Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Swan

#6
Cum am obiceiul dubios sa ma uit la filmele celebre cu cel putin un an dupa ce le vad cam toti, si la asta m-am uitat foarte recent. Normal ca in timpu' asta am auzit numai vorbe de bine, si din greseala m-am asteptat la prea multe, dar a fost oricum printre cele mai bune pe care le-am vazut in ultima vreme.
Jocul psihologic ma asteptam intr-adevar sa fie ceva mai mindfucking, but it didn't grow to that extent [mi-a amintit cumva de Requiem for a Dream, in anumite aspecte]. Pe de alta parte, Portman a reusit sa-si faca probabil cea mai buna aparitie, e un rol dificil dar i se potriveste. Tehnic vorbind, partea de balet ma asteptam sa fie mult mai complicata, dar clar s-a pus accentul strict pe metamorfoza black/white. Ceea ce mi s-a parut interesant a fost relatia dintre personaj si mama, pe care insa nu s-a insistat cat ma asteptam, dar a reprezentat o parte esentiala pentru a intelege obsesia pentru balet in relatie cu faima.
Overall un film chiar bun, de mentionat si aparitia lui Vincent Cassel, care mi s-a parut poate cel mai potrivit pentru rol. In orice caz, it's a breath of fresh air intre toate comediile romantice cretine din 2010.



Răspunsuri în acest subiect
Black Swan - de Flash - 04-05-2011, 11:47 AM
RE: Black Swan - de BlackSpiral - 08-05-2011, 12:16 PM
RE: Black Swan - de Mad Hatter - 16-05-2011, 11:39 AM
RE: Black Swan - de Auburn. - 16-05-2011, 03:56 PM
RE: Black Swan - de Chlo - 16-06-2011, 02:49 PM
RE: Black Swan - de Tox - 29-06-2011, 07:06 PM
RE: Black Swan - de Crazy~Tenshi - 05-08-2011, 10:57 PM
RE: Black Swan - de andraportocala - 07-11-2011, 10:09 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)