste tare chiar . Nenoricitul ala imi daduse pumni si picioare numai in partea de jos a corpului deoarece avea si el tricou la fel si dracii mei , nu vroia sa-l umileasca sau asa ceva , ciudat obsedat .
Kaito ma intreba daca m-a lovit sub centura pentru ca observase si el ca tricoul era curat ca neaua desi culoarea lui nici nu era alb .
A oftat vazand ca nu zic nimic pentru ca ma simteam penibil si extrem de jenat .
A inceput sa ma maseze acolo ! Si ma simteam si mai rau dar nu ,,rau" in sensul ca nu-mi placea adica nu-mi placea , vreau sa zic ... Ohhh , eram jenat ca dracu si gata !
Ma mira faptul ca el imi zambea in tot acest timp , intr-un mod protector si dragastos as putea spune . Mi-am inchis ochii de rusine si l-am rugat sa inceteze ca eram in regula . Parca nici nu ma auzea , el isi continua ,,treaba" . Ce puteam spune ? nimic , nothing , nada si parka o facea bine , durerea incepu sa ma paraseasca . Avea maini magice baiatu asta . Dupa ce a terminat m-a intrebat daca ma simt mai bine . Si eu am dat afirmativ din cap , inca tinand ochii inchisi si neintraznind sa vorbesc .
- Ce bine ! a exclamat Kaito . Dupa care a facut un gest si mai surprinzator si rusinos decat cel de dinainte . Mi-a sarutat locul intim prin materialul boxerilor .
Cred ca eram la fel de rosu ca un mar copt . M-am intors stand pe burta cu palmele la ochi . Ce-l apucase ? Ii stiam secretul care nu prea mai era secret si totusi eram doar prieteni , frati.
A inceput sa rada iar . Mda , ma asteptam la o astfel de reactie din partea lui . Dar eu continuam sa stau asa si sa nu spun nimic . Mi se parea ciudat ca un baiat reusise sa ma ...cough , cough excite . Si mi se parea si mai ciudat ca acel baiat era chiar prietenul meu cel mai bun .
S-a ridicat din pat si mi-a dat una peste fund in ,,joaca" incepand iar sa rada . Gata ! Mi-a ajuns . De unde pana unde comportamentul asta al lui ? Atat de bizar. L-am intrebat de ce mama naibii mai rade acum . Si deja incepuse sa-mi para rau ca am facut-o .
- Pentru ca pana si fundul tau e mic ... sau sa zic mai bine ... funduletul ?
Ete fleosc ! Ce sa zic ! Ce treaba are el cu fundul meu ? Sa ma lase pe mine cu ,,castraveciorul" si ,,lamaitele" mele si sa-si vada el de ,,banana" si ,,pepenii" lui .
Ce ma irita si mai tare e faptul ca e mai mic ca mine cu un an si totusi ... tot el e cel mai dezinhibat in toate domeniile ... si mai dotat .
Stati ! Nu va ganditi la cai verzi pe pereti ! Stiu asta pentru ca fusesem cu el la piscina de atatea ori si na puii mei , o las asa .
Tot restul saptamanii Kaito cel ,,normal" a revenit insa in ultima zi la bunicii lui a facut din nou credeam ca nu o sa se mai intample- aluzie la asa , vorbind cu un tip din sat la telefon .
- Da ma ! venim la party diseara .
- ,,Venim" ? se auzi vocea de la celalalt capat al firului .
- Da nu sunt singur . Sper ca nu te deranjeaza ca vine si prietenul meu cu puta mica .
Idiotul ! Cretinul ! Retardatul ! Ce dracu i-a zis lu' ala ? Nu pot cred ca numai aud bine . L-a dracu cu tot . La naiba cu el , la naiba cu mine , la naiba cu mama natura si inzestrarea ei .
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#3
Ce cauta asta aici ? Cu el la Yaoi daca e shounen ai
-

