Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#5
Iti multumim pentru comentariu :*
Next:

Capitolul 3

M-am pus in pat, ajungand intr-un final acasa. Nu mai puteam, eram stors de vlaga, dat fiind faptul ca avusesem sport ultima ora. Ma tot gandeam la tipul ala nou din clasa noastra, Brian, si la cat de mult il laudase profesorul ala cretin, de parca cine stie ce draci baltati o fi fost el pentru ca ne-a reprezentat la nu stiu ce concursuri si alte cacaturi d-astea, precum si ca venea de la o scoala de prestigiu. Ma durea in cot de scoala lui de prestigiu, si daca proful voia sa vada cat de repede poate fi corupt si cel mai al dracului om, sa puna ramasag cu mine, liderul celei mai a dracului gasti din suburbiile astea de rahat.
Initial nu-l observasem pe tampit, insa mi se atrasese atentia sa nu ma iau de el, asta crescandu-mi curiozitatea. Printesa nu avea voie sa fie ranita, asa e... Cacat! Astia se jucau cu mine, astia imi cereau mie sa stau cuminte? Mie, lui Randy? Gandul ma amuza groaznic si mi-am trecut limba peste buze. Cel mai bun prieten plecase acum, iar dracul de mine putea sa i-o traga fiecarui baiat pe care il vede si fiecarei fete... In special tarfei aleia de Miranda!
Tipa care venise si il batuse pe nou-venit era chiar ea, o bunaciune dupa care toti mergeam in limba. De fapt ei, eu doar o doream. Si daca n-as fi avut-o nu era paguba, nu imi pasa, doar ca ea era un fel de fruct interzis pentru noi, neapartinand niciunuia. Ma amuza groaznic cum se comportase ametitul ala cu ea, precum si faptul ca plecasera impreuna de la scoala, el tinand-o de dupa umeri. Simteam o vaga urma de gelozie in mine, si asta nu era neaparat din cauza fetei cat era... Ca nu-l am pe tipul ala.
Drace, asta chiar ma facuse sa vreau sa-l gust doar prin simplul fapt ca profesorul ala cretin imi ceruse mie sa nu ma iau de el. Aah, si ce aveam sa ii fac tipului, doar ca trebuia sa il prind... Daca l-as fi tras in gasca mea sau daca l-as fi prins cu ceva rau ar fi fost usor. Erau multe lucruri cu care il puteam prinde si sa ma joc nitel cu el, insa eram prea comod si prea plictisit sa depun un astfel de efort groaznic, ceea ce din partea mea n-avea sa vada. Gaseam eu o cale pana la urma, acum marea problema fiind faptul ca trebuia sa ma misc dracului in dus, ca eram fleasca. Si era si mai rau faptul ca nu puteam sa-mi iau mintea de la Brian ala, cu parul ala lungut si negru in care doream sa ma joc, ochii reci si albastrii si trupul slab, insa destul de inalt, si totusi putin mai scund decat mine... Toate astea ma framantau acum.
Shit! Desi promisesem sa las baietii, acum imi era imposibil, il voiam pe el si era de rau daca nu il aveam. Trebuia insa sa mi-o trag pana puneam mana pe el, iar asta era destul de usor pentru mine, dintr-atatea fete care voiau sa le-o pun, una tot era disponibila in momentul asta. Am intrat in dus si am dat drumul apei fierbinti sa-mi dezmierde corpul cu atingerile blande si incantatoare. Imi treceam mainile peste trup de sute de ori, visand in acel moment ca mi-o trag cu el. Era groaznic, da, dar il voiam si aveam sa-l am chiar daca asta ar fi insemnat sa il iau cu forta.
Ma frustra sa ma gandesc la un baiat asa, niciodata n-o facusem, toti celor carora le-o trasesem vreodata fusesera doar aventuri banale, pura placere trupeasca, dar pe niciunul nu-l vrusesem cum il voiam pe el. Trebuia sa fie al meu, plus ca ceea ce spusese profesor, si anume ca trebuie sa-l las in pace, ma monta si mai tare, imi crestea dorintele.
Telefonul incepu sa sune in disperare, furandu-mi orice gand pe care-l mai aveam in minte. Am iesit gramada din dus, raspunzand apelului.
