Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#19
Va multumim pentru comentarii, dragele noastre >:D<
Ne bucuram enorm ca va place ficul si asteptam pareri si critici in continuare >:D<
Lectuare placuta in continuare! <3


Capitolul 7

- Parca ti-am zis sa nu-ti mai faci griji pentru mine, rostesc si ii las capul pe pieptul meu, apropiindu-mi instinctiv buzele de fruntea sa. Mi-am dat in sa seama de ceea ce aveam sa fac, asa ca m-am oprit si, zambind, am spus in soapta: Mergem la infirmierie... A dat negativ din cap in acel moment, iar eu am continuat: Atunci mergem la mine. Si gata!
Nu prea mai avea putere sa faca altceva, asa ca m-a urmat pana acasa, mai mult tarandu-se dupa mine. Nu-mi placea ca fusese ranit si mai ales ca facuse asta sa ma scape pe mine de lama cutitului nenorocitului aluia. Deja aveam draci, insa nu era timp sa rezolv lucrurile, sau cel putin nu acum. Am urcat pana sus si am deschis usa, poftindu-l pe baiat sa intre, dar care o facu mai mult cu ajutorul meu. Era obosit si nu-mi placea. Eram amandoi uzi din cap pana in picioare si trebuia neaparat sa ne luam haine uscate, mai ales ca eu racisem rau si ardeam in continuare, chair daca luasem pastilele alea care mi se pareau ineficiente. L-am intins pe patul din camera mea pe baiat, pe spate, moment in care scanci. Ma privea cu ochii pe jumatate inchisi, iar eu am stranutat si mi-am dezbracat rapid maieul de pe mine, aruncandu-l pe podeaua rece. M-am pus pe pat langa el si Brian, privindu-ma, intreba:
- Ce faci?
- Dezrbraca-te, am spus pe un ton care nu accepta un refuz si tanarul facu ochii mari, nestiind ce sa spuna. Am repetat din nou acel lucru, iar el dadu negativ din cap. L-am ridicat bland in sus si, cu atentie, i-am tras bluza uda de pe el, punand-o tot jos langa a mea. M-am uitat la taietura de pe spatele sau si m-am incruntat. Nu patrunsese adanc lama cutitului, insa nu-mi placea cum arata, era rosie si continua sa sangereze. M-am ridicat si m-am indreptat catre baie, de unde am luat niste fase sterile si apoi apa oxigenata, dupa care am revenit in camera. Se intorsese pe burta acum si statea pe marginea patului, iar eu, usor trist, m-am apropiat si m-am lasat in genunchi, incercand sa-i curat rana, desi mi-era cam greu.
Mi-am trecut un picior peste fundul sau, moment in care tresarise usor si scancise. Nu m-am lasat greu, nu eram nebun sa o fac stiindca nu cantaresc prea putin, chiar daca sunt slab. Am luat in mana o fasa, dupa care am turnat apa oxigenata pe rana si am trecut-o usor peste roseata acesteia, curatand tot sangele de acolo pana ce ramasese doar taietura destul de urata. Brian scanci in momentul in care am turnat iarasi apa si am trecut o alta fasa curata peste rana, iar eu am intrebat cu tristete in glas:
- Doare?
Dadu afirmativ din cap, iar eu am inceput sa curat cu mai multa atentie si, cand am terminat i-am pansat rana si am zambit usor, aplecandu-ma peste el. Imi placea mult pozitia cu mine deasupra lui. Era rece din cauza ploii si inca ud, ca si mine, de altfel. I-am asezat cele cateva suvite din par care ii stateau rebele, incercand sa nu ii arat ca il vreau, desi asta urla trupul meu acum din toti rarunchii.
- M-am udat intre picioare, spun incepand sa rad, iar el se intoarse brusc, facand ochii mari. Esti ud pe pantaloni, continui nervos. Da-i jos.
