Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecerea timpului.

#1
Deci... Ma gandeam la cum isi petrec copii din ziua de azi timpul. Si am observat cateva moduri prin care acestia is consuma timpul.

1. Cluburile/Discotecile. Lol, acest fenomen a luat amploare in ultima vreme. Si daca la inceput, cand acest lucru nu era un fenomen, mergeai doar ca sa dansezi sau sa te distrezi cu prietenii etc., acum aceste locuri sunt frecventate de piti si coca care vor sa fie in centrul atentiei, sa fie in "lumea buna", sa mai agate 1 tip care aparent are ceva bani in conturi sau sa mai agate cate o tipa care e dispusa sa cedeze de la prima intalnire, sau sa bea si sa se faca de ras, dpmdv. Bine nu zic ca toti vor asta, mai sunt si unii care chiar vor sa danseze, sa se distreze.
2. Petrecerile. Aici ma refer la genul ala de petreceri in care lumea se strange la cineva acasa, cumpara bautura cat cuprinde, probabil aduc si ceva fete, pe care probabil nu le-ai vazut niciodata 24. Iar singurul scop e sa te imbeti pana vomitii, de mai multe ori chiar, sau sa faci sex, dupa cum am zis, poate cu persoane pe care nu le stii lol. Si totusi asta e numita distractie. Lol.
3. Sa-ti petreci timpul online. Generatia asta e numita "generatia online". Asa ca multi copii isi petrec mult timp pe asa numitele site-uri de socializare (facebook, twitter, etc.). Sincer nu ar fi nimic in regula, daca lumea n-ar exagera cu asta. Adica lol, cand vezi ca copile de 12-13 ani fug cu tipi de pe facebook sau mai rau, se sinucid sau mai stiu eu ce, lol e aiurea. Sa nu mai zic cat de tare imi vine sa rad cand vad fete/baieti care si-ar face poze oriunde numai sa le posteze pe pe aceste site-uri.
4. Jocurile pe pc/online. Unii aleg sa-si petreaca timpul jucandu-se pe pc. La fel, nu ar fi o problema daca nu ar exagera. Unii exagereaza jucandu-se anumite jocuri si chiar devin dependenti de ele. Stau cu orele si chiar cheltuiesc milioane pe anumite jocuri. In loc sa iasa ei stau sa se joace. Si stiu niste exemple, chiar din prietenii mei, care in loc sa iasa, se joaca. Ma chinui sa-i scot afara si nimic.
5. Petrecerile intre prieteni. Acest tip de petrecere este diferita de cea de la punctul 2. Sunt genul ala de perteceri pe care le faci numai cu prietenii si nu le fac in scopul de a te imbata pana vomiti (asta nu inseamna ca nici nu bei xD), si nici nu ai ca scop sa i-o pui vreounei fete bete, ci ai ca scop distractia, eu stiu, sa radeti, glumiti, dansati, poate chiar niste jocuri ceva.
6. Iesirile. Poi asta consta in diferite activitati in aer liber, cu prietenii, gen terase, gratare, plimbari in parc, eu stiu, sporturi, sau chiar la o samanata, de vorba pe trotuar 24. Sau iesiri in oras, gen cinema, biliard, si alte chestii.

Acum vreau sa va intreb care este activitatea voastra preferata? Sau activitatile daca sunt mai multe.
Si ce parere aveti despre aceste activitati? Poate aveti alta parere.
Eu sincer, prefer activitatile 5 si 6. Pt ca prefer sa petrec timp cu prietenii si sa ma distrez, si sa-mi si mai amintesc a 2-a zi ce am facut. xD
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!



Răspunsuri în acest subiect
Petrecerea timpului. - de ~Space-Bound - 16-07-2011, 04:12 AM
RE: Petrecerea timpului. - de Teh - 16-07-2011, 05:43 PM
RE: Petrecerea timpului. - de ~Space-Bound - 17-07-2011, 03:55 PM
RE: Petrecerea timpului. - de Mykoto - 09-07-2012, 07:22 AM
RE: Petrecerea timpului. - de Cersei - 09-07-2012, 07:31 PM
RE: Petrecerea timpului. - de yaoi maniac - 24-10-2012, 12:12 AM
RE: Petrecerea timpului. - de Syryus - 24-10-2012, 12:16 PM
RE: Petrecerea timpului. - de Addeh - 24-10-2012, 05:31 PM
RE: Petrecerea timpului. - de MajinCloud - 24-10-2012, 10:27 PM
RE: Petrecerea timpului. - de kitty - 20-11-2012, 01:32 PM
RE: Petrecerea timpului. - de DeDal N. - 17-04-2014, 10:26 PM
RE: Petrecerea timpului. - de Romania - 18-04-2014, 02:11 AM
RE: Petrecerea timpului. - de Saqir - 20-04-2014, 02:50 PM
RE: Petrecerea timpului. - de Nero19 - 02-05-2014, 02:16 AM
RE: Petrecerea timpului. - de DreamGirl - 05-09-2014, 08:56 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)