Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Let's Make Some Love

#3
Multumesc pentru comentariu Kt.Kat. :*:D

Capitolul II.

Tic Tac Tic Tac, timpul trece si eu nu stiu nimic. In timp ce colegii mei scriu de zor, eu n-am scris decat numele si data. Ce ma fac? Voi ramane corigenta. Voi pica.. voi muri.
- Sakura.. calmeaza-te.
- Neji, daca iau inca un doi nu mai trec la materia asta. Nu stiu nimic..
- Ti-am zis sa te calmezi. In cinci minute imi termin si eu lucrarea. O voi face si pe a ta, doar.. taci.
Sunt in culmea extazului. Dragut, inteligent si gentil.. imi vine sa-l.. sarut. Nu ca asta nu s-a intamplat. Cand am vazut ca profu' nu-i atent, l-am pupat pe obraz si i-am multumit din nou. Cand m-am retras, mocofanul din prima banca se uita fix la noi.
"Uchiha Sasuke" - buricul pamantului si zeul barbatilor frumosi. Il urasc doar pentru ca este mai destept decat mine si cel mai frumos baiat din scoala. Si-a terminat lucrarea in primele zece minute dupa inceperea testului, iar acum se uita cumva mirat dar totusi indiferent si plictisit in acelasi timp. Mi-am intors capul. E prea ciudat. Ma simt intotdeauna incomod in preajma lui..de parca..
Ashh ce ti-ai face eu tie in parul ala frumos si negru al tau.. iar ochii aia, negri precum abisul intunecat al noptii..ma pierd in ei ori de cate ori ii privesc..
- Ha? Ce nai.. la dracu, nu-mi place de tine.
Cred ca am urlat din toti plamanii si mi-am smuls jumatate din podoaba capilara, iar tot ce-am obtinut a fost..
- In birou la doamna directoare.
...
- Ce s-a intamplat in timpul testului de geografie?
- Nimic.. a fost doar o scapare. Promit sa nu se mai repete.
- Ei bine, nu ai avut nici o abatere de la regulament pana acum. Cred ca pot trece cu vederea dar promite-mi sa nu se mai intample. Domnul profesor este dezamagit de tine. Mi-a spus ca esti un copil foarte cuminte si perspicace, iar aceasta scapare te va costa la ora lui.
- Nu ma indoiesc absolut deloc. Promit solemn sa nu se mai intample. Voi avea grija.. Pot pleca?
- Cum ai zis ca te numesti? intreaba directoarea rasfoind un dosar.
- Sakura. Haruno Sakura.
- Ah da da.. ei bine, am o sarcina pentru tine. Esti sefa de clasa la a-9-a E corect?
- Da..
- Studentul cel nou, se pare ca va fi in clasa cu tine. Vreau sa-i faci tu introducerea si sa-i explici regulile. Voi fi plecata pentru un timp si nu ma pot acupa de acest detaliu. Gaara este pe hol.
- Bine.. voi avea grija de asta.
Am salutat si am iesit pe hol, cautand noul student. Mi-au trebuit zece minute pentru a-l gasi. Ghiciti cum si unde? Dupa gemetele din baia fetelor, l-am gasit sarutand-o de zor pe Yamanaka Ino.
- Sper ca nu intrerup ceva, am zis intrand peste ei. Ino, aveai test la geografie din cate stiu eu..
Aceasta, rosie toata si-a luat ghiozdanul si a trecut pe langa mine fara sa spuna nimic.
- Presupun ca tu esti noul student.
- Cum ti-ai dat seama?.. intreaba acesta ranjind coltii la mine.
Roscat, inalt, musculos si destul de dragut, s-a apropiat exagerat de mine luandu-mi o suvita de par in mana si studiind-o meticulos.
- Sabaku no Gaara, de-a dreptul incantat.. si tu esti?..
- Cel mai mare cosmar al tau daca se mai intampla sa surprind o astfel de scena.
Am iesit din baie, cu gandul sa ma intorc in clasa. La nici cinci pasi m-a oprit, lipindu-ma de perete. Parca eram prin filmele alea siropoase de la TV..
- Sper ca iti vei tine inchisa gurita asta frumusica. Mi-a desenat usor conturul buzelor, iar eu am stat ca o statuie. L-am vazut cum se apropie incet.. si din nou, n-am reactionat.. l-am lasat sa vad si eu ce-are de gand, de parca nu era evindent.. Totusi n-a apucat sa termine nimic. M-am simtit trasa la o parte iar deodata ma aflam in spatele lui Sasuke???
- Clasa te astepta. Pleaca.. acum.
Gaara l-a examinat pe Sasuke din cap pana-n picioare, trecandu-si apoi ochii la mine. M-am pitit ca un copil prost in spate, rugandu-ma sa plece odata.. Si chiar a plecat, dar nu inainte de a-mi face cu ochiul si a-si expune dantura perfecta si alba.
- Sasuke.. multumesc.
- Pareai sa te simti bine. Am deranjat probabil..
- Poftim? Nu este ceea ce crezi tu..
- Scuteste-ma cu explicatiile. Zicand acestea, a plecat si el.
In loc sa ma intorc in clasa.. am iesit in curtea scolii. Liceul Seika este foarte mare, asa ca am inceput sa ma plimb dintr-o parte in alta, dandu-mi seama ca astazi am avut parte de ceva actiune. Cu siguranta nu a fost atata plictiseala ca si zilele trecute.
Studentul cel nou.. este diferit. Cu siguranta are ceva tupeu in el, dar de ce.. Mi-am pierdut sirul gandurilor cand am auzit clopotelul ce anunta sfarsitul orei.
- Sakura, felicitari! Am vazut-o pe Hinata alergand spre mine cu o foaie de hartie in mana.
- Ce s-a intamplat, de esti asa vesela?
- Tu vei fi si mai vesela cand vei afla ca ai luat 9.50 la testul de azi. Profesorul a corectat lucrarile pe loc si i-a cazut fata cand a vazut ce nota ai.. Cum ai reusit? Erai total paralela cu tot ce se intampla la ora lui..
- Neji m-a ajutat. L-am vazut iesind din scoala si m-am napustit asupra lui imbratisandu-l strans si multumindu-i.
- N-ai pentru ce.. Apropo, ai ratat discursul de inceput al noului elev.
- Discutati despre Gaara nu-i asa?
Fata care a vorbit este TenTen. O tipa super de treaba. Temari si-a facut si ea aparitia in spatele ei.
- Vorbiti despre fustangiul de frate-miu corect?
- Cred ca glumesti. M-am batut cu palma peste frunte si am ramas cu ochii cat cepele. Gaara este fratele tau?
- Dap. Ai facut cunostinta cu el? intreaba aceasta uitandu-se cam suspicios la mine. Hmm.. si ca paharul sa dea pe-afara, in cateva clipe acesta se afla si el printre noi, tot numai un zambet.. Mi-a facut cu ochiul si mi-a intins mana. Stie sa joace teatru mai bine decat mine..
- Incantat.. si mi-a sarutat mana asemenea unui cavaler. Ce romantic..
- Asa de romantic ca-mi vine sa vars.. Bleah.
- Ai spus ceva?..
- A nu, nimic. Gandeam cu voce tare.. Haruno Sakura, incantata de-asemenea..
Incantata pe naiba, fraier pervers. Sunt asa malefica cateodata, ha ha ha. imi vine sa ma felicit.
- Hey, ala e Naruto? intreaba Temari, punandu-si palma deasupra fruntii. Razele soarelui chiar ard astazi..
Ne-am intors cu totii capetele incercand sa gasim persoana in cauza. Intr-adevar, pe poarta liceului nu intra nimeni altcineva decat Naruto Uzumaki. Fara alte prezentari, va ve-ti da singuri seama de coeficientul de inteligenta al colegului meu si de inima sa cufundata in dragoste pentru mine. E prost ca noaptea deoarece nu vede cat de mult il place Hinata.. dar e un bufon pe cinste. Nu conteaza cate necazuri ai sau cate iti provoaca el..caci mereu vei rade cu gura pana la urechi cand isi va scoate perlele pe gura.
- Naruto, de ce ai chiulit astazi? l-am intrebat serioasa.
Drept raspuns, am primit un cascat mare si zgomotos din partea lui.
- Mocofane te-ai spalat astazi pe fata si pe dinti? Nici nu-ti poti dezlipi ochii..
Toata lumea a inceput sa rada.. dar totul a luat sfarsit cand am primit un apel pe telefon.
- Domnisoara Haruno?
- Da, eu sunt. Cu cine vorbesc?
- Sunteti chemata de urgenta la spitalul din centru. Mama dumneavoastra tocmai a fost internata.
Am simtit cum pamantul imi fuge de sub picioare.. de ce eu? Mama, ce-ai mai facut de data asta?
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]



