Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Let's Make Some Love

#12
Capitolul V.

Cu ce sa ma imbrac? Cu ce sa ma imbrac?.. Of.. mor cand vine vorba de haine. Ce mare treaba.. arunci ceva pe tine si gata.. Dupa cincisprezece minute de cautare, am ales un top rosu si o pereche de blugi putin taiati, tocuri si accesorii potrivite. Tot din banii mei le-am luat si pe-astea. Parul l-am facut cu ondulatorul la Hinata si l-am prins cu o agrafa pentru a nu-mi intra in ochi. M-ar deranja in timpul dansului.
Cand am fost si noi gata in sfarsit, ne-am intalnit cu restul grupului in centru si am plecat spre club. Toti eram impopotonati cat mai diferit, in toate culorile curcubeului si cu siguranta eram in centrul atentiei.. Pana la urma am fost mai multi decat credeam, in numar de paisprezece. Jumatate de clasa avea de chef de distractie.. si am avut si noroc deoarece maine e sambata. Cu toate ca am de lucru la cafenea.. cum as putea sa ratez putina distractie? Pentru ea iti faci mereu timp.
Cand am intrat, ne-am gasit si noi o masa.. au comandat baietii ceva bautura iar fetele sucuri, cocktailuri si mai stiu eu ce.. N-am avut timp sa-mi beau paharul caci imediat m-am apucat de dansat. Era full inauntru si desi stateam ca sardinele, muzica era super.. Simteam nevoia sa ma dezlantui.. Ha ha ha, ce m-am mai dezlantuit. Din greseala am calcat cativa oameni pe picior, iar cand am vrut sa-i fac semn lui Naruto sa vina langa mine, am pocnit o tipa in cap. Prietenul ei mai avea putin si lua foc. Hei.. eu m-am scuzat.
...
La un moment dat m-am uitat la ceasul ce indica ora 12:04. Ce repede trece timpul cand te distrezi.. Atentia mi-a fost distrasa insa de persoana din spatele meu, care s-a apropiat exagerat de mult de urechea mea.
- Papusa, nu ai vrea sa dansezi? M-am intors la baiatul cu pricina, studiindu-l din cap pana in picioare. Arata foare bine, pe bune. Tot numai pectorali si patratele.. ahh. Privelistea este minunata, camasa cea alba si desfacuta total permitandu-mi sa-l admir in voie.. Mi-am trecut privirea de la corp la fata. Saten cu ochii verzi. Dragut baiatu'.. cercelul din ureche accentuandu-i imaginea de bad boy.
M-a luat de mana si am dansat pe o melodie lenta. M-a prins de talie apropiindu-ma de el mai tare, iar eu mi-am lasat capul pe umarul sau. Nu faceam decat sa dansam..
- Cum te numesti, draguta? Are o voce asa placuta.. seamana cu a lui Sas.. Nu! Nu! Nu! Refuz sa fac o astfel de comparatie..
- Sakura, tu? L-am privit in ochii verzi asemeni smaraldului si i-am studiat trasaturile fetei.. Seamana asa de bine cu el..
- Shinsuke.. spunandu-si numele s-a apropiat mai mult de buzele mele. Stiam ce avea sa urmeze.. dar l-am respins. Asa mult tupeu strica.
- Daca asta ai dorit de la bun inceput, nu trebuia decat sa ceri. Te-as fi refuzat din prima.. M-am desprins din bratele sale si l-am lasat balta. Accept schimbarea, dar asta nu inseamna ca ma cobor atat de jos. M-am apropiat de restul grupului si m-am asezat langa ei.. Doar o secunda mi-a trebuit.. pentru a-mi da seama ca eu cam sunt in plus. Fiecare fata statea langa un baiat discutand ori sarutandu-se.. Am decis ca am nevoie la baie.
Mi-am facut loc prin multime, incercand sa gasesc toaleta. Am ajuns intr-o incapere roz, toata camera mirosind a lavanda. Mi-am refacut putin machiajul si am privit din nou ceasul..hotarand ca este timpul sa plec. Maine nu aveam cum sa rezist la servici..
M-am intors la colegi si mi-am anuntat plecarea. Hinata a vrut sa plece si ea..
- Nu fi fraiera. Cand am mers la baie te-am vazut in colt cu Naruto. Nu sunt oarba.. stai si distreaza-te. Voi lua un taxi si gata. Nu vreau sa-ti distrugi seara.. stiu ca vrei sa fii cu el. I-am facut din ochi si i-am respins orice obiectie. Mi-am luat micuta poseta in care aveam un telefon, cheile si niste bani.. si am plecat.
In timp ce coboram scarile.. chiar la iesire m-am simtit ca lovita de tren. Individul care m-a trantit cu capul de perete era chiar satenul de mai devreme. M-a strans puternic de gat si lipindu-ma de perete a inceput sa-mi sarute violent sanii, o portiune din gat, obrajii si tot ce intalnea in cale. M-i s-a facut imediat greata si cu ultima suflare m-am smucit din stransoare cu gandul sa fug. Proasta miscare. Mi-a dat o palma peste fata si mi-am pierdut echilibrul cazand pe jos. Nu-mi venea sa cred cat de patetica si lipsita de aparare pot fi. Putea face galuste din mine si nimeni nu mi-ar fi auzit strigatele.. muzica era prea puternica..
- Te-ai pus cu cine nu trebuia papusa..In zilele noastre, tupeul de mai devreme te costa. Pe tine te va costa mai scump pentru ca-mi esti simpatica.. L-am vazut cum isi ridica pumnul si am asteptat lovitura. Nu aveam cum sa castig in fata unei gorile ca el asa ca nici nu am mai incercat.. doar am inchis ochii, asteptand.. Totusi, lovitura n-a mai venit.
Mi-am deschis pleoapele si l-am vazut pe Sasuke cu o sticla sparta in mana iar pe Shinsuke intins pe jos. Cu siguranta avea capul spart.. Sangele a inceput sa-si faca aparitia iar mie m-i s-a intors stomacul pe dos.. Banuiesc ca inca nu am scapat de fobia aceasta. Am capatat-o cand eram mica, tot din cauza mamei...Vocea sa clara si melodioasa m-a trezit din visare.
- Haruno Sakura.. tocmai tu? L-am privit pe brunet si am inghetat. Avea o privire care-mi spunea ca e nervos rau.. M-a privit din toate unghiurile si ii vedeam fruntea incretindu-se tot mai mult.. de nervi probabil.
- Sasuke.. eu..
- Taci. M-a ajutat sa ma ridic de jos.. mai degraba m-a luat de-o aripa atat de violent incat am scancit putin.. dar n-am putut sa ma tin pe picioare. Capul statea sa-mi explodeze si mi-am pierdut stabilitatea.
- Esti o proasta.. atat mi-a zis inainte sa-mi pierd si constiinta. Nu stiu ce s-a intamplat dupa..
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]



