Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#16
Ms fetelor de commuri :*:*

Capitolul 6

Astazi din nou ploua, ceea ce nu era de mirare aveand in vedere ca stateam in Londra. Aici tot timpul ploua, singura diferenta fiind ca de aceasta data mi-am lua umbrela. La jumatatea drumului m-am intalnit cu Miranda ce incepu din nou sa-mi impuie capul cu diferite prostii de fete, dar pentru ca era atat de simpatica, nu m-a lasat inima sa-i spun ca nu ma intereseaza.
Cand am ajuns la scoala ne-am despartit fiecare vazandu-si de treburile lui. Inca era devreme asa ca nu era nimeni in preajma ca sa se uite ciudat la mine pentru ca venisem din nou cu Miranda sau pur si simplu sa se uite ciudat pentru ca nu paream a fi de prin zona. Odata ajuns in clasa m-am asezat in banca oftand din adancul sufletului si rugandu-ma la oricine m-ar asculta sa treaca si ziua asta mai repede. In scurt timp, insa, am simtit pe cineva lasandu-se pe banca mea. Am ridicat ochii enervat spre ce-l ce ma deranja, dar cand l-am vazut pe Randy cu geaca mea in mana am zambit. Mi-a multumit si s-a dus la fereastra aprinzandu-si o tigare si tragand cu nesat din ea.
In loc sa arate mai bine, acum arata chiar mai rau decat aseara. Fata lui palida era scaldata in sudoare si puteam sa observ chiar de la distanta asta ca tremura. Unii oameni chiar nu stiu sa aiba grija de ei, m-am gandit oftand din nou. Norocul lui ca venise Dean si ii daduse hanoracul sau, ca altfel pun ramasag ca ar fi inghetat pana la sfarsitul orelor.
Am incercat sa ma concentrez din nou asupra cartilor ce le aveam in fata, vocile colegilor mei imi atrasera atentia, facandu-ma din nou sa ma intorc si sa-l priveasc pe Randy sau mai bine zis trupul lui ce parea sculptat in piatra de mana celui mai priceput artist. Ce naiba era cu mine de gandeam asa? Pana la urma de ce imi pasa cum arata sau cum se simte? Nu era treaba mea si gata.
Din pacate...chiar imi pasa. Nu-mi placea sa vad oameni bolnavi. Am vrut sa ma ridic si sa-i iau tigarea din gura, dar fix in momentul acela profesorul nostru de matematica intra in clasa. Randy si ceilalti incetara cu prostiile si se asezara fiecare la locul lui. Profesorul, un barbat maruntel ce parea foarte dur incepu sa ne explice o problema cam dificila, dar pe care eu o studiasem deja in urma cu vreo 2 ani, asa ca mi-am intors privirea spre geam si am picat pe ganduri.
-Domnule O'Hara, am auzit o voce strigandu-ma. Domnule O'Hara binevoiti sa ne acordati si noua un pic de atentie. De aceasta data vocea fusese mai aspra. Ce ar fi sa veniti la tabla daca nu va intereseaza.
M-am ridicat anevoie din banca, nebagand in seama chicotelile colegilor mei ce erau mai mult decat amuzati de situatie si am inceput sa scriu pe tabla rezolvarea problemei. Spre surpinderea tuturor in mai putin de 10 minute terminasem de scris tot. M-am scuturat de creta si i-am zambit profesorului ce ma privea la fel de uimit precum colegii mei.
-Mai vreti sa rezolv si altceva?
-Nu...Brian, poti sa mergi la locul tau. Am ridicat din umeri, dar in loc sa ma asez la mine in banca m-am dus in dreptul lui Randy care tusea intr-una si m-am aplecat, lasandu-mi fruntea sa se atinga usor de a sa. Se incrunta la mine si dadu sa spuna ceva, dar un nou acces de tuse il oprii.
-Imi dati voie sa-l duc pana la infirmierie? l-am intrebat pe profesor. Acesta se uita perplex la mine si inghiti in sec
-Pe el?! Brian, probabil Randy se preface ca sa scape de ore. Nu-l baga in seama.
