Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[yaoi] Cybernetic Thunder Crash.

#3
Bun, am citit capitolul acum ceva vreme, dar nu am avut timp sa-ti las un comm. Ma revensez acum.
In primul rand spun asta: sa-l termini!!! Sa nu lasi povestea in aer ca te mananc fu fulgi cu tot.
Acum revenind ce e cu adevarat important :D
Este primul fic care apartine genului SF pe care il citesc pe zup. Ai avut initiativa. Felicitari. Sper doar ca esti pregatita sa faci fata provocarii.
Nu e usor sa scri SF, indiferent ca e vorba despre proza scurta, romane sau nuvele. Chiar daca la o prima vedere genul pare sa-ti ofere extrem de multa libertate, adevarul este ca te ingradeste mult mai mult decat alte genuri literare.
Nu ai specificat, dar banuiesc ca povestea are loc pe o versiune alternativa a Pamantului sau versiunea in care traim noi, dar in viitor. Asta nu prea conteaza. Conteaza felul in care vei crea lumea si felul in care vei alege sa incadrezi personajele in ea.
Povestesti la pers I. Asta iti va da ocazia sa ne arati lumea pe care tu vrei s-o creezi prin ochii lui Etern. E o oportunitate imensa de care trebuie sa profiti.
App, vreau sa-ti spun un mic truc pe care l-am invatat de la cineva care stie ce spune. Cand vrei sa scri scene de urmarire sau scene unde, in general, te bazezi pe actiunea exterioara si nu pe simtamantele eului interior al personajului foloseste propozitii scurte. Stiu, suna al naibii de banal, dar chiar functioneaza. Cu cat propozitiile sunt mai scurte, cu atat imaginile se deruleaza mai repede si actiunea curge mai lin.
In rest ce pot a-ti spun, imi place subiectul. Imi place de Etern. Abia astept sa vad ce se va intampla in continuare. Si, nu in ultimul rand, vreau sa vad ficul asta terminat!! :)) Te-am pupat si mult spor la scris. Sper sa vi reped cu nextul :*:*

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
[yaoi] Cybernetic Thunder Crash. - de hiimera - 08-10-2011, 04:28 PM
RE: Cybernetic Thunter Crash. - de Addeh - 08-10-2011, 05:43 PM
RE: Cybernetic Thunder Crash. - de MiraA - 16-10-2011, 10:33 PM
RE: Cybernetic Thunder Crash. - de .: Em :. - 18-10-2011, 10:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)