Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Crystal Glasess

#6
Hello. Am adus next-ul si sper sa va placa. Bafta la citit!
p.s.= v-am lasat putin in suspans nu???

Capitolul 5 – Trecutul se intoarce.



In fata lui Sasuke se afisa chiar Shino. Nu imi pot crede ochilor, arata exact ca si atunci, insa mult mai inalt si se pare nervos. Purta un tricou de un negru abisal, pantalonii fiind albastrii si cu o tenta de negru, sI parul lui semana foarte tare cu ciocolata fierbinte. Nu cred ca m-a observat insa Sas’ke ma cheama sa fiu sI eu prezenta la discuita lor. Cobor scarile usor uitandu-ma fix la el. Arata mult mai bine decat il stiam eu insa, tot are acel ceva ce te face sa nu ii poti rezista. Am ajuns cu pasi mici langa Sasuke, Shino masurandu-ma din priviri. Se opreste cu ochii la parul meu studiind-ul. Deschide gura usor si rosteste ceva ce nu puteam crede ca isi mai aduce aminte.
-Ce mai faci, Sakura?
Raman nemiscata cu ochii fixati pe ai lui. Sasuke se uita la noi ciudat in timp ce astepta ca vreunul din noi sa zica ceva. Vreau sa raspund pentru a sparge a cea linite suparatoare insa Sasuke mi-o ia inainte.
-Ma mir, Shino, ca o ma stii pe Sakura. A trecut asa de mult timp de atunci.
-Cum as putea sa o uit? Singura persoana care nu stia ca are sange pur nu se uita asa de usor.
Raman socata. Si el stia? Mai este ceva ce eu nu stiu dar restu’ de vampiri da? Vreau si eu sa stiu ce stiu ei despre mine insa, oarecum imi este frica. Analizez in minte o multime de intrebari pentru a aduna cat mai multe raspunuri despre mine sau trecutul meu. Nu gasesc si o pun pe prima ce imi iese din gura.
-Vreau sa-mi stiu trecutul! Spun pe un ton poruncitor, de parca era un fel de regina sau asa ceva.
-Shino hai in casa, avem de vorbit. Zice Sas’ke si se da din usa, eu studiind-ul pe el din cap pana in picioare. Se aseaza langa Sasuke pe canapea eu stand pe fotoliul alaturat. Odata ce asezarea a fost finalizata Shino se uita la mine si eu la el. Nu aveam habar ce o sa spuna insa, speram ca-I de bine.
-Sakura, iti mai aduci aminte incidentul de la casa parintilor? Se uita fix in ochii mei, nu stiu daca voi putea purta o discutie cu el fixandu-ma in halul asta.
-Cum sa il uit? Raspund sfios “ciulind” urechile la spusele lui.
-Bine, parintii tai au fost de sange pur, au fost parintii mei, dar la nastere tata m-a vrut pe mine si mama pe tine. Asa ca au bagat divort pentru ca gemenii sa fie imaprtiti. Nu semanam stiu, insa avem exact acelasi trecut, tata sa recasatorit cu o femeie muritoare iar mama sa recasatorit cu un tradator din clanul “Ochii Aurii” rival cu al nostru. Parintii tai au fost ucisi de fostul rege in timp ce ai mei au fost ucisi de varcolaci. Sasuke imi este var deoarece asa-zisa mea mama avea o sora si acesta vampir si un baiat. Cand te-am vazut atunci in parc stiam cine esti insa imi era frica sa-ti vorbesc de trecut, erai un copil, nu stiai tu ce poti face.
-Am inteles acum, insa nu inteleg de ce trebuie sa ma casatoresc cu Sasuke?
-Am raspun si la asta, tu sora regelui trebuie sa iei cea mai apropiata ruda a mea pentru ca sangele pur sa castige teren in fata corciturilor. Acesta regula a fost din cele mai vechi timpuri si inca are putere si respect. Cand eu nu voi mai fi rege, tu vei sta pe tron.
-Cum recunosc pe strada vampiri? Cum ii deosebesc, si daca vreau sa vorbesc cu ei si nu sunt recunoscuta?
-Acum , daca doresti pot sa te fac recunoscuta insa, va durea rau de tot.
-Sper ca nu ma musti nu?
Rasul lui e auzea in acea casa cu ecou, cred ca daca ar putea s-ar da cu capu de pereti la cat de toanta am putut fi punand acea intrebare.
-Nu te voi musca, iti voi face un tatuaj. Deoarece esti sora regelui, ai un tatuaj mai diferit. Iti voi face pe umar un soare cu trei raze. Restul ce nu sunt rude au un soare cu cinci raze, iar cei care nu au ambii parinti vampiri le numim corcituri si au o stea.
-Dar iarna purtam haine groase, cum se va vedea? se pare ca am prins destul curaj cat sa pun aproape orice intrebare. Imi place!
-Nu iti face tu griji, acest tatuaj pentru vampiri, straluceste si pe dedesubtul a doua sute de haine. E imposibil sa nu il vada.
Ma uit la Sasuke care pana acum statea pur si simplu si se uita cand la mine cand la el. Oberv ca pe umarul lui era un soare cu trei raze, exact asa cum voi avea si eu. E desenat perfect, parea ata de real si frumos, ma mir ca pana acum nu l-am vazut.
-Bine, accept sa mi-l faci insa, nu voi fi in pericol daca dau de vre-un alt clan sau alta specie?
