Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: gackt sau myavi
Gackt
49.15%
29 49.15%
Myiavi
50.85%
30 50.85%
Total 59 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Gackt sau Miyavi?

#1
M-am uitat dupa topicuri asemanatoare si ochiul meu nu a detectat nimic.Asa ca, cum spune titlul.Voi ce spuneti?
In ultima perioada am vazut ba fane Gackt ba fane Myavi.Bun, dar care dintre ei va place cel mai mult.Care din ei?
O enigma?...nu cred.
Parerea mea este ca amandoi sunt la fel de buni, dar il aleg oricum pe Gackt in locul lui Myavi...de ce?

E mai matur!!!
-

#2
In mod evident il prefer pe Gackt! Motive? Hmm 39 ...pai sa vedem: este muuult mai matur decat Miyavi, canta la 6 instrumente si canta si cu vocea :X , arata mult mai bine decat Miyavi, este unica si marea mea iubire,pasiune,obsesie,etc 78 , il ador, nu isi face tatuaje pe tot corpul ca un turbat 22 , nu-si pune o multime de piercinguri ca sa arate oribil...nu se imbraca cu haine iesite din comun special ca sa atraga atentia, nu canta in toate melodiile ca turbatii, are melodii placute, si calmante...vocea cu care canta o intrece pe a oricarui alt cantaret, etc,etc, cred ca ar mai fi sute de motive, dar nu stau sa le insirui pe toate...
Concluzia...=> il aleg pe Gackt!

#3
Deci... cred ca deja se stie 21 Gackt e cel ales de mine, si este ales si de dia, despre care stiu ca a scris aici deodata cu mine 24
Deci Gakuto.. Lets see. Dupa cum a spus si Akasuna Lyn, este mai matur, dar nu-l aleg numai pentru motivul acela.
Pe langa acest lucru, are o voce mult mai frumoasa, canta absolut superb, nu are nevoie de tatuaje sau pierce-uri pentru a se face remarcat 105
Nu am cuvinte ca sa exprim tot ce simt si ce cred despre el. Pur si simplu il ador si asta stie aproape toata lumea d p zup 21 :X
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#4
Off topic>Dark_angel...nu vad unde ai ales unul dintre cei doi cantareti.Cred ca ne intereseaza pe cine alegi....nu ca Miyavy nu e votat.Asa ca editeaza.
On topic>hmm...pai yo il aleg pe Miyavy.De ce?Mi se pare un tip energic..cu o voce absolut minunata.Da...Si Gackt e dragut,canta bine si restul chestiilor spuse mai sus,insa melodiile lui Miyavy sunt mai pe gustul meu^^.Si mi se pare mai dragut( parerea mea).
Ja Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
MeMe!! I'm one of za biggest Gackt fan over here!
Motive pentru care il aleg pe Gackt:
-Canta superb!
-Arata bine si nu-si mutileaza corpu pt. asta
-Cunoaste viata si nu e un simplu cantaret robot care imita niste sunete la nimereala
-E amuzant
-E inteligent


Si... deviza principala:
Nobody is perfect, GACKT is nobody!!!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#6
Aheam ... Aheam ... Nici nu stiu de unde sa incep ... 21
Okay pt inceput:
@dia_love_gackt:
-> "nu isi face tatuaje pe tot corpul ca un turbat" -> vreo problema in legatura cu tatuajele? chiar nu e un lucru de care sa te iei ... adica daca ii place sasi faca tatuaje pe tot corpul lasa-l in pace pe bietu` om ... si sa zicem ca Gackt (iubirea vietii tale) siar face 10 tatuaje intro luna? tiar mai place de el k e tatuat ca un <citez> "turbat?
-> "nu-si pune o multime de piercinguri ca sa arate oribil" -> si Gackt are 2 .... si lui Miyavi ii sta chiar foarte bine ... acum mai nou si-a scoc piercingul din buza si din nas .... >.> .... nu mai spun motivul ... 21 <OMG! ar trebui sami ascund fata!>
-> "nu se imbraca cu haine iesite din comun special ca sa atraga atentia" -> fiecare are stilul lui de a se imbraca .... si daca stam sa ne aducem aminte cum se imbraca Gackt acum cativa ani ... hmmm .... asta nu se mai pune la socoteala? .... yo zic ca da! ....
-> "nu canta in toate melodiile ca turbatii, are melodii placute, si calmante...vocea cu care canta o intrece pe a oricarui alt cantaret" -> mdah ... si de melodia "Dybuuk" cum face? zici ca behaie o oaie ... deci chiar imi place melodia, ritmul e belea, versurile sunt minunate...dar felul in care o canta zici ca il strange cineva de gat ... si ridica mult prea mult notele ... mie chiar numi place ... >.> .... da nici vocea lui Miyavi nu e cine stie ce ... dar parca canta mai binisor ...

