Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Umanity and Sacrifice

#3
Nu stiu de cat timp scri insa o faci foarte bine. Am apreciat enorm cum ai terminat capitolu, mi se pare genial si de bun gust si in acelasi timp te tine in suspans, daca erai incepatoare( cum am observat ca fac altii) finalul ar fi fost ceva de genu :"Am inceput sa tip disperata,iar ceilalti imi tot strigau numele.Am simtit cum mi-am pierdut toate puterile asupra corpului meu,si cum eram lasata prada gravitatiei.Tot ce am putut sa aud a fost:" si asta era suspansu :)). Pe mine ma amuza enorm cand dau de faze de genu. Oricum, sa revin la subiect.

Asezarea in pagina, mai lasa de dorit, adica daca lasai acolo 3 randuri libere nu mai arata asa incarcat, cel putin mie mi-au obosit ochii. Adica dupa parerea mea se vedea mai bine asa:

"Am ramas cu totii in clasa,desi se auzea valva si pe holuri,multe voci adunate,neintelese…

Am mers cativa din clasa mea,si cu ceilalti din alte sali sa vedem ce este pe geam.Profesorii erau adunati pe teren,fiind..."

adica din cand in cand sa lasi un rand liber intre alineate.

Actiunea ai descris-o foarte bine insa la descrierea sentimentelor mai ai de lucrat. Adica pentru un fic de dragoste ar fi fost mai mult decat ok dar pentru un fic cu acest fel de actiune iti trebuie altceva. Citeste Edgar Alan Poe, e un priceput in domeniu( priceput e prea putin zis), citeste poeziile lui Baudelaire, Florile Raului,e pur si simplu genial, sigur o o sa iti placa si o sa te ajute sa creezi atmosfera de mister, groaza.

Nu prea mai am ce sa zic, astept sa vad cum evolueaza tot. Te rog sa ma aunti cand postezi.
Bafta!



Răspunsuri în acest subiect
Umanity and Sacrifice - de Anna - 31-10-2011, 11:10 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de crazy little red - 01-11-2011, 04:22 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de LLC - 01-11-2011, 10:58 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de i Ramenn. - 02-11-2011, 04:39 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de Anna - 04-11-2011, 09:43 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de crazy little red - 04-11-2011, 09:52 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de Anna - 26-11-2011, 10:39 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de crazy little red - 27-11-2011, 06:59 PM
RE: Umanity and Sacrifice - de Rain - 02-01-2012, 09:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)