Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guma de gunoi la cosul de mestecat!!!

#1
Sper sa va fi atras atentia cu titlu 71 vroiam sa fie cat mai original si amuzant.. si ei bine.. poate ca nu e tocmai demn de pozele pe care o sa le pun momentan.. insa sper ca o sa avansez cu trecerea timpului Smile.

So, here we are :
-1- Spre portile Raiului- detaliu
-2- Rasarit
-3- Unicitate de scurta durata
-4- Liniste infinita
-5- Linistea dinaintea furtunii
-6- Zbor..

edit: sunt semnate cu numele de pe contul de photobucket..

_________________

Scuzati dublul post. Credeam ca o sa uit de topic destul de repede 21 insa neavand ce face .. here u go:


Dintre cele o mie de fotografi de la brasov 10

Nu ii cunosc, da mi se pareau ca prea stau alineati 21
Peisaaaj B-(
Rau inghetat
Un rasarit la mare.. si da, e rasarit!

Atat deocamdata o sa revin cu articficiii!!! - vorbesc serios 21
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#2
Rasaritul ti-a iesit chiar bine ! Asta pot sa spun cu siguranta si despre celelalte poze cu cerul...chiar este frumos!Raul inghetat a fost si el spectaculos.N-am mai vazut asa ceva de mult timp.Unele dintre ele au fost facute iarna , dupa cum vad...Muntele este si el un monument al naturii.Este dragutz sa faci poze pe-acolo.Am mai vazut si o poza interesanta : cea cu parasutistul ! Am avut impresia ca va cadea de acolo...Zuppy08
Cat despre titlu , ai dreptate . Este dragutz si creativ,chiar amuzant.Problema este ca-mi aduce aminte de scoala:"arunca-ti guma la gunoi":die: Dar din expresia asta enervanta ai facut ceva funny.Foarte inteligent !!!
Oricum....foarte dragutz ! Continua sa postezi ! BYE!!!!!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#3
Multumesc mult Mykoto xD, apreciez comentariul si ma bucur ca ti-a placut "punctul meu de vedere". Majoritatea pozelor au fost facute in excursii .. mai putin cele cu cerul/rasaritul. Sper sa mai treci pe aici =^_^=

In editia aceasta voi posta cateva fotografii cu artificii!!!-dupa cum am promis - pozele nu sunt chiar atat de recente insa sper sa fie cat de cat bune xD . Enjoy :

~1~
~2~
~3~
~4~
~5~
~6~
~7~
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#4
In principiu pozele sunt expresive si apreciez asta. In schimb, ar trebui sa nu pozezi mereu aceleasi lucruri, sau macar sa alegi 1-2 poze care ti se par tie mai reusite. De exemplu, la artificii sunt aproape la fel, acelasi unghi, culori, etc si chiar nu as avea ce sa comentez la fiecare in parte. Doar ca pot sa spun ca ai fi putut sa umbli putin la culori, pentru ca din cauza luminii de la artificii, cerul.. adica backgroundul e colorat si atrage atentia. Felul in care te semnezi atrage prea mult si intra mult in cadru. Incearca ceva mai mic, cu o opacitate mai scazuta si pune-l intr-un colt..nu chiar pe ceea ce ai vrut sa fotografiezi sau imediat langa.
Am vazut ca te-ai axat pe fotografie gen "landscape", adica sa fotografiezi peisaje. Imi place mult fotografia cu rasaritul si se pare ca si aparatul te ajuta. Poate ai putea sa incerci sa fotografiezi si altceva. Pana atunci, astept si sa ma anunti cand pui poze noi.

'till the next time, take care and good luck!
Cea mai reuşită semnătură.

#5
M-am intors cu poze noooi noute. Ei bine, am incercat sa urmez sfatul tau Ichigo. si sa ies un pic din tiparul de 'peisaj' insa au iesit probabil un pic ciudatele...
Si am incercat si sa fac mai mica sau sa nu mai intre in cadru semnatura.. insa ma rog nu stiu cat mi-a iesit.

