Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La ce anime va uitati?

#41
Momentan ma uit la: Sword Art Online II si RAINBOW.
Astazi ma apuc si de Tokyo Ghoul, pentru ca am citit pe mai multe site-uri, dar si aici pe forum, ca este un anime foarte frumos. 3

#42
Momentan ma uit la Project K si la Ghost Stories daca mai tineti minte anime-ul acela pentru copii. Mi-a placut la nebunie si chiar vreau sa il mai revad inca o data Smile
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#43
Eu am revazut Mirai Nikki si mi-a placut la nebunie,l-as putea vedea de 100 de ori si tot nu ma satur.Ieri m-am apucat de anime-ul Ookami Shoujo to Kuro Ouji (Wolf Girl and Black Prince manga) care este ongoing.Am vazut 5 episoade intr-o zi si abia astept sa mai apara,grafica este geniala si povestea la fel.
[Imagine: attack_on_titan___mikasa_signature_by_sa...6sn9er.png]

#44
test test test e un anime tare :/ il urmaresc cand ma plictisesc afnasg an jasd;nashkas adklgsa asdihklsan sm hsdmfn smsah sjmah sjmh asfnhk dshjldsfh sdfhjdfh dfsjhkdfs hdsfjh djfsh sdfjh sdjfh dfjs
[Imagine: 124vh8l.gif]

#45
M-am apucat si eu in sfarsit de Tokyo Ghoul, era si timpul pana la urma. Dupa ce am terminat manga am tot asteptat sa se termine de difuzat si ultimul episod din al doilea sezon, deoarece de obicei evit sa incep serii on going. Oricum, cel mai probabil o sa se faca o adaptare si dupa sequel-ul re, insa va mai trece cel putin juma de an probabil pana va aparea. Momentan am urmarit primele 4 episoade din primul sezon si constat o oarecare diferenta intre anime si manga, ceea ce nu e neaparat rau, dar e nevoie de putina adaptare la noile schimbari. Sper ca la final sa pot spune ca s-a ridicat la nivelul asteptarilor mele.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#46
Nu ma uit la multe episoade pe saptamana, ma misc foarte greu, dar momentan urmaresc urmatoarele serii:

Sword Art Online - tocmai ce am terminat primul sezon acum 2 zile. Mi-a placut destul de mult. O idee interesanta, o lume vie, bine dezvoltata, atat ca detalii/storyline, cat si ca personaje. Totusi, am o oarecare teama sa ma apuc de al doilea sezon, simtind ca puteau sa lase seria asa. Acelasi sentiment l-am avut si atunci cand am aflat de Psycho-Pass sezonul 2, unde am si avut dreptate. Oricum ma apuc sigur de al doilea sezon in weekendul acesta, o sa traga prietenu' de mine, ca la asta ne uitam impreuna.

Tokyo Ghoul - unde am inteles ca manga este mult mai buna si ofera mult mai multe explicatii. E meh, asa-si-asa, primele episoade am zis "wow", dupa care mi s-a parut ca a inceput sa se strice. Multe lucruri lasate in aer, personaje dezvoltate brusc. Simt ca i s-a irosit potentialul.
Am ramas undeva pe la sezonul 2, aproape de final, cred ca mai am 2-3 episoade, dar nu aparuserar in momentul vizionarii. Si uitasem de el pana sa vad titlul p'aici.

Monster - cu asta ma misc lent rau, am inteles ca de pe la ep. 20 incepe sa devina genial. Momentan e doar bun spre foarte bun. Un alt gen de anime, te sperie cat de aproape de adevar poate fi, desi nu este slice-of-life. Acum sunt la episodul 10, probabil chiar in seara aceasta ma voi uita la 1-2 episoade. Oricum, recomand calduros (nu prea l-am vazut mentionat p'aici).
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#47
Dupa ce ieri am terminat cu al doilea sezon din Tokyo Ghoul, am inceput azi Death Parade. Am observat ca multi din cei cu care vorbesc despre anime-uri il vizionau cat timp era on going, iar acum ca s-a difuzat si ultimul episod din acesta am zis sa vad cu ce se mananca de a ajuns atat de popular. Premiza momentan este destul de interesanta, iar Decim se dovedeste a fi un personaj principal grozav, chiar mi-a starnit curiozitatea de afla mai mult despre el si background-ul sau. Inceputul este promitator, sper ca si restul anime-ului sa continue la fel.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#48
Astazi am terminat Psyche Detective Yakumo si il recomand tuturor care au o micuta pasiune pentru lucrurile paranormale. ^^
In continuare ma uit la Monster, Hunter x Hunter si planuiesc sa ma apuc si de One Piece + alte anime-uri noi ce vor aparea sezonul acesta. (:
[Imagine: tumblr_o6420obSoO1u05bjyo1_500.gif]

#49
Well, seriile lungi de un catralion de ani, gen One Piece vor ramane intotdeauna in orarul meu. De asemenea, cu cat vizionez aceasta serie mai mult, cu atat realizez ca nu va exista o alta care sa aiba puterea de a o inlocui. Man. Apoi am inceput sa ma uit la D.Gray-man si trebuie sa marturisesc, cute-timea lui Allen m-a captat. Asta ca sa nu mai vorbesc de Kanda, personajul nelipsit ce pare invaluit in mister si e un Sasuke al acestei serii, nu ca m-ar deranja prea tare. Si pe langa asta, am seriile mereu prezente ce apar ca ciupercile dupa ploaie si nu ma lasa sa am constiinta curata, gandindu-ma ca pot in sfarsit sa imi fac curat in lista de anime-uri.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#50
Momentan ma uit la Ace of Diamond s2. Am vazut si sezonul 1 si mi-a placut mult cat de intense au fost jocurile si cum s-au dezvoltat personajele, in special cel principal. Acum e unul din favoritii mei, mai ales ca nu prea l-am indragit la inceput xD. Mai e si Gatchaman Crowds Insight, totusi sezonul 1 mi s-a parut mai interesant. Noile personaje nu prea imi ajung la kokoro -.-. Sa nu uit de Haibane Renmei. Am auzit multe lucruri bune despre el, dar sunt deabia la episodul 4 si nu am o parere concreta. Pana acum e destul de fluffy, cu toate ca are drama la genres.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  La ce anime din sezonul curent va uitati ? iulop 5 3.989 24-10-2020, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  Va mai uitati la anime? CyBeR 23 15.618 08-06-2016, 09:51 PM
Ultimul răspuns: AlterEgo
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.203 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)