Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Why can't a girl fight with love???

#62
O scurta continuare:

- Chiar semeni cu fratele tau! spuse aceasta chicotind.
Mark se uita putin ciudat la iubita lui, si aceasta incepu sa chicoteasca din nou. Se indrepta catre tanar si-i depuse un sarut scurt pe buze, dupa care ii sopti ceva la ureche. Baiatul se uita ca traznit la ea, dupa care o lua val vartej spre o camera ,care se afla langa dormitor. Adolescentele se uitara mirate la Maggie, dar aceasta le facu semn sa o urmeze in liniste. Intrara in camera si ramasera total socate. Pe pereti stateau atarnate de umerasi costume si outfit-uri care mai de care, pe pat erau imprastiate materiale de toate culorile, panglici taiate, foarfece, ata de cusut, tipare de haine... Langa usa se gasea un birou pe care stateau imprastiate o gramada de schite si desene, unele mazgalite, altele mai ingrijite, altele pur si simplu rupte intr-un moment de disperare. Dar ceea ce le lasa pe fete cu gura cascata, fu manechinul de langa biroul baiatului, care avea pe el o rochie absolut superba. Rochia era de un purpuriu mai deschis, cu niste imprimeuri florale, specific verii. Era facuta dintr-un material finut, putin transparent. Avea niste umeri bufanti care se terminau cu o dantela mov inchis si in fata rochia se strangea cu o panglica neagra care forma o fundita foarte draguta.
- S-seamana c-cu..
- Cu una dintre rochiile pe care ti le adusese tata din Paris. spuse Mark scotandu-si capul din dulapul plin de haine. Era foarte zambaret si dupa fata lui se parea ca gasise ceea ce cauta. O chema pe Misa langa el si ii inmana un outfit care era format dintr-o bluza alba stil rochie, care era foarte provocatoare, si in combinatie cu o pereche de colanti negri...
- E-esti... incerca Eric sa ingane ceva.
- Sacsi! spuse Tara fluierand si apoi punand-o pe Misa sa faca o pirueta. Si intr-adevar arata bine... bluza era conceputa in asa fel incat sa se muleze doar pe forme si in rest sa fie larga. O bretea ii venea cazuta pe brat si ii lasa o parte din zona gatului, dar si din spate, descoperite, si acest lucru dadea si mai multa senzualitate tinutei.
- Dar rochia de pe manechin? Cine o va purta? intreba Eric vizibil incantat la gandul ca o va vedea pe Tara imbracata in ea.
- Misa. raspunse prompt tanarul.
- D-dar Mark..eu..Tara..ea ce va purta? intreba bruneta
- Pentru ea am alte tinute. spuse acesta zambitor. Dar hai, afara! V-ati holbat destul la camera mea de lucru!
Grupul se retrase din incapere, si in acelasi timp adolescentele se indreptara spre camera in care vor dormi toata saptamana. Erau destul de obosite dupa o zi cu atatea peripetii! Tara se schimba in pijamalele ei albastre si urmatoarea ei oprire a fost patul!

********************
- Alex! Alex! il striga roscata pe tanar, alergand si sarindu-i direct in brate. Se uita indelung la el, si ii zambi fericita. Parul lui negricios ii era ravasit de vant, ochii lui de onix o priveau intens, facand-o sa simta fiori pe sira spinarii. Se simtea atat de atrasa de el, de privirea lui! Simtea ca se topea in bratele lui...nimic nu mai conta in acel moment.
- My love..o imbratisa acesta puternic si apoi o saruta apasat...un sarut lacom, dar atat de intens..
- Te iubesc, Alex! ii sopti aceasta printre sarutari.
In secunda urmatoare adolescenta nu mai ramasese in brate cu nimic, doar cu o multime de fluturi negrii care acum zburau pe langa ea, cat mai departe...cat mai departe... Incepu sa se uite disperata in stanga si in dreapta, cautandu-si iubitul peste tot..Abia acum realiza locul in care se afla, un desert! Nu era nimic in jurul sau decat trunchiul unui copac uscat de soarele torid. Deznadajduita, se aseza pe nisipul fierbinte, langa trunchi. Incepu sa isi analizeze manichiura, gandindu-se la ce va face acum in acel loc, unde nu exista nimic, unde nu era nimeni, unde nu era Alex... Deodata un fluture cobori de nicaieri pe degetul ei, si incepu sa-si destinda aripile. Fata se uita ciudat la el...in fond, fluturele era ciudat! Era negru, parca scos dintr-un abis de mult pierdut, readus la lumina impotriva vointei sale.. Acel negru intens ii aducea aminte de cineva, dar nu putea sa-si dea seama de cine..Cu cat incerca mai mult sa-si aminteasca, cu cat amintirile ii reveneau mai in ceata... Parca cineva i-ar fi sters acele amintiri cu buretele, lasand-o sa se chinuie in nestiinta si confuzie! Isi aminti ca fluturele aparuse in locul lui Alex, si incepu sa planga. Se simtea vulnerabila si neajutorata. Vroia ca Alex sa fie acolo, cu ea! Nu conta locul atata timp cat el era alaturi de ea! Dar era singura..
- Alex...intoarce-te...spuse fata printre lacrimi.
********************


