Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sadism..

#16
Buna:*:*
Scuze de intariere ..:...: ..am incercat sa tin cont de toate sfaturile voastre .mie personal nu mi se pare o idee prea buna sa postez rar, adica eu una uit de acel fic, citesc altele si nu mai stiu exact toata actiunea si toate detaliile. Dar incerc sa fac capitolele mai mari.8-> ..sper sa reusesc sa le fac lungi si bune. dar or sa se complie lucrurile pe parcurs.
Aaa ..si bitha` or sa fie mai mult de 20 de capitole ..;)) ..am o idee foarte mare in cap ..sper sa reusesc tot ce mi-am propus ..8->
Ma rog ..gata cu vorba ca deja aberez ..:))
Lecrura placuta ..:study: :*:X

Capitolul 5


Intru plictisit in casa, ce mai vrea si Itachi acum? Sper ca nu e vreo scoala militara sau ceva de genu. Imi dau ochii peste cap si ma indrept spre living. Se pare ca fratele meu are chef de joaca. Zambesc sadic si iau o sticla cu apa, ii scot dopul si incep sa ma plimb prin casa.
-Esti bine?
Ma intorc speriat si arunc toata apa din sticla pe persoana din fata mea. Dar, nu e Itachi ..
-Julia?
Aceasta zambeste si imi sare in brate. Julia, verisoara mea mai mica cu un an. E o fata minunata, putin isterica cand nu reuseste ceea ce isi propune. Are parul pana la jumatatea spatelui, de culoare negru spre albastru si ochii de un verde pal. Rochita alba era acum unda, ea se mula pe corp scotandu-i in evideta formele bine definite.
-Mi-a fost dor de tine vere.
-Mda nu doar de mine.
Dintr-o data afisez un zambet pervers, ma privea confuza, ma rog, oricat si-ar dori sa nu e dam seama e evident ca ea si Naruto se plac reciproc. Imi dau ochii pesete cap si spun ca nu mai conteaza. Aceasta se uita suspect la mine, da din cap in semn de nu, si ia o vaza plina cu apa de pe un raft, pe care mi-o toarna in cap spunand ca este revansa. Incepem sa alergam ca nebuni prin casa, Itachi ne vede si incepe sa rada, ne oprim si ne intoarcem spre el, cred ca nu o sa mai fie uscat prea mult timp. Afisez un zambet sadic si incep sa il ud, enervat, acesta imi intoarce “favoarea” si incepem sa ne udam cu apa ca niste copii.
-Gata!
Eu si Itachi ne intoarcem spre Julia si o intrebam ce sa intamplat. Ea ne spune ca nu mai are chef de joaca si merge in camera ei sa isi aranjeze lucrurile. Ii urmez exemplul si urc spre camera mea. Nu pot sa cred ca a venit, doar prezenta ei imi aminteste de zilele cand ne jucam non-stop. Ma pun in pat si adorm imediat ..

***
Clopotele bat neincetat, in fata mea era un cimitir. Oamei imbracati in negru stateau in fata unei gropi in care urma sa fie ingropat ..eu? Incep sa privesc mai bine in jur, era o zi destul de mohorata de toamna, copaci isi pierdeau treptat frunzisul aratand din ce in ce mai tristi. Norii gri acopereau soarele creionand fundalul trist din care faceam parte. Laga groapa era Julia care plagea amar, lacrimile ei nu se mai opreau, mi se rupea inima vazand-o asa. Incerc sa ma apropi de ea si vreau sa o ating, dar mana mea trece prin ea, eram doar o iluzie, nimeni nu ma putea vedea, incep sa ma uit la oameni care au venit la inmormantare. Erau toti acolo, prieteni, rudele si ..ea. Ce cauta Gabriela aici? Era cu Grey. Nici mort nu ma lasa in pace. Julia se intoarce si vine spre ea.
-Acum ce? Ai venit sa te bucuri? Sa vezi unde l-ai adus? Deci priveste, esti fericita? L-ai omorat, e numai vina ta. Pleaca, si lasa-l sa se odiheasca in pace.
Julia tipa la Gabriela? Nu pot sa cred.
-Bine, daca asta vrei tu. Sper doar sa fie pedepsit pentru tot ce a facut in viata lui de nimic.
-T***a dracu, tot el a gresit? Dar stai, ai dreptate, a gresit cand te-a iubit asa mult.
Cand Gabriela a inceput sa rada Julia a vrut sa ii dea o palma, dar Itachi a oprit-o spunandui ca nu are rost acum. Cei doi se intorc la inmormantare in timp ce Grey si Gabriela pleca. Doi barbati ridica sicriul in care statea corpul meu si incep sa il lase usor in groapa pana il aseaza in ea. Cei doi barbati iau cate o lopata si incep sa astupe groapa in timp ce preotul canta. Din cer incep sa cada mici picaturi de ploaie, care incep sa se indeseasca pana formara o ploaie usoara de toamna. Julia cade in genunchi incepand sa planga iar. Naruto se aseaza usor langa ea si o imbratiseaza strans. Ii spune ca asa a fost sa fie, si ca eu mi-am dorit asta, apoi o ajuta sa se ridice. Cand groapa a fost astupata in totalitate si preotul si-a terminat stlujba, toti au incepu sa plece pana cand langa mormant au ramas doar Itachi, Julia si Naruto. Acestia nu mai stau mult si pleaca spre casa.