@Kaname♥Gackt:
-> "Pe langa acest lucru, are o voce mult mai frumoasa, canta absolut superb, nu are nevoie de tatuaje sau pierce-uri pentru a se face remarcat" -> Miyavi nu se face remarcat prin asta sau prin altceva .... ci prin stilul sau de a canta la chitara ...

Ohh ... ce dura am fost 24 LOL! ... dar imi apar punctul de vedere ... Smile

Asa ... acum de ce imi place mie Miyavi:
Pe langa felul in care canta la chitara ... e un tip super ... practic stie sa traiasc fiecare clipa din viata sa ... Si el nu incearca sa se dea mare cine stie cu ce freaza curcubeu (OMG! he stole my syle!!!20) sau nu stiu cate tatuaje/piercinguri sau alte accesorii sau stilul lui vestimentar ... El vrea sasi arate stilul sau ... Cat despre voce, si eu si el si multi altii, suntem de acor ca nu are cea mai buna voce din lume, inca lucreaza. Mda si in ultimul timp sa stiti ca nu mai e asa de nebun ca odinioara ... sa facut mai cuminte Smile
Si il aleg pe Miyavi pt ca este mult mai apropiat de gusturile mele, de personalitatea mea ... practic si yo sunt la fel de tacanita ca el 21 ... si imi place asa cum sunt!
Si inca ceva ... numi place la Gackt k e mult prea serios ... se abtine atat de mult sa nu rada ... rasul e sanatos frate ... daca miar interzice mie cineva sa rad ... as muri pe loc X_x ... zau ...
Bla ... bla ... bla ... am ramas fara idei ... -_-'
In orice caz GO! GO! GO! MIYAVIII!!! pupic ....

<<si yo nu visez chiar asa cum fac toate fanele fie ale lui Gackt fie ale lui Miyavi: sa ma marit cu respectivul si alte porcarii de genul acesta ... pur si simplu il admir ca un artist Smile>>

ummm ... mdah ... cam atat am avut yo de comentat deocamdata aici ... 21 ... poate urmeaza runda a 2-a 24 LOL! .... PAZEA K VINNN!!!
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#7
Ooo....e clar deja
normal ca il voi alege pe Gackt
e preferatul meu ce mai.....pe langa ca are o voce superba absolut geniala mai arata si foarte bine :love:
si mi se pare o persoana mai matura si un pic mai misterioasa.....exact cum imi place mie
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#8
1.Ca sa iti raspund la intrebare, nu, nu am nici o problema cu tatuajele…pur si simplu mi se par niste apucaturi imature… si daca gackt si-ar face, nu m-ar deranja pentru ca valoarea lui si impresia pe care o lasa nu sta in tatuaje. Insa tocmai fiindca este un om matur, nu face asa ceva…
2.Deci dupa ce am citit ce ai scris, am ascultat de nu stiu cate ori melodia dybuuk sa vad unde “behaie o oaie” 21 si sincer, nu mi se pare nici unde in melodie ca “behaie o oaie”
Ceea ce ai spus tu Ayame “vocea lui Miyavi nu e cine stie ce ... dar parca canta mai binisor ...” eu cred ca tocmai pentru ca nu ai putut sa pui in evidenta vocea lui Miyavi in comparative cu Gackt, tocmai de aceea ai cazut pe un caz particular ca sa il numim asa…Ai comparat vocea lui Miyavi exact cu una dintre melodiile in care Gackt nu canta ca deobicei. Insa daca iei alte melodii in care Gackt canta normal, nu sunt asa de sigura ca vei mai putea pune in evidenta vocea lui Miyavi.
Iar eu ma refeream la faptu ca are si melodii calme, nu ma refeream in mod general la stilul sau, ci doar la anumite parti. La fel si despre imbracaminte. Nu ma refeream la modul general, pentru ca se imbraca in multe feluri, eu ma refeream doar la anumite parti.
Nu am absolut nimic impotriva lui Miyavi, chiar ascult melodii de-ale lui cu placere deoarece imi place cum canta, insa doar atat si nimic mai mult. Este destul de matur de felul sau, insa din anumite lucruri pe care le face da dovada de imaturitate, insa la modul general este chiar matur.
Eu cand am spus acele lucruri nu le-am spus chiar deloc ca sa il jicnesc pe Miyavi, am spus acele lucruri pentru a pune in evidenta o mica parte din lucrurile care imi plac la Gackt.
Si aici ne spunem parerea de ce il preferam pe unul si nu pe celalalt, nu incepem sa luam apararea cantaretilor…