#4
Cap.3 Roata se intoarce

Eram stresat, foarte . Kaito incerca sa-mi aseze asa zisa zgarda la gat . Cravata aia, mai pe inteles .
-E hai ca-ti sta bine . Nu te mai plange atata .
-Daca zici tu ...
-Da ! Asa zic eu . Face un contrast frumos cu acest costum .
-Merci . Si, si tie iti sta bine in costum .
Dupa aceea coborasem in living ca sa-I intampinam pe baieti cum se cuvine la petrecerea burlacilor . Eram emotionat si stresat iar Kaito incerca sa ma linisteasca spunandu-mi ca nu-s nici primul nici ultimul barbat care face asta .
Baietii au aparut intr-un final . Si cu muuuulta bautura , mai exact alcool .
A fost dragut petrecerea s-a terminat repejor ca eu eram la pamant de la atatia nervi si draci . Numai Kaito mai ramasese , care apropo se cam ametise . Asa a ramas . Acelasi Kaito ca in copilarie, numai ca e blocat in trupul unui barbat de 23 acum .
L-am ajutat , ducandu-l sus in camera sa doarma . Firar ! Nu vroiam sa bea . Aveam nevoie de consiliere pentru ziua ce va urma . Cand deschisesem usa dormitorului si facusem nu mai mult de 2 pasi a inceput sa ingaime...iar .
- Si ... Alex . Anco inca e la petrecerea burlacitelor ?
-Posibil.
-Uite cum ai crescut si ti-ai gasit jumatatea sunt gelos .
-Lasa ca-ti vine si tie randul . O sa-ti gasesti si tu o fata sau ma rog , un tip . Stiu si eu ? i-am replicat in timp ce-l asezam pe pat . Dupa care a inceput sa rada isteric . Il intelegeam. O fi din cauza bauturii faza e ca nu a baut mult . Doar s-a ametit un pic .
- Pot sa stiu si eu de ce razi ?
Dupa care a inceput sa faca si mai rau .
-Kaito , gata ! Nu te mai hlizi ! Si asa sunt nervos . Ce dracu ? Ma insor nu fac cartofi prajiti .
-Normal ca esti nervos . Ti-e frica.
- A? de ce sa-mi fie frica ?
- O haide ! Nu te mai preface ca nu sti . Apoi a tras de cureaua pantalonilor mei si m-a adus mai aproape de el in timp ce eu stateam in picioare in fata lui .
A inceput sa ma pipaie acolo , in acel loc ascuns . Nu a mai facut asta de atunci cand luasem bataie la bunicii lui .
L-am prins de incheieturile mainilor cand am simtit ca indrazneste sa o desfaca . Ce naiba avea de gand nebunul asta ?
-Kaito ! Ce naiba ? Asta nu esti tu !
- Da' cine altcineva ?
- Alcoolul din tine ! Mai bine culcate .
- Cum sa ma culc ?! tresarise el . Vreau doar sa ma asigur ca Anco va fi fericita .
- Hm ? Nu mai vorbi in dodii . Nu pricep nimic din ce zici acolo.
M-a intreupt zicandu-mi .
-Calmeaza-te . Bine ? ... Ce vreau sa zic este ca si a inceput din nou sa-mi desfaca cureau si catarama pantalonilor continund sa vorbeasca pe urma , Vreau sa vad daca a mai crescut ,,micutul" ala .
-Poftim ?!
Ma lua prin surprindere ridicandu-se in picioare si trandindu-ma pe pat . Ce facea ? Ce vroia sa faca ? Eram atat de confuz . Si ma simteam si mai groaznic ca inainte .
A tras de boxerii mei albi si ... a inceput sa ma studieze ca pe un exponat .
Nu stiam ce sa-i mai spun pentru ca in ciuda protestelor mele el continua ... si continua .
Dupa ce si-a mai trecut degetele peste ,,el" de cateva ori zambi apreciativ . Semn ca probabil ii placuse ce vazuse . He, he acu' cine-I mare si tare ? Stati stati ! Nu asa am vrut sa sune adica la figurat vorbeam . NU eram excitat sau ceva ! Ati prins ideea nu?
Revenind la ceea ce se intampla acolo cu mine nu eram prea sigur .
Mai ales cand am scapat niste gemete din cauza ca ma saruta tot acolo !
Vai de mine ! Ce facea perversul asta ? Vroiam sa-l opresc pentru ca ma dezgusta toata chestia asta privita la Tv . Dar aici cu el parka nu mai imi inspira repugna . Atata timp cat nu ma pune sa-I fac si eu lui , ca-l scalpez .
Am reusit sa-l opresc la timp , el a chicotit si m-a sarutat scurt pe buze.(apropo,ale lui erau moi si dulci) Si-a bagat cornu in perna si a adormit . Multumesc lu' Dumnezeu .



Si ultimul capitol deoarece e mult prea scurt cel de sus... oh, primul meu shonen-ai... mda, sper sa va placa.

