Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clannad & Clannad After Story

#7
Am vazut si eu anime-ul de curand si a devenit unul dintre preferatele mele, o poveste foarte draguta, a avut de toate. In primul sezon au fost multe momente la care am ras, iar al doilea m-a facut sa plang, asa ca sunt multumita. Grafica foarte draguta si potrivita cu bunatatea personajelor. Ceea ce pot sa critic e faptul ca personajele erau ireal de inocente in raport cu adolescentii din viata reala la varsta de 18-19 ani cat aveau cei din anime.
Oricum, mi-au placut foarte mult cam toate personajele, incepand cu Tomoya, desi nu stiu nici eu exact de ce mi-a placut el asa de mult. Avea destule slabiciuni si mi s-a parut cam imatur cand a zis ca vrea sa ramana si el repetent daca Nagisa nu trece anul, iar apoi a dat dovada de slabiciune in primii ani ai lui Ushio. Ma bucur ca si-a revenit. E un tip de treaba, care chiar a incercat sa ajute toate persoanele de care era apropiat si a invatat sa aprecieze tot ce au facut ceilalti pt el. O iubeste evident pe Nagisa si am avut impresia ca si celelalte fete il placeau, in mai mica sau mai mare masura.
Nagisa e si ea foarte draguta, trebuia doar sa mai lucreze la puterea vointei ei si la increderea in sine. Foarte sensibila, o persoana extrem de iubitoare si, oricare ar fi fost finalul anime-ului, cred ca ea oricum si-a atins fericirea si o si merita.
Mi-a placut foarte mult de Kyou, imi amintea de Kaname din Full Metal Panic. Batausa si tupeista, in acelasi timp sentimentala si intotdeauna alaturi de prietenii ei. Sunohara e foarte prostut si amuzant, naiv intr-un fel, a avut momente cand m-a impresionat prin loialitatea lui fata de cei apropiati, cand iesea la iveala sufletul din el. 10 Intotdeauna am crezut ca va ramane cu tipa aia dura, Sakagami, era super amuzant cand o provoca si era batut.
Cred ca povestea cu fetita si robotul a fost partea fantasy a anime-ului si mi s-a parut draguta. Despre final nu stiu ce sa zic, cum totul s-a sters si brusc totul s-a terminat cu bine. Poate ca e urat, dar nu m-ar fi deranjat nici daca s-ar fi terminat trist, oricum anime-ul a fost foarte frumos.
As putea sa revad oricand cu drag cele doua sezoane Clannad si il recomand tuturor celor carora le place ca love story-ul pe care il urmaresc sa cuprinda atat funny moments cat si unele care sa provoace multe lacrimi. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
Clannad & Clannad After Story - de Juneko - 08-03-2011, 11:14 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Syryus - 18-02-2013, 03:07 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Weyland - 26-08-2013, 10:28 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Crazy~Tenshi - 17-09-2013, 10:58 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Romania - 05-10-2013, 12:34 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)