Dupa doua zile in care totul s-a linistit, erau toti in casa parasita in care obisnuiam sa stam cand era urat afara si nu puteam sta in cimitir. Julia s-a urcat pe pian si a inceput sa cante: “Lacrmi curg incet pe sicriu
In ziua aceea nu-mi mai doream sa mai fiu viu
Il vad incet, incet cum coboara
Si nu as vrea sa vad asta a doua oara”

***

Ma simt ud, deschid ochii si il vad pe bou de frati-miu cu un pahar gol in mana. Mda apa din pahat a ajuns pe mine. Ma ridc din pat si incep sa il alerg prin casa, din neatentie cad pe scari, si cred ca din prostie cade si el peste mine.
-Frate, ce noroc, capul tau mi-a amortizat caderea.
-Mda, norocosule.
Julia era pe scari si radea de noi, nu cred ca ar vrea sa stie cum e aici jos. Adica idiotu` asta de frati-miu nu prea are de gand sa se dea jos de pe mine. Il imping pana reusesc sa il dau jos. Imi intinde mana si ma ajuta sa ma ridic, macar atat a putut face si el. Imi dau ochi peste cap si plec in camera mea. Imi iau un prosop si intru ca fac o baie.

Dupa jumtate de ora ies din baie cu un prosop infasrat in jurul abdomenului. Imi aleg din dulap o pereche de blugi destul de stramti pe picior albi si un tricou alb simpu. Il sun pe Naruto si ii spun sa vina la mine in jumate de ora. Ies din camera mea si merg in living. O aud pe Julia fredonand versurile pe care le-am auzit in vis. Ii spun sa mai cante o data, ma asez la pia si incep sa apas clapele pana formez o melodie. Incep sa scot versuri parca le-as fi compus dinainte.
-Nu stiu cum sa'ncep aceste randuri, sa rescriu:
Iau foaia, un pix, amintirile incep sa le descriu

Ca doar atat ramane din cei pe care i'ai iubit,
care acum nu mai sunt, au plecat, te'au parasit..
Au plecat acolo sus, oare le'o fi bine?
As vrea sa cred ca da, pentru ca meriti sa iti fie bine!
Te'am iubit cu totii, cred ca stii asta..
Regret ca langa noi n'ai mai putut sta..
Stiu ca de acolo de sus ne vezi si ne indrumi spre bine
Nu mai vreau sa vezi lacrimi pe obraz, stiu bine
Acum ca esti acolo, ma gandesc cum va fii
Sa te vedem doar in acele vechi fotografii..
Doar atat ramane din noi : o amintire
Cei care te'au iubit sufera in nestire..
La sfarsit raman momentele fericite ale vietii
e trist..suntem niste marionete in fata mortii
-Lacrmi curg incet pe sicriu
In ziua aceea nu-mi mai doream sa mai fiu viu
Il vad incet, incet cum coboara
Si nu as vrea sa vad asta a doua oara
- Orbit de singurul lucru care ne mai leaga
Ai plecat..nelasand nicio amintire vaga..
Acum ma doare ca filmul prea repede ti s'a taiat..
20 de ani - accident - ai ramas paralizat..
Au urmat sapte ani de spaima si de chin
Ma intreb "Dumnezeu lecuie? sa ma mai inchin? "
Daca ai fi mai fost in viata tu m'ai fi iubit ca pe copilul tau
Stiu..ca ma auzi din cer..
Printre lacrimi suferi si disperi..
Si imi doresc sa fii al meu inger
Oare tu te'ai reincarnat in mine?
caci prea multi imi spun cat seman eu cu tine..
Lasand astea la o parte..se stie..
Viata'i doar un drum spre moarte..
-Lacrmi curg incet pe sicriu
In ziua aceea nu-mi mai doream sa mai fiu viu
Il vad incet, incet cum coboara
Si nu as vrea sa vad asta a doua oara
-In lumina ochiului tau
Nu m'au placut, nu m'au vazut
Caci romanul vietii tale s'a sfarsit cand m'am nascut..
Niciun tipat, niciun cuvant
sper ca ai ajuns sa iti iei aripile de sfant
Dar jur! macar o zi as vrea
Sa pot sa te cunosc, sa te am te am preajma mea
Sa nu se mai verse lacrimi in urma ta
Sau poate atunci mi s'ar fi imbunatatit viata
Mormantul nu este facut doar pentru suflete moarte
ci si pentru inimile frante lasate in spate
Oare candva ne vom reintalni?
oare ne vom recunosate?
sau poate sufletul nu se va ridica din moarte
oare te'am pierdut?
sau oare undeva exista un alt inceput?
Dar pana atunci las la o parte acest chin
si ma inchin in pace pentru tine..
Amin..