-Nu. Pentru ca difera aces tatuaj, noi clanul “Coltii de Cristal” am ales soarele si steaua, “Ochii Aurii” au ales luna si norii. Alt clan a ales floare si pom. Depinde din ce regiune esti.
-Sasuke are pe umar cu trei raze, deci ti-e var insa de ce nu il vad ca traluceste?
-Asta depinde de tine. Daca vei ajunge a il iubesti cu adevarat va straluci, te asigur. Raman masca. Nu mai puteam zice nimic. M-am dat singura de gol ca nu il iubesc pe Sasuke asa cum ar fi trebuit. Insa nu ii pot ordona sentimentului “IUBIRE” ce sa faca.
-Acum ca am inteles putin mai mult, trebuie sa reiau de la capat. Deci eu sunt sora cu regele vampirilor , sunt vampir de sange pur, trebuie sa ma casatoresc cu varul regelui, trebuie sa imi fac un tatuaj reprezentativ si nu am voie sa spun la cineva muritor de voi nu?
-Exact. Tot ce ai zis este correct si dus pana la capat. In caz ca cineva spune la un muritor de noi, acesta moare. Doresc sa te avertizez, dupa casatoria cu Sas’ke trebuie sa ai minim doi copii doarece in felul acesta sangele pur va avea urmasi, in timp ce corciturile scad treptat.
-Bine, acum imi poti face tatuajul ala sa stiu ca am scapat si de asta.?
-Pot, insa va trebui sa nu te uiti. O se te musc in locul unde va trebui sa apara tatuajul. In ce parte vrei?
-In partea drepta, daca se poate.
-Bine, cum vrei.
Il vad cum se ridica de pe canapea si se indreapta spre mine, mi-a spus sa nu ma uit deci, intorc capul in directia opusa analizand cartile din biblioteca lui Sasuke. Nici bine nu ma uit ca simt o durere intepatoare in umar si incepe sa imi acapareze tot bratul. Deja nu il mai simt, nu mai rezist mult si incep sa gem usor de atata durere, ma abtin cat pot insa simt cum cedez usor. Inchid ochii si durerea incepe sa se amelioreze treptat. Deschid ochii si vad ca nici Sasuke nici Shino nu mai sunt si am ramas singura in living. Oare unde au disparut? O mai vorbi cu mine Sasuke? Sper ca nu este suparat pe mine. Creierul meu incepe sa se framante cu mult intrebari si raspunsul intarzie sa apara. Ma ridic de pe fotoliu si ma duc sus in camera. Ma uit imprejur si observ ca am ramas singura, fara nimeni in casa. Dupa ce am ajuns sus caut usa baii. O gasesc si ma uit in oglinda. In fata ochilor mei se afisa un chip obosit, si totusi oarecum fericit. Eram bucuroasa caci in sfarsit am reusit sa aflu adevarul. Imi ridic maneca de la tricoul meu si ma uit la tatuaj.Observ ca ester roz la fel ca parul meu. Oare este dupa culoarea parului? Sau pur si simplu negru la baieti si roz la fete? Ies din baie si sting lumina. Plec in living si incep sa-ma uit la cartile din acea biblioteca imensa. Un fior ma cuprinde de la spate si ma face sa tremur usor. Ma intorc rapid si bucuroasa crezand ca este Sasuke insa se pare ca nu el este cel cu bratele inconjurate in jurul abdomenului meu. Ma uit fix in ochii lui si nu imi vine sa cred de pozitia pe care o aveam. Desii nu prea il cunosc atat de bine, ma simteam minunat stand stransa la pieptul sau. Incerc sa-l despart de mine insa nu doreste a-mi da drumul. Nu il vreau pe el ci pe Sasuke, insa habar nu am cum a ajuns aici, insa vreau sa plece cat mai curand. Simt cum ma strange din ce in ce mai tare de brau, parca ne vrand sa imi dea drumul. Scap un geamt de durere in timp ce o voce se aude din spatele lui. Ma rog la Dumnezeu sa fie vocea lui Sasuke.
-Ce faci aici?Date la o parte!


Sper ca va placut!

~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??



Răspunsuri în acest subiect
Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 19-09-2011, 01:26 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de tamoshiku - 10-10-2011, 10:34 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 16-10-2011, 10:49 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 29-10-2011, 07:00 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 12-11-2011, 07:37 PM
RE: [naruto]Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 04-12-2011, 09:55 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 15-01-2012, 02:35 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 24-01-2012, 09:53 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 03-02-2012, 04:21 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 10-02-2012, 07:36 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 15-02-2012, 09:37 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 27-02-2012, 11:08 PM
RE: Blood Crystal Glasess - de Prevented :D - 15-03-2012, 07:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)