- Randy? Frate, nu-i de bine, Joshua s-a incaierat cu Dean si gasca lui din nou! i-am auzit vocea alarmata a unui bun prieten, Bill. Era clar ca era grav, altfel nu m-ar fi sunat. Uram gasca lui Dean, tipii aia chair erau dusi cu pluta, niste drogati ordinari si niste poponari infecti pe care nu-i puteam suporta. Gandul ca iar vom aveam probleme cu ei imi dadea fiori, ultima data cand ajunseseram la asta eu era cat pe-aci sa fi fost violat de o matahala de om, noroc insa ca scapasem cu ajutorul lui Dean. Desi nu eram prieteni, realiza ce ar fi insemnat asta si ma ajutase in acel moment, urmand ca totul sa fie trecut sub tacere cu privire la ceea ce facuse pentru mine.
- Vin! i-am spus scurt si am inchis telefonul, apoi mi-am sters cu repeziciune trupul si am imbracat niste haine la invalmaseala, si anume un maieu albastru dechis si mulat pe mine, o pereche de blugi de aceeasi culoare si al fel de stramti de-mi venea sa mi-o trag singur la cat de bun ma faceau - nu ca fara acestia n-as fi fost - si am iesit din camera mea nervos, dupa care din apartament. Apa mi se scurgea din parul saten, putin lungut si ciufulit, insa nu mai era timp sa-l usuc, desi riscam sa ma aleg cu o raceala foarte frumoasa.

- Ce dracului se intampla aici? am intrebat ajungand in mai putin de cinci minute la locul unde cele doua gasti erau stranse in cerc, in mijloc luptandu-se Joshua si o ditamai namila de baiat din gasca lui Dean. Primul erai inarmat cu un briceag, iar cel de-al doilea era cu mainile goale si era taiat pe abdomen. M-am interpus intre cei doi, evitand la limita o lovitura de briceag ce-mi trecu la doi centimetri de piept. Lasa ala jos sau ti-l bag in cur! i-am spus nervos si Joshua lasa ascultator briceagul in jos. M-am intors cu aceeasi voce impunatoare catre celalalt baiat si l-am intrebat cu voce maraita si dura: Care dracului e problema ta?
Se uita lung la mine, dupa care incepu sa urle:
- Tipul ala i-a vandut cocaina surorii mele, iar acum ea zace in coma la spital, ca s-a drogat cu tarfa de prietena a ei, o proasta care a murit!
M-am uitat urat la el si imediat mi-am dat seama ca e vorba de Adeline a noastra, asa ca i-am carpit un pumn de toata frumusetea, in ciuda fizicului meu aparent banal. Nu eram prea bine facut, aveam o constructie destul de fragila, la prima vedere, iar muschii mi se vedeau foarte bine prin hainele mulate incantator pe trupul meu. Eram slab, dar foarte puternic, plus ca faptul ca nu eram un urias ma facea sa ma misc foarte rapid, posedand o agilitate si o rapiditate nemarginita in comparatie cu uriasii, care se duceau dracului de la prima lovitura mai puternica. Am vorbit si, cu vocea-mi impunatoare, l-am oprit in loc pe matahala de baiat:
- Daca sor-ta s-a drogat nu e vina lui Joshua. Crezi ca astia din gasca ta nu vand droguri, cretinule? Si vezi tu pe cine faci tarfa si proasta, ca fata care a murit nu a fost nimic din toate astea, dar pe tine nu te fute grija, tie iti pasa doar de tine si de cretinii tai. Deja ma aprinsesem de-a binelea si eram in stare sa-i rup si capul dupa umeri. Ma apropiam amenintator in timp ce el se dadea in spate, destul de speriat. Cercul din jurul nostru se rupse, iar eu am continuat: Pare-mi-se ca esti nou pe-aici! Uite sa-ti zica Randy ceva: gastile astea doua, a mea si a lui Dean, sunt in pace, multumit? Fiecare e cu teritoriul sau, iar cand ne intalnim nu ne omoram ca asa vrei tu! Vinde droguri ca sa traiasca, si daca sor-ta nu stie sa prizeze cocaina si o trage pe toata din prima ca fata mare la maritis n-am ce sa-i fac eu, ca nu iau copii in crestere.