Ne oprim uitandu-ne unul la altu`. Ce a fost asta?

P.S: vreau multe comentari ...cel putin 4 ..;;)

Daca vreti sa ascultati melodia se numeste "In fata morti" si este cantata de mecena ..;)
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Sadism.. - de Alicia - 23-06-2011, 12:46 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 23-06-2011, 01:20 PM
RE: Sadism.. - de Search - 23-06-2011, 01:44 PM
RE: Sadism.. - de hiimera - 23-06-2011, 02:17 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 23-06-2011, 10:51 PM
RE: Sadism.. - de Search - 24-06-2011, 01:33 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 25-06-2011, 10:20 AM
RE: Sadism.. - de Alicia - 25-06-2011, 11:11 AM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 25-06-2011, 01:08 PM
RE: Sadism.. - de Search - 25-06-2011, 07:26 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 26-06-2011, 11:38 PM
RE: Sadism.. - de Paty.Paty - 28-06-2011, 11:49 AM
RE: Sadism.. - de Ayuu. - 28-06-2011, 01:59 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 28-06-2011, 03:19 PM
RE: Sadism.. - de Search - 29-06-2011, 01:34 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 30-06-2011, 01:18 AM
RE: Sadism.. - de Stella - 30-06-2011, 10:30 AM
RE: Sadism.. - de Search - 30-06-2011, 01:38 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 30-06-2011, 08:13 PM
RE: Sadism.. - de Paty.Paty - 30-06-2011, 08:26 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 01-07-2011, 02:58 AM
RE: Sadism.. - de Search - 01-07-2011, 01:12 PM
RE: Sadism.. - de Paty.Paty - 02-07-2011, 07:11 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 03-07-2011, 09:08 AM
RE: Sadism.. - de Miranda. - 04-07-2011, 10:56 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 05-07-2011, 01:19 PM
RE: Sadism.. - de Search - 05-07-2011, 01:42 PM
RE: Sadism.. - de Paty.Paty - 05-07-2011, 02:29 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 05-07-2011, 04:27 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 07-07-2011, 10:25 AM
RE: Sadism.. - de Alicia - 12-07-2011, 02:21 AM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 12-07-2011, 08:36 PM
RE: Sadism.. - de Search - 13-07-2011, 12:57 PM
RE: Sadism.. - de Piersicuta - 13-07-2011, 05:08 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 04-08-2011, 10:45 PM
RE: Sadism.. - de Search - 05-08-2011, 12:05 PM
RE: Sadism.. - de Piersicuta - 06-08-2011, 10:13 AM
RE: Sadism.. - de Alicia - 09-08-2011, 03:39 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 09-08-2011, 08:49 PM
RE: Sadism.. - de Ayumi Michaelis - 14-08-2011, 11:39 PM
RE: Sadism.. - de Catsz - 17-08-2011, 01:20 PM
RE: Sadism.. - de Miranda. - 17-08-2011, 07:47 PM
RE: Sadism.. - de Alicia - 18-08-2011, 01:32 PM
RE: Sadism.. - de Catsz - 18-08-2011, 10:47 PM
RE: Sadism.. - de Miranda. - 18-08-2011, 11:56 PM
RE: Sadism.. - de Ayumi Michaelis - 19-08-2011, 11:26 PM
RE: Sadism.. - de Sho-Yo - 20-08-2011, 08:51 AM
RE: Sadism.. - de Search - 01-10-2011, 10:51 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)