Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Carere aveti_
Anorexicele ca model.
0%
0 0%
Anorexicele, o cale sigură catre auto-distrugere.
100.00%
13 100.00%
Total 13 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Anorexia.

#2
Honey, honestly, why are you doing this to yourself? *sigh* Please stop it. Vad ca esti constienta ca iti faci singura rau dar nu te opresti..
Sunt de acord cu slabitul in conditii normale, sa pierzi cateva kilograme. Pentru ca la urma urmei, orice fata isi doreste sa arate "bine", si societatea de astazi ne-a invatat ca skinny is pretty. In fine, nu sunt de acord, curvy is pretty too. Bineinteles, exista persoane foarte grase/obeze, la care deja, dpmdv, se pune o problema de sanatate.. si nu e vina lor. Acele persoane da, le inteleg daca ar fi nemultumite de corpul lor si vor sa slabeasca.
Totusi, ceea ce multe fete ar trebui sa inteleaga este cum sa slabeasca. Nu stiu cum a devenit populara ideea asta ca daca nu mananci nimic o sa slabesti. Meh, mai rau te imbolnavesti :/ Trebuie sa mananci putin si des, sa respecti un anumit program (adica sa mananci la ore cat de cat fixe) si mai ales sa faci sport.. you're not getting anywhere without sport. In fine, hai ca ma abat de la subiect incercand sa explic o dieta buna 21
Revenind.. am vazut atatea bloguri de "thin-spiration" incat mi se face rau. Atatea poze editate cu replici de genul "Nothing tastes as good as skinny feels" (gurl have you ever tried Nutella?! Or pizza? 23), sau "I wanna be so thin that when I hug somebody, my hip bones will hurt them". Excuse me, asta deja mi se pare o mentalitate muult prea deplasata. Personal, nu sunt de acord cu aceasta gandire, pentru ca pana la urma cat mai e pana sa ajungi la self-harming?
Stiu ca este greu sa te accepti pe tine pentru corpul tau (in general destul de multe fete am observat ca au problema asta), si chiar si eu ma gandesc ca ar trebui sa fiu mai slaba. But then I think of the over-weight people in America si la somalezi, si-mi amintesc ca defapt in comparatie cu ei arat chiar prea bine.

Merisor, sunt sigura ca nu esti grasa, nu stiu de ce te consideri asa. Opreste-te putin, gandeste-te la ceea ce faci si poate iti vei da singura seama ca e total gresit. As vrea sa te ajut, really, dar nu prea stiu cum avand in vedere ca ne stim doar pe un forum. Si probabil orice ti-as spune eu ti-au mai zis-o si altii mai apropiati. Esti frumoasa no matter what people in this f#cked up society say, ok? hug
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Răspunsuri în acest subiect
Anorexia. - de MeriÅŸor. - 22-08-2011, 10:32 AM
RE: Anorexia. - de Aylin - 22-08-2011, 11:37 AM
RE: Anorexia. - de MeriÅŸor. - 22-08-2011, 12:22 PM
RE: Anorexia. - de Dufresne - 22-08-2011, 12:40 PM
RE: Anorexia. - de Abbeh. - 22-08-2011, 03:15 PM
RE: Anorexia. - de Aylin - 22-08-2011, 03:31 PM
RE: Anorexia. - de Milii - 22-08-2011, 06:24 PM
RE: Anorexia. - de Assyria - 23-08-2011, 12:48 AM
RE: Anorexia. - de MeriÅŸor. - 23-08-2011, 07:04 AM
RE: Anorexia. - de Alistar - 23-08-2011, 09:33 AM
RE: Anorexia. - de Mad Hatter - 23-08-2011, 09:16 PM
RE: Anorexia. - de Candy_Girl_Love. - 23-08-2011, 11:24 PM
RE: Anorexia. - de Ash. - 24-08-2011, 02:04 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)