Zicand asta, m-am dat jos de pe el si mi-am desfacut slitul, iar Brian se intoarse cu greutate spre mine si ma privi neincrezator. I-am observat obrajii inrositi usor cand vazu ca ma dezbrac, ceea ce ma facu sa-mi dau seama ca nu era prea familiar pentru el asta si colturile gurii mi se ridicasera intr-un zambet amuzat.
Mi-am lasat blugii sa cada, ramanand numai in boxeri, dupa care, cu zambetul pe buze, m-am apropiat de el.
- Nu trebuie, sunt ud, dar nu conteaza. M-am aplecat usor peste el, dupa care i-am zambit.
- Nu trebuia sa te pui tu in locul meu, eu trebuia sa primesc cutitul. Dar iti multumesc. Dadu afirmativ din cap, apoi am urmat: Hai, da-ti blugii jos, nu se intampla nimic. M-am ridicat si am stranutat usor de doua ori. Mi-a urat sanatate in timp ce eu cautam haine pentru amandoi, cotand din sifonier doua perechi de pantaloni de trening si doua tricouri si i-am intins sa se imbrace. Drace, sunt ud si la boxeri, am spus incepand sa rad si m-am lasat sprijinit de sifonier.
Abia acum realizam cat de ametit eram si cat de cald imi era mai ales. Fierbeam tot si tremuram, eram palid si nu ma simteam deloc bine, iar el se paru ca observase asta, ca se ridica si se indrepta spre mine.
- E totul in regula? intreba si eu am dat afirmativ din cap, desi nu era tocmai in regula. Randy, nu? intreba si am dat afirmativ din cap, apoi el continua: Hai mai bine in pat.
Am tusit usor, incercand sa-mi dreg vocea, insa era cam greu acum. Realizam ca ma doare si gatul si ca tremur, dar nu i-am spus. Mi-am tras pantalonii pe mine, dar de tricou nu aveam niciun chef, imi lasasem trupul gol in fata lui, cum era si el, insa acum se imbraca cu pantalonii si apoi cu tricoul.
- Te doare rana? intreb in soapta, iar el dadu negativ din cap. Vrei sa mananci ceva? Iti fac ceva? am continuat si el dadu iarasi negativ din cap. Am luat un prosop din sifonier si i l-am pus in cap, incepand sa ii usuc parul, iar el rosise si chicoti.
- Ma descurc, ai grija de tine, spuse. Cred ca voi pleca, rosti si dadu sa se dezbrace de hainele mele, insa l-am oprit.
- Unde sa pleci pe ploaia asta, esti nebun?! am intrebat scurt si el dadu sa motiveze, insa nu i-am dat ocazia: Nu pleci pana nu se opreste ploaia, mai ales ca maine nu e scoala. Facu ochii mari in acel moment, iar eu am continuat: E cerc, Brian. Nu ai fost atent? am intrebat si dadu negativ din cap, facandu-ma sa rad. In concluzie nu pleci de-aici.
Se uita lung la mine, neintelegand parca ce spuneam, apoi, dupa ce procesa probabil, spuse alarmat ca nu, nu sta la mine,facandu-ma sa incep sa rad. M-am apropiat usor de el, iar el se tot dadea in spate.
- Nu, Randy, nu pot ramane aici, am si eu casa si...
- Si nimic, ploua! Nu pleci. Plus ca mi-ar face placere putina companie, spun si stranut din nou, apoi incep sa rad. Parc-as fi un pui de pisica racit! Incepu si Brian sa rada cand auzi prostia pe care o spusesem si pana la urma se aseza in pat. Mi-am scos tigarile din pantalonii uzi si m-am asezat langa el, punandu-mi mana pe frunte. Fierbeam si eram transpirat si ud din cauza apei de ploaie, insa nu aveam de gand sa fac nimic in privinta acestui lucru nenorocit, ma durea undeva ca eram racit. Mi-am aprins singura tigara pe care o mai aveam in pachetul de tigari si m-am uitat lung la el cu parere de rau.
Am aprins-o tragand cu putere din ea, gustandu-i dulceata. I-am simtit fumul linistitor in plamani si am gemut multumit, apoi i-am intins si lui. Se uita la mine si intreba in soapta:
- Ce e?