Rodiiile din intuneric 19
O Rodie 38
Lumina in coltul intunericului
Turma de furnici - mda stiu ar fi trebuit sa o tai .. si sa dau de mai aproape furnicile.. ma rog >.<"""

Atat deocamdata... si stiu.. neinspirate titluri insa mai bine decat numere 21
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#6
Cum as putea sa nu las un comentariu daca mi-ai ascultat sfatul? Smile pupic

Rodiile [1&2] - Daca nu precizai, nu imi dadeam seama ca sunt rodii *laughs*. In primul rand, nu cred ca lumina te ajuta in ambele poze. Ai fi putut sa mai adjustezi cate ceva si la culori.Poate ar fi fost bine sa fi incercat si un alt unghi, nu chiar asa de aproape, si sa lasi poate chiar tot fructul la vedere intr-un decor simplu 3 . Oricum, in prima poza am apreciat ca nu te-ai mai semnat in asa fel incat sa iasa mult in evidenta, insa raman la parerea mea, aceea ca e mare.

Lumina in coltul intunericului - Genial titlu. Lumina pica perfect, I love this photo <3 . Imi dau seama ca te descurci mai bine in a fotografia "chestii mari" decat sa folosesti close-up :d , asa ca pe moment ai putea sa te axezi pe asta. Gosh, exprimarea mea e groaznica, dar sper ca ai inteles ce vreau defapt sa spun. Oh, sa nu uit. Aveai putin o chestie de taiat in partea de jos.

Turma de furnici - Nice title, again. In poza asta prea multe lucruri atrag atentia. Unghiul e bun, dar mai bine te duceai mai aproape de subiect ca sa surprinzi mai clar si sa se vada ca alea sunt furnici, ca zici ca sunt camuflate21. Sau macar puteai sa mai tai din poza, in partea aia blurish. Partea verde de sus imi place cum se potriveste cu fotografia.

sper ca pana data viitoare sa avansezi mai mult si astept sa vad cu ce ne mai uimesti.

Ichigo xx pupic
Cea mai reuşită semnătură.

#7
Am revenit! Dupa o luuuunga pauza dar deh 21 .. am avut probleme cu descarcarea pozelor noi.. si in final am decis sa pun altele...
Multumesc pentru comentarii si sfaturi hug !!!
Hope u'll like this 9 :

~am mai gasit cateva peisaje de munte, si nu m-am putut abtine...

Amintiri de mult uitate

Panorama inghetata

Linistea de dimineata..

~cateva close-up... chiar daca cateodata nu ma pricep acestea mi-au placut xD

Detaliu banal

Papadieee!! - stiu ca nu e tocmai bun unghiul.. sau mai bine zis nu e interesant unghiul 21 ma rog...

Bobocel de Bujor :X

Bujoras inflorit - mda, flori, nu o sa prea vedeti flori de la mine inafara de bujori [pentru ca nu ma pasioneaza florile asa mult ...doooar daca se intampla o minune sau ceva 21]

Intrusi in noapte

Alinieeeerea, soldati!

as fi vrut sa pun mai multe.. dar cred ca ajung pana acum 21
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#8
mama lui de scris
bun, deci pozele sunt frumoase ai postat ceva dar nu le voi lua pe fiecare in parte, pff scrisu ala de la poze nu e prea estetic
oricum la unele poze folosesti un program de editat sau ceva?
cum ar fi la ''panorama inghetata'', ai taiat partea de jos sau ceva de genul asta? daca mai faceai catva schimbari iesea un gfx
sau la 'linistea de dimineata'', poza mi se pare cam stearsa, si mai sunt si altele care sunt asa .
Incearca sa faci pozele din alte unghiuri, in care se vad mai bine, si sa nu mai pozezi tot ce iti iese in cale, doar ce ti se pare tie mai frumos si mai bun sa fie aratat lumi
apropo, mi-ai facu pofta de rodii na fructul meu preferat, iti dai seama dar tot mi se pare ceva cam banla rodiile, chiar daca sunt ele pe intuneric
Asa pozele le poti face pentru tine iar cand vrei sa le postezi pune doar ce ti s-a parut tie mai frumos
Daca doresti sa faci pesaje, poti poza: marea, munti icu zapada, livezi pe timp de toamna, ca tot suntem in anotimul acesta iar frunzele colorate de toamna asteapt sa fie fotografiate case paratsite si asa mai departe. Unele poze sunt putin cam strambe, cand faci fotografia tine apratu, telefonu sau cu ce faci tu pozele, drept ca sa ne putem da seama ce este in poza si sa nu ne intoarcem capul intoate directiile.
Titlul pe care l-ai ales chiar ma amuzat puin, dar m-a si atras. succes in continuare si astepteptam si alte poze pupic





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)