Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ao No Exorcist] Ao No Exorcist

#11
Eu l-am vazut pe tot doar intr-o singura zi. Idea, mi se pare geniala desi faza cu flacarile albastre pare putin cam prea asemanatoare cu Black Rock Shooter (cine de la cine a furat? :]] ). La acest anime m-a atras in primul rand grafica, dupa care m-am indragustit de tot ce tine de el (trebuie sa spun ca ador coloana sonora).
Personajele mele preferate sunt Rin, bineinteles, Mephsto Pheles [am aflat din manga ca e fratele mai mare a lui Rin, deci sunt 4 frati] desi imi pare rau ca [virgula] "chelul" l-a oprit din a-si folosi puterile de demon cand a devenit furios pentru ca i-a fost atacata scoala T^T (vroiam sa vad mai mult decat un cerc de foc cu o stea in interior pe cer), si Takara, tipul asta e plin de mister, si sa nu mai spunem ca e dragut cu papusa aia.
Sfarsitul mi s-a parut cam prea brusc, dar e mi-a placut. Ce n-as da sa apara sezonul doi >_<
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#12
De cand iesise pe net tot imi ziceam ca ma voi uita dar uite ca a trecut lunile si eu la el nu m-am mai gandit decat acum cateva zile cand cautam un alt anime xD
In fine, Ao No Exorcist e destul de dragut, grafica e superba, n-am ce zice dar sunt multe chestii care m-au deranjat in plot. inafara ca s-a sfarsit prea brusc (era si normal pentru manga-ul cand nu e terminat din cate stiu), Rin nici macar nu se antranase bine cu spada, daca ma gandesc mai bine nici nu a inceput macar, doar a aprins cateva lumanari cu focul si deja a trebuit sa fie gata sa se luote apoi chestia cu Satana si demonii m-a enervat la culme. Bai, sunt copiii tai! Yuri, persoana pe care ai iubito cel mai mult, si-a dat viata pentru a-i naste si tu vrei sa ii omori? Serios!? Satana putea sa fie si cel mai idiot, crud si sangeros personaj dar tot ar fi trebuit sa tina putin la copii lui.
Personajul meu preferat ramane Yukio, iar cand in sfarsit s-a transformat in demon a fost un moment...Mmilk
Nu voi pune acest anime in primele 10 locuri din lista mea de anime preferate, singura chestie ce il salveaza e grafica si dinamica personajelor.
A multifunctional fujioshi
[Imagine: c7myWQI.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)