Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Swan

#5
Holly Mother of Crazy people, am auzit mult prea multe despre filmul asta, in special [ofcourse]inainte sa apara. Cand in sfarsit am pus si eu mana pe el am dat intr-o reticenta cronica si nu l-am vazut decat dupa vreo...2 luni or something. Bun, si cand am deschis playerul deja asteptarile mele crescusera la un nivel la care stiam ca nu poate ajunge nici un film [asta in cazul in care nu il are pe Depp]. Mda, in concluzie si prin urmare, sunt inca socata de ideea generala a filmului, nu stiu daca toti l-au perceput ca mine-si sper sa nu, pentru ca astfel nimanui nu i-ar fi fost pe plac.
Well, m-a surprins aparitia lui Sebastian Stan in film, pacat ca a fost extrem de fugitiva.
Frapanta mi s-a parut loialitatea Ninei pentru balet, insa desi dusa la extrem, tot ce tinea de ea mi s-a parut robotic, tindea spre perfectiune insa, ca lebada nu isi desfacea aripile- ca urmare la sfarsitul filmului eram gen "uhm...mda si ideea generala care e ? ca perfectiunea nu se dobandeste decat prin moarte? sau printr-o alta exprimare perfectiunea duce la moarte\ sau moartea duce la perfectiune", cat de abstract intr-un mod cat se poate de aiurea. Don't mind that!
Oricum, tehnicile de manipulare si rautatea constanta au fost surprinse extrem de bine, la fel si partea de cunoastere sexuala a partenerului de dans, care suntem foarte aware ca se practica si in realitatea imediata-doar ca aici au fost expuse mai artistic.
In mare filmul, sincer, m-a dezamagit. Ma asteptam sa fie mai multa pasiune, dar nimic. Inafara de Portman, care a atins un nou nivel de dramatism, ceilalti actori mi s-au parut doar niste puppets fara prea multa viata. Cand in sfarsit l-am terminat am respirat usurata, dar nu neg ca m-a marcat, intr-un mod cat se poate de negativ.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.




Răspunsuri în acest subiect
Black Swan - de Flash - 04-05-2011, 11:47 AM
RE: Black Swan - de BlackSpiral - 08-05-2011, 12:16 PM
RE: Black Swan - de Mad Hatter - 16-05-2011, 11:39 AM
RE: Black Swan - de Auburn. - 16-05-2011, 03:56 PM
RE: Black Swan - de Chlo - 16-06-2011, 02:49 PM
RE: Black Swan - de Tox - 29-06-2011, 07:06 PM
RE: Black Swan - de Crazy~Tenshi - 05-08-2011, 10:57 PM
RE: Black Swan - de andraportocala - 07-11-2011, 10:09 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)