Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Swan

#7
Ma gandeam de mult timp sa vad filmul, dar am tot amanat si pana la urma l-am vazut intr-o zi saptamana asta. A fost chiar interesant, umpic greu de inteles, cred ca daca l-as mai viziona cel putin inca o data as intelege mult mai mult din mesajul pe care il transmite.
Mi-a placut mult Natalie Portman, ea e o actrita buna, iar cu acest rol m-a convins si mai mult ca se pricepe la ceea ce face. A intrat cu adevarat in pielea personajului si nu mi s-a parut falsa. Iar personajul ei, Nina... Era destul de sensibila, ca sa zic asa si cred ca, atunci cand s-a injunghiat, si-a injunghiat de fapt partea slaba si de asta a putut interpreta Lebada Neagra intr-un mod atat de... intens. Relatia cu mama ei era intr-un fel ciudata, trebuie sa recunosc ca m-a cam "speriat" comportamentul mamei, parea ca ar putea deveni violenta. Era cam disperata femeia aia si nu imi placea ca se purta de parca fiica ei ar fi fost inca un copil.
Finalul mi s-a parut umpic trist, dar si neclar. A fost trist pt ca parea sa sugereze ca e nevoie sa mori (sau sa fii aproape de moarte) pt a atinge perfectiunea, sau, oricum, sa faci ceva drastic. Si a fost neclar pt ca nu stiu ce sa cred, daca Nina a murit sau nu... Ultima faza lasa loc presupunerilor si ganditului.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
Black Swan - de Flash - 04-05-2011, 11:47 AM
RE: Black Swan - de BlackSpiral - 08-05-2011, 12:16 PM
RE: Black Swan - de Mad Hatter - 16-05-2011, 11:39 AM
RE: Black Swan - de Auburn. - 16-05-2011, 03:56 PM
RE: Black Swan - de Chlo - 16-06-2011, 02:49 PM
RE: Black Swan - de Tox - 29-06-2011, 07:06 PM
RE: Black Swan - de Crazy~Tenshi - 05-08-2011, 10:57 PM
RE: Black Swan - de andraportocala - 07-11-2011, 10:09 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)