Tara se trezi foarte speriata de visul pe care il avuse. Respiratia ii era accelerata iar ochii i se plimbau haotic prin camera. Nu mai recunostea nimic! Nu mai stia unde se afla sau ce se intamplase! Lacrimile incepura sa curge de la sine, iar gandurile o bombardau la propriu.
- Tara? Te simti bine? spuse Misa vizibil ingrijorata de starea in care era prietena sa. O vedea ca plangea, ca incepuse sa tremure...Ce dumnezeu visase?!
- Tara! Tara! Esti bine?! ii zise Misa, de data asta luandu-i fata intre palmele sale, fortand-o sa se uite la ea.
- Huh? Misa..da, sunt bine..Am visat urat..Ma duc la baie..
Bruneta se uita ingrijorata la amica sa, care iesea agale din camera. Era ingrijorata si curioasa. Vroia sa afle ce vis a avut rosacata de a pus-o intr-o asemenea stare, dar stia ca era mai bine sa-si lase curiozitatea pentru a doua zi. Tara nu avea nici starea nici dispozitia sa stea la povesti.
In baie fata isi dadu de cateva ori cu apa pe fata. Contactul cu apa rece o facu sa mai reactioneze putin, dar tot ravasita era... Se privi in oglinda si ochii i se fixara intr-un punct, semnul de pe gatul ei. Incepu sa-si examineze fata obosita si ochii rosiatici. Semana cu un vampir! In ce stare putuse sa o aduca un vis...
" Ce-a fost cu visul asta? De ce l-am strigat pe Chris "Alex" si de ce tot timpul am crezut ca el era Alex? De ce nu a fost chiar Alex? Si ce-a fost faza cu fluturii aia negrii?! De ce cand am incercat sa-mi aduc aminte de Chris nu am putut?! Aah, o las balta! Sunt o ciudata si asa sunt si visele mele! Dar totusi...mi-e dor de Alex.."
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Răspunsuri în acest subiect
Why can't a girl fight with love??? - de Jasmine - 04-10-2008, 12:36 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 04-10-2008, 08:00 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 18-10-2008, 10:14 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 12:37 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 06:59 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 11:42 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 20-10-2008, 04:37 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 20-10-2008, 07:31 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de black_rose - 30-10-2008, 10:10 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 31-10-2008, 12:14 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Aly - 01-11-2008, 10:20 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 15-11-2008, 01:04 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 15-11-2008, 11:51 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Kido - 03-02-2009, 03:54 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Jasmine - 13-04-2009, 01:53 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Nya. - 12-06-2009, 03:52 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Teh2 - 12-11-2009, 01:30 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Ryuu - 14-12-2009, 06:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Bleach] - Fight! Oh Jeez 2 3.223 22-04-2011, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Oh Jeez
  You can`t fight without getting hurt Dark Blue 6 4.689 07-12-2010, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Fight for mortal [SasuSaku+18] ellamanu 20 59.447 06-05-2010, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Just Smile
  Fight for love +18 ellamanu 8 15.109 17-12-2009, 02:16 PM
Ultimul răspuns: ^ToxicK kiD^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)