Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ritmuri insangerate

#6
hey
multumesc pentru comentarii si incurajari , ma bucur sincer ca va place
Ok, aceste capitole sunt intermediare, capitolul viitor va contine mai multa actiune si va da mai multe explicatii
daca aveti intrebari nu ezitati sa le puneti sunt aici sa raspund :D
Lectura placuta


Cap II

Habar n-am cum m-am trezit cu ea la usa in toiul noptii. De fapt nici ce sa spun nu stiam, dar stiam sigur ca isi adunase tot curajul pentru a veni aici jos si sa intrebe asta (mai ales imbracata asa). Purta o camasa de noapte alba dintr-un material vaporos ce-I ajungea pana deasupra genunchilor. “ Haide!” spun eu intinzandu-I mana si tragand-o in camera rapid pentru ca nimeni sa nu o vada. Situatia era cat se poate de riscanta insa aveam sa ma gandesc la consecinte maine dimineata, nu acum….Nu aveam timp de asa ceva…. Cate tampeni aveam acum in cap. Eram obisnuit sa am fetite frumoase in camera dar nu obisnuiam sa dorm langa ele. Asta cerea o adevarata concentrare si o noapte intreaga de suferinte.
- Sper ca nu te superi! spune ea zambindu-mi si sarutandu-ma scurt.
In acel moment sincer as fi vrut sa pun un separator intre noi pentru ca ea devenea tot mai curajoasa. Imi amintea de noaptea in care ne-am cunoscut. Isi misca incet soldurile spre mine isi ingropa degetele in parul meu. Poate ca nu era nici ea atat de inconstienta de feminitatea pe care o emana si de cat de senzuala era. Si pasionala. A sarit in bratele mele moment in care amandoi ne-am prabusit pe patul meu. S-a oprit zambind satisfacuta lucru care nu puteam spune despre mine. Zambind insa mi-am plimbat degetele pe buzele ei si facandu-I complimente. Era atat de diferita de restul fetelor care isi negau latura asta, genul de fete care a doua zi iti spun: “Nu imi sta in fire sa fac asa ceva!”. Sunt sigur ca asa si era! Cum sa nu…. Aia da ipocrizie. Insa ea era sincera, nici la acea petrecere , nici acum nu-si ascunse senzualitatea. Multa lume ar putea spune ca aceasta atitudine nu e potrivita unei domnisoare, eu adoram asta la ea. Nu sunt genul de frustrat sau incuiat care sa ii judece comportamentul dupa mai stiu eu ce norme.
I-am luat mana si i-am sarutat-o scurt imediat ce s-a asezat langa mine. O tineam in brate in jucandu-ma cu parul ei in timp ce ea, aproape adormita, isi plimba mana pe pieptul meu. Nu ma va crede nici unul din prietenii mei cand le voi spune ca Sakura a dormit la mine in camera si totusi nu am profitat de asta. Sau poate vor crede si vor zice ca am ratat sansa. Cine stie poate e mai bine asa, chiar daca nu sunt obisnuit sa fiu chiar atat de cuminte. Poate ca ma voi invata sa dorm langa ea fara atata agitatie. “ Probabil te intrebi cum am ajuns sa stau la voi saptamanile astea.... Stii, parinti mei detin l’Amour, acea firma de parfumuri pentru femei? Da, ei bine au plecat intr-o campanie de promovare prin Europa, iar eu pentru ca nu pot lipsi de la examenele de saptamana viitoare si pentru ca nimeni din toate rudele mele nu s-a oferit sa ma gazduiasca pana cand ei se intorc, am ajuns aici.” Spune ea mangaindu-mi usor bratele. O strangeam puternic in brate. Avusesem mare noroc ca mama era atat de saritoare la toate problemele prietenelor ei. “ Tu ce ai facut de cand nu ne-am vazut ?”. Ce am facut ? Ce puteam sa-i spun ? Ca m-am facut muci de beat si am agatat cam fiecare fata care mi-a iesit in cale? “ Mai nimic!” raspund eu sec sarutandu-i buzele.

