Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Midnight

#20
Guys ...multumesc pentru comentarii ...chiar conteaza pentru mine :D


Capitolul V : 1+1 = 1

Fierbeam de nervi asa ca , pentru a ma calma , am hotarat sa fac un dus lung . Nici macar nu realizam daca apa era calda sau rece . Simteam doar ca se prelinge incet , incet de tot , pe corpul meu . Cu fiecare picatura de apa imi revenea autocontrolul . Pana la urma ... cui ii foloseam daca eram mort ? Daca as fi avut garantia ca dupa moarte l-as fi intalnit nu as fi fost in viata acum . Sau poate ... sau poate ca nimic din toate astea nu conteaza . Trebuie sa incetez sa fiu un ratat fara speranta . Viata mi-a oferit o sansa , asa ca nu trebuie sa fiu bou sa o ratez . Nu , asta ar fi inadmisbil chiar si pentru mine . Revenit la ceea ce eu numeam normalitate , si cu un prosop in jurul taliei , am iesit din baia spatioasa . Mi-a luat aproape un sfert de ora sa-mi pun o pereche de blugi si un tricou alb , simplu . Plictisit m-am intins pe pat , asteptand sa treaca timpul.
- Hei , Luca ! Pot sa intru ?
Alex era ultima persoana din lume pe care mi-as fi dorit sa o vad sau sa o ...aud , asa ca i-am raspuns :
- Abonatul Vodafone nu poate fi contactat . Va rugam sa reveniti.
Speram ca va pleca , insa nu am avut eu norocul asta . Din contra : a intrat in camera .
Desi nu stiu de ce , ma enervase foarte tare prin indiferenta lui de mai devreme , asa ca am hotarat ca trebuie sa i-o platesc cu aceeasi moneda . Mi-am inchis ochii si am asteptat sa plece . Se pare totusi ca nu avea de gand sa faca asta prea curand asa ca i-am spus :
- Nu ai musafiri?
Tonul meu era cat se poate de rece , insa el a raspuns calm :
- Nu .
- A ... nu aveai nimic mai bun de facut , asa ca ai venit pe capul meu . Ce dragut din partea ta ! Hai nu zau? Cand o sa renunti sa joci dublu rol ? Daca e atat de greu sa fi dragut poti sa o lasi balta , eu nu sufar .
De regula eram un om rabtator , insa de data asta pur si simplu nu am putut suporta si am spus tot ce ma apasa . Raspunsul nu s-a lasat asteptat si nici nu a fost mai prejos :
- Eu joc dublu rol ? Te rog...scuteste-ma! Fa-ti un bine si uita-te in oglinda , daca nu ma crezi ! Ai trecut prin ceva ce nu poti uita . Ok , sunt de acord cu asta . E greu ! Te apasa nu te lasa sa dormi ! Dar asta nu e un motiv de: vaaaaii ...azi sunt ok ...dar maine ma omor . Nu-mi spune mie ca sunt ala cu doua fete ! Pretinzi ca nu ai nevoie de ajutor , iar apoi faci o intrega scena . Esti patetic !
Avea atata dreptate . Poate ca era un pusti incapatanat , care , din cate am observat tindea sa o faca pe desteptul , insa ceea ce spunea chiar era adevarat . Ma purtam mai rau decat un copil de patru ani .
- Hmmm , Alex ... nu credeam ca o sa ii ascult pe aia mai mici ca mine dar ... ai dreptate .
Rasul lui cristalin a inundat incaperea . Nu aveam nici cea mai vaga idee ce i-a provocat aceasta reactie si probabil ca asta se putea citi foarte usor din expresia mea , caci mi-a spus :
- Eu ? Mai mic ca tine ? Frate , mi s-a spus ca nu-mi arat varsta , dar nici chiar asa . Pentru numele lui Dumnezeu , in patru luni fac douazeci de ani !
Am ramas perplex . Eram incapabil sa cred ca Alex e cu aproape trei ani mai mare ca mine . Probabil mi-ar fi fost mult mai usor sa cred ca unu plus unu este egal cu unu .
S-a asezat langa mine . De data asta nu am mai spus nimic . Nu oiam sa fac converstie si se pare ca nici el . Ne ajungea simplul fapt ca stam unul langa altul . Sunt unele momente in care cuvintele sunt de prisos , iar acesta era unu dintre ele .
Poate peste cinci minute totul se va schimba , sau poate ca nu .
M-am intins pe spate . Privirea mea era atintita pe tavan , insa cu ochii mintii vedeam cu totul altceva : o lume cu totul a mea . As fi dat orice ca ea sa fie adevarata , insa nu era si nu avea sa fie niciodata . Ea era sortita sa traiasca vesnic in mintea mea .
Imi aminteam de zilele petrecute la orfelinat in care imi repetam intr-una ca lumea e rea , ca nu ma vrea . Poate ca asta e adevarat , sau poate ca nu . Lumea e imensa , nu e doar cartierul in care am locuit timp de saptesprezece ani si doua luni . Mi-ar placea sa o vad pe toata , sa o cunosc pe toata , asa cum e ea : cu bune si cu rele.








[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Răspunsuri în acest subiect
Midnight - de Drama Queen - 29-07-2011, 05:28 PM
RE: Midnight - de Zyklon - 29-07-2011, 06:40 PM
RE: Midnight - de HanniGram - 29-07-2011, 08:44 PM
RE: Midnight - de MiraA - 29-07-2011, 09:32 PM
RE: Midnight - de Addeh - 30-07-2011, 12:20 PM
RE: Midnight - de Drama Queen - 01-08-2011, 03:38 PM
RE: Midnight - de Zyklon - 01-08-2011, 04:02 PM
RE: Midnight - de MiraA - 01-08-2011, 04:21 PM
RE: Midnight - de Drama Queen - 12-08-2011, 04:22 PM
RE: Midnight - de Zyklon - 12-08-2011, 06:06 PM
RE: Midnight - de MiraA - 12-08-2011, 10:08 PM
RE: Midnight - de HanniGram - 13-08-2011, 09:19 AM
RE: Midnight - de Addeh - 13-08-2011, 09:47 AM
RE: Midnight - de Drama Queen - 17-08-2011, 03:10 PM
RE: Midnight - de Zyklon - 17-08-2011, 04:01 PM
RE: Midnight - de HanniGram - 18-08-2011, 11:21 AM
RE: Midnight - de Addeh - 19-08-2011, 10:36 AM
RE: Midnight - de MiraA - 19-08-2011, 02:16 PM
RE: Midnight - de Reveuse - 23-08-2011, 12:50 AM
RE: Midnight - de Drama Queen - 25-08-2011, 05:34 PM
RE: Midnight - de Zyklon - 25-08-2011, 06:42 PM
RE: Midnight - de HanniGram - 25-08-2011, 06:58 PM
RE: Midnight - de Addeh - 25-08-2011, 08:07 PM
RE: Midnight - de yaoi maniac - 26-08-2011, 06:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Midnight Waltz Lucifer 10 8.782 06-01-2012, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.877 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)