Cap.4 Amalgam de sentimente




Stateam linistit pe balcon gandindu-ma la ale mele . Din cand in cand mai trageam si cate un fum din tigara . Cine ar fi crezut acum cativa ani ca eu m-as fi apucat de fumat ? Da uite ca viata ne demonstreza si arata multe chestii.
Pentru o clipa mi-am indreptat atentia spre gemenii mei de 3 ani care se jucau in casa . Erau niste copii minunati , cam nazdravani . Anco , sotia mea , probabil era pe la bucatarie incercand sa faca ceva bun de mancare . Zic ,,incercand" pentru ca era un dezastru total .
Dar se incapatana sa incerce iar si iar sperand ca o sa-I iasa ceva intr-un final . Bine ca vine soacra-mea si ne gateste ca altfel ajungeam anorexic.
Privesc apusul ca tot vorbeam de incapatanare. Mi-am adus aminte de Kaito .
Pustiul asta ... nici acum nu-mi vine sa cred . Acum 3 ani cand m-am casatorit , exact in ziua nuntii mele , in drum spre biserica norocul ne-a ,,binecuvantat" si-am facut o pana ,,misto".
Care puneti , bai , in mijlocul intersectiei cioburi de sticla ? A ? Stiati cumva ca ma insor eu sau care-I faza ? nu conteaza . Am dat peste un tip sau mai bine zis el a dat peste noi si cand ne-a vzaut asa frumos impopotionati si inmiresmati a crezut ala altceva.
Kaito , normal ca a chicotit dar eu ma inrosisem si de jena si de nervi .
S-a oferit Mrs Masal ala “ sau cum s-o scrie “ sa ma duca pan' la nunta . Aproape ca am chiuit cand am auzit .
De acolo incepe si povestea dragului de Kaito , care facuse cunostinta cu fratele acelui Mrs Masal si bum bum bum is impreuna , ca iubiti ma refer .
S-au mutat in Canada departe de mine eu si familia mea fiind inca in Japonia deoarece tipul respectiv , Yuki am inteles ca-l cheama ,era om de afaceri . Iar sederea lor acolo nu era stabila . Si sincer speram sa nu fie . Adica era prietenul meu cel mai bun si-mi lipsea .
Nu-l mai vazusem in carne si oase de 2 ani . Si cred ca si de atunci am inceput sa fumez .
Desi eu nu suportam nicotina de nici o culoare .
Ma simteam ciudat , mai degraba vulnerabil si nu numai .
Mi-am adus aminte de acei fiori pe care i-am simtit atunci la petrecerea burlacilor si atunci cand luasem bataia aia zdravana la 16 ani .
Fusese acolo pentru mine . Iar eu de asemenea nu-I refuzam nimic .
Poate doar atunci in seara aia cand s-a ametit si a facut ce a facut la petrecerea burlacilor .
Dar cat de ametit era ? Si in ce masura constient ? Nu stiu.
Numai el putea sa-mi raspunda dar el era undeva departe , fericit fara mine .
Ei bine cred ca fiecare prietenie oricat de stransa ar fi , are un punct .
Dar eu nu cutezam sa gandesc asa ceva . Inca speram ca intr-o zi ma voi trezi si ca acesta este doar un vis , iar el ma asteapta in fata liceului cu zambetul pe buze . Sau ca in alta zi cand nimeni nu e acasa eu deschid usa de la intrare si-l vad pe el fara acel Yuki , cu un zambet nostalgic , strangadu-ne barbateste mana iar apoi la fel de barbateste ne imbratisam ...
Continui sa fauresc acest bazm care din pacate nu va deveni realitate . Nici nu are cum daca eu nu sunt sigur pe ce simt si ce vreau . Dar stiu sigur ca e puternic , foarte puternic .

Cap.5 Pura idiotenie (e mai mult un extra decat un capitol)

- Esti asa un prost ! cum de nu mi-ai zis ? Tampitule !
Auzi , auzi ... cica ,, Jurnalul vietii mele" ...
Alex ce mama dracu o fi fost in capul ala al tau ? Imm ? Dintre toate ficurile din lume credeai ca nu am sa-l gasesc si pe asta ? Te confensezi pe internet in loc sa ma suni pe mine. Minti lumea ca-I o idee originala si cand colo asta-I viata ta actuala .
Mai ca am picat pe sub birou cand am inceput sa citesc . Si m-a lasat cu un semn de intrebare, unul mare .
Tu chiar simti ceva mai mult pentru mine ? Ceva mai mult decat fratesc ? Sunt asa patetic. Stau si-l astept pe Yuki vorbind cu peretii . Vai de mine ... baiatul asta m-a rascolit rau de tot . Ar fi putut fi altfel , ar fi putut fi frumos , perfect. Ar fi putut fi ,,Jurnalul vietii noastre" daca n-ai fi fost atat de orb dar acum, e doar Jurnalul amicului meu .




Sfarsit

brunetul= kaito, roscatul= Alex
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#5
Cand am citit fic-ul am crezut ca o sa fie gen: I-am gasit jurnalul. File cu file l-am rasfoit... Ma iubeste?! Dar se pare ca nu-i asa... :)) Dar eu ma tot asteptam sa gaseasca jurnalul ala afurisit, iar cand la dus in camera eram: ASTA E! Aici o sa-l geseasca. :)) Dar nuuu. Totusi, imi place. Doar sunt cateva probleme: spatiile libere inainte de semnele de punctuatie. Nu se lasa! Faptul ca incepi de la capat cu aceeasi idee, deci trebuie continuate (chiar daca tie ti se par nu-stiu-cum). Descrieerea si etc.
Totusi, bravo pentru idee. E frumoasa
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.013 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Jurnalul întunericului Marie 1 1.880 18-12-2011, 04:31 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Jurnalul vietii mele - [+18] Layla. 47 23.741 09-10-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.580 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Jurnalul blestemat [+16] Splendora Cromwell 21 12.289 26-03-2010, 08:25 PM
Ultimul răspuns: Splendora Cromwell
  Jurnalul unei adolescente imature Little Star 4 3.312 16-12-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Jurnalul unui vampir [+16] Bye Bye nu's 3 9.596 20-05-2009, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's
  Jurnalul lui Sasuke BlueGum 19 13.850 26-04-2009, 05:39 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)