Cap III

Afara ploua ingrozitor si e rece. Total nepotrivit pentru periada asta a anului. Nici nu observasem acest amanunt pana cand am vazut-o pe Sakura imbracata cu pantaloni si incaltata cu niste botine negre din piele. Haina ei crem ii acoperea perfect tricoul albastru. Fiecare fir de par era lejer asezat pe umeri. Ce ma distra era ca dorea sa mearga pe jos pana la scoala, cu umbrela in mana, si mai ales cu tocurile alea? “ Haide te duc eu!“ spun eu luandu-I galant geanta din mana. Ochii ei au crescut intr-o mirare prefacuta. Sperase sa ma ofer sa o duc, eram sigur. Atitudinea ei era stralucitore. Fiecare pas ii era bine calculat, fiecare cuvant bine ales. Era sarmanta, descurcareata dar cel mai bine probabil era ca stia sa manipuleze pe oricine. Pe mine personal reusea sa ma intoarca cum dorea. Nu stiu exact ce ma atragea la ea. Am privit-o atent cum se aseaza pe scaunul din dreapta soferului fara sa scoata vreun sunet. O deranjase ceva in aceasta dimineata? Privirea ei rigida era atintita asupra botinelor ei. “ Da sunt superbe!” spun eu asezandu-mi mana sub barbia ei si intorcand-o spre mine.
- Chiar trebuie sa merg? Intreaba ea atat de incet incat a fost nevoie sa repete pentru a intelege si cel mai mic cuvant.
- Credeam ca-ti plac petrecerile. Dupa modul in care te misti chiar cred ca o sa te placa toti. Iti promit ca daca nu o sa iti placa, plecam imediat dupa ce rezolv ce am de rezolvat.
A dat afirmativ din cap si nu a mi-a mai spus nimic tot drumul spre scoala. Ieri unul din prietenii mei mi-a cerut sa ne intalnim la o cafenea pentru a-mi spune ceva cu adevarat important. Mi-a sugerat sa merg la o petrecere, cica era un prilej bun sa aflu ce imi planuieste fratele meu. Nu puteam da cu piciorul unei asemenea ocazii mai ales cad stiu sigur ca propriul frate vrea sa te falimenteze. Nu stiam ce sa spun, doream sa merg dar trebuia sa o duc si pe Printesa cu mine si nu doream sa o implic in toata povestea asta. Oricum nu parea prea incantata de petrecere si cine ar nu o invinovatesc. Stiti acea bruneta cu care dansa in seara in care am intalnit-o in prima data? Da, ei bine, Printesa nu vrea sa plece fara ea. “Vin eu sa te iau!” spun eu in timp ce ea isi deschidea umbrela fara sa spuna nimic altceva decat un simplu “ Multumesc ca m-ai adus!”. Am privit-o cum se indeparteaza de masina fara sa priveasca inapoi. Era suparata? Nu! Sau poate… Am pasit puternic in spatele ei pentru a o prinde din urma. Dormim deja de doua zile impreuna si nu am obtinut decat un regret, regretul ca nu ii luasem numarul de telefon in acea seara. (Adevarul este ca atunci numai la asta nu-mi era capul.) Isi unduia soldurile provocator insa nu ieftin. Nu stiu sa exprim ceea ce e special la ea pentru ca nu stiu ce o diferentiaza de o cameleon cu doua fete… Era atractiva si senzuala, pasionala insa cuminte. Mi-am asezat mana pe soldul ei fara retineri si am tras-o in bratele mele. Mainile ei mici se miscau haotic pe spatele meu. Picaturile de apa ii invadasera deja parul si fata luminoasa. Mi-am aplecat si am sarutat-o pe frunte. SI-a tras mana odata eliberata de umbrela si-a asezat-o intre noi tragandu-ma tot mai aproape de ea. “ O sa te distrezi si daca vrei adu-o si pe prietena ta, doar zambeste…”



Răspunsuri în acest subiect
Ritmuri insangerate - de nimeni - 24-06-2011, 11:45 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Sasha. - 24-06-2011, 05:09 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Candy_Girl_Love. - 24-06-2011, 07:00 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Sho-Yo - 25-06-2011, 10:45 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 28-06-2011, 02:04 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 09-07-2011, 09:48 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 09-07-2011, 03:46 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Stella - 09-07-2011, 08:39 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 16-07-2011, 11:34 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 19-07-2011, 04:08 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 27-07-2011, 12:32 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Miranda. - 27-07-2011, 12:39 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 28-07-2011, 10:41 AM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 11-08-2011, 11:13 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 11-08-2011, 01:32 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 31-08-2011, 11:49 AM
RE: Ritmuri insangerate - de Prevented :D - 01-09-2011, 10:09 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 04-09-2011, 06:52 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 03-10-2011, 04:32 PM
RE: Ritmuri insangerate - de ciupaciup - 05-10-2011, 06:49 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 10-10-2011, 08:17 PM
RE: Ritmuri insangerate - de ciupaciup - 11-10-2011, 04:24 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 24-10-2011, 08:18 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 14-11-2011, 07:52 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 14-11-2011, 09:39 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 10-12-2011, 09:34 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 12-12-2011, 09:59 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 25-12-2011, 05:51 PM
RE: Ritmuri insangerate - de nimeni - 31-12-2011, 03:28 PM
RE: Ritmuri insangerate - de Savarina Ali - 31-12-2011, 03:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aripi insangerate BloodyInnocence 148 84.684 08-02-2012, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Katniss


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)