Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The girl from the dark

#16
Kaneto Sayuri => Am o problema cu grabitul actiunii :"> Gomez :-s
flower_of_hell => Da, m-am inspirat din HP dar am incercat sa fac pe cat posibil diferit :p

..............................................................................................
Urca scarile. Tatsumaki avu grija sa ii starneasca o curiozitate de nestapanit lui Kotoko. De ce viata sa trebuia intotdeauna sa fie mai complicata decat trebuia?
In timp ce fata mergea, auzi pasi in urma sa. Inima lui Kotoko incepu sa bata cu putere. Simtea cum picioarele incep a-i tremura necontrolat, in timp ce inima ii batea cu putere.
Pasii se simteau din ce in ce mai aproape : Kotoko incepu sa urce cate doua drepte. Tatsumaki se intorsese? Nu avea cum. Plecase.
Mai avea doua drepte pana ajungea la etajul 2, cand puse piciorul gresit: atata ii fu greseala si simti cum trupul i se ducea pe spate. Camera parca ar fi cazut pe fata: dar nu, Kotoko se ducea pe spate. Avea sa moara cu capul zdrobit de o treapta.
Isi imagina o scena cu Suruhu speriata, care se intalnea cu Tatsumaki: Tatsumaki spunand ca tinuse mult la ea ...
Inchise ochii: astepta impactul. Dar nu simtea durere; intredeschise ochii: era pe ceva cald si moale ...
Privi mai cu atentie. Putu distinge o silueta ... era un barbat ... Purta un costum negru si o cravata verde, avand parul negru, tepi, si ochii verzi, patrunzatori.
_Domnisoara Takeshi!
Fata clipi de cateva ori: statea in bratele profesorului ei.
_Domnule Diriginte! exclama fata, ridicandu-se repede.
Isi scutura hainele, si ii intinse o mana dirigintelui care mai era inca jos. Acesta o privea doar. Se ridica singur si se apropia de Kotoko.
_Trebuie sa vorbim, zise el scurt.
_Spuneti! adauga numai de cat Kotoko.
Profesorul parea agitat; dar se vedea clar pe chipul lui ca parea destul de placut surprins de incident.
_Nu aici. Tine, zise el si ii dadu o hartiuta mica, impaturita. Sa nu-l deschizi pana nu ajungi in camera ta!
Profesorul continua sa urce scarile, lasand-o pe Kotoko cu acel biletel in mana. Cand Profesorul ajunse la etajul 3, se auzi o usa trantindu-se.
Fata se rezema de perete.
_Sa nu-l deschizi pana nu ajungi in camera ta!, repeta Kotoko. Prea bine.
In sufragerie era Suruhu care discuta cu un baiat: acesta purta o pereche de blugi negri, un maieu rosu si o sapca verde: avea in gura o tigara.
Sora sa, Suruhu, era imbracata destul de sexy, dar si vulgar, dupa parerea lui Kotoko.
Aceasta purta o bustiera alba, cu un decolteu cu danteluta, si o pereche de blugi scurti, avand in picioare niste sandale.
Chipul ii era zambitor; Baiatul acela evita sa o priveasca.
_Ma duc in camera mea, ii zise Kotoko lui Suruhu, in momentul in care Suruhu vru sa ii spuna ceva.
Intra in camera sa: inchise usa si avu grija sa o incuie. Se tranti pe pat in mana dreapta avand biletelul.
0743770992 => numarul meu. Suna-ma.
Kotoko isi scoase telefonul din buzunarul stang al blugilor. Era cu clapita, fiind roz cu dungi gri.
_Alo? incepu Kotoko.
_Ai sunat, se auzi vocea de la celalalt capat. Ne vedem in parc in noaptea asta, la 12. Sa nu lipsesti. Am sa-ti spun ceva foarte important. Vino singura.
Profesorul ii inchise. O intalnire cu el, la 12 noaptea. Avea lipici la baieti. Desi acest lipici ... poate putea deveni cam prea " lipicios ".



Răspunsuri în acest subiect
The girl from the dark - de Kali?! - 27-10-2008, 08:22 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 01-11-2008, 07:55 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 04-11-2008, 09:36 PM
RE: The girl from the dark - de Aly - 04-11-2008, 11:16 PM
RE: The girl from the dark - de ::::yamashita ayumu:::: - 05-11-2008, 09:24 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 06-11-2008, 09:17 PM
RE: The girl from the dark - de black_rose - 06-11-2008, 09:52 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 07-11-2008, 10:05 AM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 09-11-2008, 04:02 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 16-11-2008, 03:23 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 17-11-2008, 10:14 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 19-11-2008, 09:52 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 20-11-2008, 09:59 AM
RE: The girl from the dark - de Child Of Sunset - 21-11-2008, 12:28 AM
RE: The girl from the dark - de Apathy - 21-11-2008, 01:48 AM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 21-11-2008, 10:07 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 25-11-2008, 08:29 PM
RE: The girl from the dark - de Izobel-Chan - 29-11-2008, 07:44 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 29-11-2008, 08:17 PM
RE: The girl from the dark - de Kali?! - 13-12-2008, 11:19 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)