Răspunsuri în acest subiect
Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 17-04-2011, 09:38 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 17-04-2011, 10:06 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 19-04-2011, 10:29 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 21-04-2011, 02:54 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 22-04-2011, 05:07 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 22-04-2011, 07:44 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 22-04-2011, 08:56 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 28-04-2011, 10:12 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 29-04-2011, 10:11 AM
RE: Let's Make Some Love - de Twisty Emerald - 29-04-2011, 03:02 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 30-04-2011, 03:44 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 01-05-2011, 12:26 AM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 01-05-2011, 10:52 AM
RE: Let's Make Some Love - de Sho-Yo - 02-05-2011, 10:25 PM
RE: Let's Make Some Love - de Rose ^^ - 02-05-2011, 11:01 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 03-05-2011, 09:52 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 05-05-2011, 10:15 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 07-05-2011, 04:42 PM
RE: Let's Make Some Love - de Too Many Dreams. - 08-05-2011, 12:47 AM
RE: Let's Make Some Love - de Rose ^^ - 08-05-2011, 04:16 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 09-05-2011, 09:30 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 13-05-2011, 10:06 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 13-05-2011, 11:14 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 13-05-2011, 11:33 PM
RE: Let's Make Some Love - de Too Many Dreams. - 15-05-2011, 12:13 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 25-05-2011, 12:03 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 25-05-2011, 04:35 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 25-05-2011, 08:54 PM
RE: Let's Make Some Love - de Fifilina - 26-05-2011, 09:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.573 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)