-Daca nu avea chef de ore putea foarte bine sa stea acasa. Nu pare genul caruia sa-i pese prea mult, am zis indiferent si l-am luat pe Randy de mana. Nu o sa dureze mult, i-am zis, apoi l-am tras pe celalalt dupa mine afara din clasa, neuitand sa-mi iau si geanta de pe banca.
-Ce naiba e cu tine? ma intreba intr-un final cand ajunsesem pe holurile pustii ale scolii. Vocea sa, chiar daca era ragusita, avea n timbru placut si adanc care imi gadila auzul. Mi-am dat seama ca il enervasem, dar nu imi pasa prea mult.
-Nimic. Cu tine ce e? inafara de aceasta raceala?
-Ce dracu tot vorbesti acolo? Daca vrei sa fii in preajma mea, spune-mi,dulceata, si se rezolva. Nu trebuie sa-mi dai tarcoale asa.
Uneori ma uimea cat de aroganti puteau sa fie unii, dar am preferat sa tac si sa-l las sa bombane in continuare.
Am intrat pe usa, unde scria Infirmierie, dar nu era nicio asistenta prezenta, asa ca i-am facut semn sa stea pe pat, iar eu am inceput sa caut niste sirop pentru tuse si ceva medicamente pentru febra. Le-am gasit intr-un final si i le-am pus in mana, facandu-i semn sa le ia.
-Da-ti pantalonii jos. M-a privit lung pentru un moment, parca nevenindu-i a crede ce i-am zis, apoi zambii pervers.
-Pentru asta m-ai adus aici, pustiule? De ce nu ai zis asa de la inceput?
-Poftim, i-am zis, punanadu-i in brate o pereche de pantaoni de treining. Nu sunt cine stie ce, dar macar is uscati, spre deosebire de ai tai. Stii, degeaba ai luat hanoracul lui Dean pe tine, daca pantalonii tai sunt uzi. O sa racesti si mai tare.
-Sa fiu al dracu' de te pot intelege, zise printre dinti, dar nu-mi refuza pantalonii. De ce iti pasa daca racesc sau nu? Nici macar nu ma cunosti.
-Nu-mi plac oamenii bolnavi, i-am raspus indiferent, chiar daca stiam ca nu e tot adevarul. Nici macar eu nu-mi dadeam seama de ce imi pasa, cert este ca imi pasa. Fa-mi o favoare. Cand am vazut ca i-am captat atentia am continuat: nu tortura pe nimeni si nu participa la batai pana nu o sa te simti mai bine. In starea ta nu garantez ca vei avea randament.
I-am zambit si am iesit din incapere, ignorand injuraturile lui. Deja se sunase de pauza si holurile erau pline de elevi grabiti. Ma plimbam cu pasi lenti pana ce am prins franturi dintr-o conversatie ce mi-a atras atentia.
-Cineva se leaga de tipa aia, Miranda...
-Cine naiba e atat de prost? Nu-l cunosc pe fratele ei?
-Nu cred...nu-s de prin zona asta. Cred ca va iesii cu scandal.
-Mda...sunt destui de mult la iesire din curtea scolii...
Nu am mai stat sa ascult restul conversatiei, ci am inceput sa alerg pe colidoare ca bezmeticul incercand sa gasesc iesirea. Imediat ce am iesit afara ploaia imi biciuia fata, aproape orbindu-ma. M-am luat dupa strigate pana ce am ajuns langa poarta, unde am vazut-o inconjurata de 5 matahale. Mi-am facut loc printre cei prezenti si ma prins-o de mana tragandu-o langa mine.
-Domnisoara e cu mine, le-am zis privindu-i in ochi pe fiecare in parte. E vreo problema aici? I-am simtit tremurul, apoi i-am vazut lacrimile din ochi, ceea ce ma enerva. Nimeni nu se comporta asa cu cea mai buna prietena a mea. Pleca in scoala, i-am soptit. O sa am eu grija de lucruri aici. Dadu din cap in semn ca nu, dar am impins-o. Pana la urma ma asculta si disparu printre marea de oameni de priveau scena.
