Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#60
Multumim! :o3
Next:

Capitolul 15

M-am intors intr-un final acasa, destul de ingrijorat cu privire la Brian, pe care il lasasem acasa din cauza ca trebuisem sa plec sa scap curu` gastii de o alta gasca din alt cartier cu care se incaierasera. Ma luasem la harta cu liderul si, gratie unui pumn, acum imi curgea sange din nas. Eram iritat si nervos, plus ca incepuse groaznic sa ma doara spatele, ceea ce era o consecinta a bataii aceleia. Tipul era mult mai bine facut ca mine si avusesem ceva de furca cu el, insa reusisem sa-l iau la nuci intr-un final si sa-l pun pe jos, apoi fugisem de-acolo, ca venise politia.
Am deschis usa usor si am incuiat-o apoi cu cheia pe dinauntru, intrand in casa. In sufragerie, in fotoliul meu favorit, Brian statea si dormea. I-am luat cartea din brate si l-am luat in brate ca pe un copilas, iar capul sau cazu pe pieptul meu cu usurinta, facandu-ma sa chicotesc usor. Era inocent si dulce si in mod normal as fi profitat de conditia lui ca sa-mi satisfac placerile, insa nu, de data asta era altfel, exercita un altfel de forta asupra mea si nu indrazneam macar sa-l fac sa sufere cu nimic absolut.
- Randy? intreba in soapta cand l-am asezat in pat. Isi deschisese ochii si se uita la mine, iar eu abia atunci realizasem ca nu ma stersesem de sange. Randy, ce ai patit? intreba ingrijorat si-si duse mana pe obrazul meu, apoi sterse cu degetul sangele ce mi se prelingea pe buze. Am zambit si l-am lasat in pat, tragandu-i ochelarii jos de pe ochi.
- Nu s-a intamplat nimic, stai linistit, am spus zambind si am luat un prosop din sifonier si o oglinjoara mica in brate, apoi m-am pus turceste in pat langa el, incepand sa curat rana. Ai dormit bine? am intrebat si el zambi cu ochii la mine, ingandand ca da.
- Unde ai fost? ma interba confuz, iar eu m-am uitat la el atent, privindu-l cu ochii mei de pisica. Era ingrijorat, putem vedea foarte bine asta din vocea sa. Mi-am sters sangele de tot de pe fata, dupa care m-am aplecat usor peste el si l-am pupat pe frunte, asezandu-i parul ravasit.
- A trebuit sa-mi scap gasca dintr-o incaierare si am ajuns sa ma ciufulesc cu matahala lor de conducator. Mi-a tras un pumn de am crezut ca ma descompun, spun incepand sa rad, iar el ma privi cu parere de rau. Isi trecu mai mult instinctiv limba peste buze, moment in care am simtit ca trebuie sa-l sarut, dar nu, nu puteam...
M-am apropiat insa de el cu usurinta si m-am oprit cand eram doar la cativa centimetri de chipul sau usor speriat. Mi-am muscat buzele din nou, incercand sa ma abtin, apoi buzele mi s-au intredeschis si am reusit sa intreb:
- Imi dai voie... Sa te sarut?
S-a uitat lung la mine, facand ochii mari. Culoarea lor albastra ma facea sa ma pierd acolo, in oceanul de tristete din ei. A inghitit in sec, iar eu mi-am dus mana si i-am dat claia de par brunet din ochi.
- Aaa... Da... spuse incet si am zambit. A inghitit din nou in sec, iar eu mi-am apropiat buzele si mai mult de buzele sale, acaparandu-i-le intr-un final intr-un sarut usor. Mana mea s-a dus pe obrazul sau si il mangaiam. Nu indrazneam sa imi misc buzele, imi era teama sa nu-l sperii. Tremura sub mine acum si nu indraznea nici el sa se miste. Isi inchisese ochii si isi pusese mainile pe umerii mei, strangand usor in pumn bluza neagra de pe mine.
M-am departat usor de el si mi-am trecut limba peste buze, gustandu-i dulceata tanarului. Era incantator si nu concepeam in continuare cum taica-so putuse sa-i faca acest lucru. Nu indraznise sa isi deschida ochii, iar eu nu am insistatat, lasandu-l s-o faca doar cand e gata. Si asteptarea mea a dat roade. Si-a dus mana la buza inferioara si a atins-o usor, apoi si-a deschis si frumosii ochi de un albastru safir. Ma privea cu teama, insa i-am zambit, ceea ce facu si el intr-un final. Vedeam cat era de confuz si stiam ca totul e din cauza a ceea ce patise cu tatal sau.
S-a ridicat in fund si m-a privit atent, apoi si-a intins mana spre mine si mi-a asezat-o pe obraz, mangaindu-ma usor. Ii zambeam in continuare si nu-mi puteam lua gandul de la finetea buzelor sale incantatoare. Le voiam iar si iar, insa nu indrazneam sa cer mai mult, ma multumeam doar cu putinul pe care mi-l daruise.
-Ti-e foame? am intrebat incet incet, iar el dadu negativ din cap. Cum te simti? Te mai doare... ?
S-a rosit in momentul in care am pus intrebarea si a oftat, dar a raspuns:
- Da, doare inca, insa nu la fel de tare ca mai devreme. Mi-e frica totusi sa ma misc, a continuat dupa cateva momente si am schitat un zambet trist. Cred ca a doua oara as muri...
- Sst, am spus incet si m-am apropiat iarasi de el, strangandu-l la pieptul meu. Te asigur ca nu va mai exista o a doua oara, nu-l voi lasa eu pe tatal tau sa-ti faca asta, am spus cu o voce calma, dar in care se putea simtea foarte bine siguranta cu care accentuam cuvintele. Tresari in bratele mele, apoi scanci si suspina usor. L-am prins cu mana din spatele capului si l-am intors spre mine, cautandu-i pentru a doua oara buzele cu blandete. I le-am gasit intr-un final, si erau la fel de dulci ca si mai devreme, la fel de fine.