- Tigara. Ma privea in continuare cu indoiala, dar am spus incet: Nu e joint, nu e nimic in ea, te asigur, e doar o tigara normala.
A zambit in acel moment si a luat tigara, tragand usor din ea si tinand fumul pentru cateva secunde in el, apoi il sufla pe tot cu putere afara din el si mi-o intinse iarasi, insa imi pusesem mainile sub cap, asa ca mi-am intredeschis buzele si am zambit, asteptand sa mi-o dea asa, ceea ce si facu zambind.
- Arzi, constata dupa ce-si lua mana. Mi-o puse pe frunte, apoi pe spate si am tresarit usor la raceala pielii sale, inclinand din cap. Ti-e cald? intreba si am dat negativ din cap. Cred ca ai temperatura...
- Mi-e si cald si frig, spun usor si trag din tigara, apoi imi iau mana de sub cap, apucand-o intre doua degete. M-am intins, lasandu-mi spatele sa trosneasca, apoi am intrebat incet: Cum iti mai e rana?
Dadu din mana in semn ca nu e nimic cu ea si am zambit. Constatam ca ma simt chiar bine in compania lui Brian, chiar daca nu il cunosteam prea bine. Si plus de-asta il doream, dar imi infranam foarte bine poftele, reusind sa nu ma gandesc prea mult la asta, desi in permanenta ochii mei erau atintiti asupra pieptului sau si a buzelor ce pareau dornice de sarutat. Voiam sa i le ating usor, insa nu-mi permiteam, realizam ca daca as face asta poate s-ar speria si ar pleca.
- Sa nu ai frisoane, rosti si se apleca usor asupra mea, dupa care buzele i se lipira de fruntea mea. Ma uitam uimit la el, insa explica zambind: Buzele sunt cele mai sensibile, cu ele iti dai seama daca cineva are sau nu temperatura. Imi zambea, dupa care imi lua tigara pe care tocmai o pusesem in gura si trageam din ea si mai trase si el un fum, lasandu-se langa mine pe pat. Ar fi mai bine sa iei ceva de raceala, a spus, insa am dat plictisit din cap in semn ca nu iau. Insista in continuare, insa chiar nu aveam chef sa fac asta. Mi-am pus o mana sub cap si m-am intors catre el, privindu-l cu ochii-mi verzi ca de pisica, studiindu-i trasaturile.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 22-03-2011, 11:11 PM
RE: Iubire de cartier [Yaoi by MiraA&Gabytsswh] - de Beatrix LaVey - 26-04-2011, 10:35 PM
RE: [yaoi] Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 09:58 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:19 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 12-01-2012, 12:27 AM
RE: Iubire de cartier - de YuneSugihara - 12-01-2012, 04:22 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:57 AM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:30 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:34 PM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 24-02-2012, 09:08 PM
RE: Iubire de cartier - de Blue. - 25-02-2012, 05:34 PM
RE: Iubire de cartier - de DiZ - 10-06-2012, 10:28 AM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 10-06-2012, 09:38 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:07 AM
RE: Iubire de cartier - de Ciquita - 11-06-2012, 03:41 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 15-06-2012, 07:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:49 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 19-07-2012, 05:27 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 23-07-2012, 12:05 AM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 23-07-2012, 09:35 AM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 01:01 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 15-09-2012, 10:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:24 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 14-10-2012, 03:45 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 25-10-2012, 06:37 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 27-10-2012, 03:18 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:13 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:49 AM
RE: Iubire de cartier - de yuehan - 04-01-2013, 12:03 AM
RE: Iubire de cartier - de Meh. - 08-02-2013, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:26 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 19-02-2013, 05:24 PM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 30-06-2013, 12:28 AM
RE: Iubire de cartier - de Loli Ari - 06-07-2013, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier ▌▒ Zยzzααα ▒▌ 12 7.672 25-10-2010, 08:28 PM
Ultimul răspuns: _Andreea_
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 18.006 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)