-Piticanie, cine dracu te crezi sa-mi furi fata? ma intreba unul dintre cei prezenti, apropindu-se de mine cu pasi studiati de pradator.
-Nu stiam ca e a ta, i-am zis si m-am ferit de lovitura ce nu intarzie sa apara. Ma miscam cu greutate din cauza hainelor ce se udasera si a ploii din cauza careia nu puteam sa vad bine, dar chiar si asa ma miscam mai repede decat ei. Am mai parat cateva lovituri, apoi l-am lovit pe unul dintre ei intre picioare cu genunchiul, facandu-l sa pice la pamant. Alti doi se apropiara, unul prinzandu-mi mainile ca intr-o menghina in timp ce altul imi dadu vreo doi pumni in stomac. Am cazut la pamant, scuipand sange si tusind violent. Cu coada ochiului am vazut ca se pregatea sa-mi mai dea una, dar exact in acel moment Randy il prinse de mana si-l puse la pamant, apoi ii dadu un picior in gura la celalalt. M-am ridicat cu greu in picioare inca tusind, cand lama unui cutit imi atrase atentia. Mai erau inca doi: unul in fata lui Randy, iar altul in spatele lui. Mi-am dat seama ca baiatul nu a observat cutitul pe care il avea in mana tipul din spatele sau, asa ca am inaintat si i-am cuprins spatele cu bratele impingandu-l un pic in fata. Am auzit sunetul hainelor sfasaiate, apoi o mica durere, semn ca lama imi zagariase pielea. Am profitat de uimirea tipului si i-am dat unu pumn in fata, rupandu-i nasul. Scapa cutitul din mana, iar eu l-am impins cu piciorul mai departe ca sa nu ajunga la el. I-am mai dat o lovitura scurta dupa ceafa, facandu-l sa-si piarda cunostiinta. Am vrut sa-l ajut pe Randy cu celalalt, dar cand m-am intors tipul era deja la pamant. Imediat am simtit mainile lui Randy inconjurandu-mi umerii, asa ca m-am lasat cu toata greutatea pe el.
-Parca ti-am zis sa nu te bati pana nu-ti revii, i-am soptit, dupa care mi-am inchis ochii obosit.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 22-03-2011, 11:11 PM
RE: Iubire de cartier [Yaoi by MiraA&Gabytsswh] - de MiraA - 22-04-2011, 09:49 PM
RE: [yaoi] Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 09:58 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:19 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 12-01-2012, 12:27 AM
RE: Iubire de cartier - de YuneSugihara - 12-01-2012, 04:22 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:57 AM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:30 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:34 PM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 24-02-2012, 09:08 PM
RE: Iubire de cartier - de Blue. - 25-02-2012, 05:34 PM
RE: Iubire de cartier - de DiZ - 10-06-2012, 10:28 AM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 10-06-2012, 09:38 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:07 AM
RE: Iubire de cartier - de Ciquita - 11-06-2012, 03:41 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 15-06-2012, 07:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:49 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 19-07-2012, 05:27 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 23-07-2012, 12:05 AM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 23-07-2012, 09:35 AM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 01:01 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 15-09-2012, 10:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:24 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 14-10-2012, 03:45 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 25-10-2012, 06:37 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 27-10-2012, 03:18 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:13 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:49 AM
RE: Iubire de cartier - de yuehan - 04-01-2013, 12:03 AM
RE: Iubire de cartier - de Meh. - 08-02-2013, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:26 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 19-02-2013, 05:24 PM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 30-06-2013, 12:28 AM
RE: Iubire de cartier - de Loli Ari - 06-07-2013, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier ▌▒ Zยzzααα ▒▌ 12 7.673 25-10-2010, 08:28 PM
Ultimul răspuns: _Andreea_
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 18.006 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)