Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Brokeback Mountain

#5
De un an si ceva tot incerc sa ma uit la el, dar mereu pot vedea doar jumatate. Stiu cum se sfarseste si sa fiu sincera a fost primul meu film de genu' (recomandare de la una dintre prietenele mele cele mai bune). La inceput nici nu ma gandeam ca ar fi si altii care se uita la acest film, in special fiindca prezenta un timp vechi, insa am fost surprinsa placut prin review-uri si comentariile de pe diferite site-uri.
Pentru ca Heath Ledger a jucat in film, a fost un must see dupa ce ma indragostisem de el din Batman: The Dark Knight. La inceput, crezusem ca el il joaca pe Jack, dar defapt era Ennis (I started to fangirl over an article when I realized that Ledger is not a bottom, but a top).
Jack chiar imi place, scena din camioneta cand incepe sa planga e... realizezi cat ii pasa, ca il iubeste pe Ennis cu adevarat.
Jocul actoricesc e foarte bun. La toate personajele.
Arata si partea buna, si partea rea a unei relatii intre doi barbati sau doar in generalul unei relatii. Ne povesteste putin si despre acea epoca; cum cei ca ei ajungeau sa sfarseasca.
Poate, impreuna cu inca vreun prieten, o sa reusesc sa vad intreg filmul.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Brokeback Mountain - de Teh - 30-06-2011, 07:23 PM
RE: Brokeback Mountain - de DeDal N. - 30-06-2011, 07:51 PM
RE: Brokeback Mountain - de Fiction - 13-08-2011, 03:31 AM
RE: Brokeback Mountain - de Rain - 15-05-2013, 06:54 PM
RE: Brokeback Mountain - de yaoi maniac - 06-07-2013, 10:37 AM
RE: Brokeback Mountain - de Crazy~Tenshi - 19-09-2013, 10:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)