Răspunsuri în acest subiect
Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 17-04-2011, 09:38 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 17-04-2011, 10:06 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 19-04-2011, 10:29 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 21-04-2011, 02:54 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 22-04-2011, 05:07 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 22-04-2011, 07:44 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 22-04-2011, 08:56 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 28-04-2011, 10:12 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 29-04-2011, 10:11 AM
RE: Let's Make Some Love - de Twisty Emerald - 29-04-2011, 03:02 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 30-04-2011, 03:44 PM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 01-05-2011, 12:26 AM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 01-05-2011, 10:52 AM
RE: Let's Make Some Love - de Sho-Yo - 02-05-2011, 10:25 PM
RE: Let's Make Some Love - de Rose ^^ - 02-05-2011, 11:01 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 03-05-2011, 09:52 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 05-05-2011, 10:15 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 07-05-2011, 04:42 PM
RE: Let's Make Some Love - de Too Many Dreams. - 08-05-2011, 12:47 AM
RE: Let's Make Some Love - de Rose ^^ - 08-05-2011, 04:16 PM
RE: Let's Make Some Love - de Biscu' iz back ^^ - 09-05-2011, 09:30 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 13-05-2011, 10:06 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 13-05-2011, 11:14 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 13-05-2011, 11:33 PM
RE: Let's Make Some Love - de Too Many Dreams. - 15-05-2011, 12:13 AM
RE: Let's Make Some Love - de BlackSpiral - 25-05-2011, 12:03 PM
RE: Let's Make Some Love - de Zummy - 25-05-2011, 04:35 PM
RE: Let's Make Some Love - de hiimera - 25-05-2011, 08:54 PM
RE: Let's Make Some Love - de Fifilina - 26-05-2011, 09:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.576 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)