#9
De fapt, Gackt canta orice tip de muzica. Si Aya, fara suparare, dar tu a trebuit sa scrii serios ca sa evidentiezi cateva motive pentru care Myavi(sau cum se scrie) e mai bun decat Gackt. Eu iti sun scurt:

vreo problema in legatura cu tatuajele? -> poate ca are, totusi nu cred ca Gackt ar face asta. De ce? Pentru ca stie sa se faca remarcat si prin alte calitati.

de melodia "Dybuuk" cum face? zici ca behaie o oaie-> cred ca ar putea face si asta daca ar vrea. Sa stii ca vocea unei oi nu e usor de imitat. Totusi, tin sa-ti spun, melodia Dybbuk nu are vreo legatura cu vocea oii, iar intervalele pe care le parcurge au necesitat ceva experienta. Faptul ca poate face ce-si propune in orice mod e ceva, sa stii!

Miyavi nu se face remarcat prin asta sau prin altceva .... ci prin stilul sau de a canta la chitara ... -> nu vrei sa-ti insir toate instrumentele pe care le stapaneste Gackt, crede-ma.

Whatever... destul pentru o zi21 oricum nu am nimic cu Myavi...e inca un cantaret printre sutele de cantareti si sunt mii si mii de opinii.

See ya!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#10
Uff, c'mon, nu va certati pe Miyavi sau Gackt [nu s'a ajuns insa la cearta insa parca nu mai e mult >w<]

Anyways~ Miyavi, I choose you! [lol, bine ca n'am zis Pikachu XD]
Nusht parca am citit "nu are voce" sau ceva in genu' O.o
Chiar daca unora nu le place muzica lui, nu mi se pare corect sa se spuna asa ceva, pana la urma el totusi are ceva in plus ce altii nu au ['cuz he's famous, I guess. ma refer la faptul ca nu toti oamenii sunt faimosi21 sper sa nu se inteleaga gresit.. ^^'].
Oricum, imi place cum canta la chitara *_* vreau si eu, insa la chitara electrica ^^ am inteles ca si Gackt stapaneste multe instrumente, good for him ^^
Si ce'mi mai place la MYV este ca e.. nebun. just like me21 eu mi'am propus sa imi traiesc viata la maxim, am un motto [defapt 2] pe care vreau sa le urmez cu sfintenie [nu ca ele ar fi sfinte24].
Si nu cred ca se imbraca cum se imbraca pentru a atrage atentia.. fiecare cum ii place, deja la chestia asta se poate ajunge cum e si cu aia emo ca se imbraca numai in negru, but maybe I wanna dress like that too without being emo >_< errm gata ca o sa deviez de la subiect21
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gackt Lye 12 19.163 09-05-2012, 03:42 PM
Ultimul răspuns: ReikaG
  Miyavi ~CorAline~ 8 9.290 06-07-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)