Tipul scrasni din dinti, apoi spuse:
- Ai grjia cum vorbesti de sor-mea, ca te las fara mandria aia cu care le regulezi pe toate!
- Gresit, boule! Ii regulez pe toti, si o fac si cu tine daca vrei, am spus marait si s-a dat in spate, realizand ca nu e de joaca. Hai, vrei o bucatica din mine? Vino si ia, te fac bucatele si-ai sa vezi ca nici gaborii n-or sa ridice un deget ca sa ma bage la bulau, fiindca nu le pasa! Frate, asta e cartierul nostru, e viata noastra! Daca ai venit aici s-o strici iti recomand sa te duci la dracu` sau te trimit eu pe bucati!
Deja incepuse sa tremure. Nimeni in jurul nostru nu mai indraznea sa comenteze, ceea ce ma incanta. Da, in ciuda celor amarati de 17 ani ai mei, eram de temut in tot cartierul si nu era borfas care sa nu fi auzit de mine.
Am simtit doua maini calde pe umerii mei, dupa care m-am intors brusc, pregatit sa atac, insa l-am vazut pe Dean in spate si i-am zambit.
- Calmeaza-te, frate, o rezolv eu cu el, spuse si imi facu atunci cu ochiul. N-am stiut ca s-a intamplat asta, altfel as fi oprit intr-un fel, rosti si am dat afirmativ din cap in semn ca nu conteaza. Randurile s-au rupt si fiecare a luat-o pe drumul sau, eu ramanand doar cu Dean in fata mea si cu tipul ala in spate. Nu indraznea sa mai scoata un cuvant, insa reusi sa-si ceara scuze si i-am dat voie sa plece. Nervos, am intrebat:
- Ai vreo tigara?
Dean dadu afrimativ din cap si scoase un pachet, apoi mi-l intinse si mi-am luat un joint de-acolo. Incepuse sa-mi fie frig, insa nu aveam nicio intentie sa ma car acasa,ci m-am rezemat de o masina, incepand sa fumez, iar Dean statea in fata mea si ma analiza.
- Cine-i ala? intreba intorcandu-se catre un tip care trecea prin fata noastra. Imi parea cunoscut si abia mai tarziu mi-am dat seama...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 22-03-2011, 11:11 PM
RE: Iubire de cartier [Yaoi by MiraA&Gabytsswh] - de Beatrix LaVey - 04-04-2011, 09:58 PM
RE: [yaoi] Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-12-2011, 09:58 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:19 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 12-01-2012, 12:27 AM
RE: Iubire de cartier - de YuneSugihara - 12-01-2012, 04:22 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:57 AM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:30 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 24-02-2012, 06:34 PM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 24-02-2012, 09:08 PM
RE: Iubire de cartier - de Blue. - 25-02-2012, 05:34 PM
RE: Iubire de cartier - de DiZ - 10-06-2012, 10:28 AM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 10-06-2012, 09:38 PM
RE: Iubire de cartier - de AbiiShu' - 11-06-2012, 11:07 AM
RE: Iubire de cartier - de Ciquita - 11-06-2012, 03:41 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 15-06-2012, 07:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:49 PM
RE: Iubire de cartier - de Rain - 19-07-2012, 05:27 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 23-07-2012, 12:05 AM
RE: Iubire de cartier - de Lexxu - 23-07-2012, 09:35 AM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 01:01 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 15-09-2012, 10:47 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:24 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 14-10-2012, 03:45 PM
RE: Iubire de cartier - de MiraA - 25-10-2012, 06:37 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 27-10-2012, 03:18 PM
RE: Iubire de cartier - de RosetteFoxy - 27-10-2012, 06:13 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:49 AM
RE: Iubire de cartier - de yuehan - 04-01-2013, 12:03 AM
RE: Iubire de cartier - de Meh. - 08-02-2013, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Beatrix LaVey - 12-02-2013, 06:26 PM
RE: Iubire de cartier - de FuNnY bUnNy - 19-02-2013, 05:24 PM
RE: Iubire de cartier - de PervyTeoYaoi_Shinee - 30-06-2013, 12:28 AM
RE: Iubire de cartier - de Loli Ari - 06-07-2013, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier ▌▒ Zยzzααα ▒▌ 12 7.672 25-10-2010, 08:28 PM
Ultimul răspuns: _Andreea_
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 18.006 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)