A dat afirmativ din cap de cum mi-am dezlipit buzele de ale lui si m-am indepartat usor, dandu-mi bluza neagra si mulata jos de pe mine si impachetand-o frumos, apoi, dupa asta, am pus-o pe pat. Imi privea pieptul incordat acum si muschii frumos conturati, trecandu-si privirea peste ei si isi musca buzele usor. M-am aplecat iarasi peste el, dar de data asta asezandu-ma in stanga si trecandu-mi o mana peste talia lui.
- Esti bi? am intrebat in soapta, iar el se uita lung la mine, parca neintelegand ceea ce intreb. Statu cateva momente pe ganduri, procesand parca, si raspunse in soapta:
- Hetero... Desi acum, dupa ce s-a intamplat, nu stiu ce sa mai cred...
- Nu te mai gandi, am spus in soapta si i-am depus un sarut pe obraz, zambind si strangandu-l usor in brate. Ceea ce s-a intamplat nu trebuie sa te afecteze, ce-a fost a trecut, viata merge inainte, i-am spus si schita un zambet.
- Dar tu? Tu ce preferinte ai?
- Fetele, baietii si tigarile, am spus pe un ton serios, incepand apoi sa rad o data cu el. Ma bucuram ca-l pot inveseli cumva.
- Deci esti bisexual? intreba si am dat afirmativ din cap, apoi continua: Si nicotinoman.
Cuvantul ma amuzase peste masura si m-am pus pe ras pana ce mi-au dat lacrimile. Chiar eram bine dispus acum, la fel si el, si ma bucuram ca trecuse peste, macar pentru moment. Era prima data cand il vedeam razand de cand il adusesem acasa si avsesem grija de el. Era atat de firav si de inocent...
Nu ma mai simtisem niciodata asa de bine si niciodata, dar niciodata, nu mai luasem asupra mea o responsabilitate ca asta, mai ales sa mi-o insusesc de unul singur. Nu credeam ca imi va fi vreodata mila de o persoana si cu atat mai putin nu credeam ca imi va place un baiat intr-atat incat sa nu ma ating de el si sa ii respect intimitatea. Trecuse prin ceeea ce trecuse, era adevarat, insa oricum nu i-as fi facut nimic rau, nu eram violent decat in momentul in care ma bateam.
Am dat sa ma ridic din pat, insa spatele ma durea cam tare si am scapat un scancet, ducandu-mi mana in acel loc. Facuse ochii mari in acel moment si intreba:
- Ai facut cumva... ? Nu intelgeam, asa ca Brian continua: Ai facut ce am patit eu... ? Privirea lui era stupefiata, iar eu am inceput sa rad amuzat de situatia in care ne aflam.
- Nu, nu am mai facut nimic de ceva timp si in orice caz eu nu fac acel lucru, i-am spus si l-am sarutat pe frunte. Durerea mea e consecinta luptei pe care am dus-o... Luptelor, mai corect spus, fiindca nu a fost numai una si nu am aceasta problema de ieri, de azi, ci de o groaza de timp, de cand m-am batut prima data si m-am incordat prea tare, ceea ce nu trebuise sa fi facut.
Se uita la mine atent, iar eu am zambit si am reusit sa ma ridic din pat, aruncandu-mi si blugii de pe mine pe undeva. Privirea lui Brian cazu pe locul dintre picioarele mele, am observat asta fara sa vreau cu coada ochiului, dupa care se intoarse, privind pe fereastra. Mi-am luat o alta pereche de pantaloni pe mine si m-am bagat in pat langa el, mangaindu-l usor. Stateam amandoi fata in fata, in sezut, si ne priveam. Atat, doar atat reuseam sa facem. Buzele lui erau usor intredeschise, iar eu doream sa-l sarut, sa-i simt limba... Am scuturat negativ din cap, fiindca nu voiam sa-i fac rau in niciun fel.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 22-03-2011, 11:11 PM
RE: Iubire de cartier [Yaoi by MiraA&Gaby] - de Beatrix LaVey - 21-08-2011, 10:36 PM
RE: [yaoi] Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 09:58 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:19 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 12-01-2012, 12:27 AM
RE: Iubire de cartier - de YuneSugihara - 12-01-2012, 04:22 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:57 AM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:30 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:34 PM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 24-02-2012, 09:08 PM
RE: Iubire de cartier - de Blue. - 25-02-2012, 05:34 PM
RE: Iubire de cartier - de DiZ - 10-06-2012, 10:28 AM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 10-06-2012, 09:38 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:07 AM
RE: Iubire de cartier - de Ciquita - 11-06-2012, 03:41 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 15-06-2012, 07:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:49 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 19-07-2012, 05:27 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 23-07-2012, 12:05 AM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 23-07-2012, 09:35 AM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 01:01 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 15-09-2012, 10:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:24 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 14-10-2012, 03:45 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 25-10-2012, 06:37 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 27-10-2012, 03:18 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:13 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:49 AM
RE: Iubire de cartier - de yuehan - 04-01-2013, 12:03 AM
RE: Iubire de cartier - de Meh. - 08-02-2013, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:26 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 19-02-2013, 05:24 PM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 30-06-2013, 12:28 AM
RE: Iubire de cartier - de Loli Ari - 06-07-2013, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier ▌▒ Zยzzααα ▒▌ 12 7.673 25-10-2010, 08:28 PM
Ultimul răspuns: _Andreea_
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 18.006 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)