Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clannad & Clannad After Story

#3
^^

Nu am vizionat decat seria Clannad , si momentan o urmaresc pe cea After Story , dar imi place foarte mult anime-ul si sunt incantata de faptul ca nu s-a oprit doar in momentul in care Tomoya si-a marturisit dragostea ce i-o purta Nagisei [ majoritatea animatiilor de acest gen se termina asa , cand protagonistii sunt doar la liceu -_-" ] si a continuat si cu o alta serie , ce are in prim plan , maturizarea celor doi ^^.

Grafica imi place si mi se pare potrivita , iar coloana sonora e la fel de " asortata " =]]

Povestea e de departe una complexa si interesanta , iar personajele au personalitati diferite , si caracteristici care le dau o lumina aparte fiecaruia.

E de apreciat si dezvoltarea fizica a personajelor , ce nu e foarte vizibila , dar existenta si dupa parerea mea , aproape geniala , daca e sa revizionam primul episod , dupa terminarea seriei.

Totul e bine pus la punct si sentimentele nu sunt exprimate neaparat prin momente dramatice , ci prin fapte concrete si dialoguri dinamice , iar faptul ca Tomoya intervine adesea si ne povesteste anumite aspecte , e un bonus.

Ador aceasta animatie , si abia astept sa o termin xD





Răspunsuri în acest subiect
Clannad & Clannad After Story - de Juneko - 08-03-2011, 11:14 PM
RE: Clannad respectiv Clannad After Story - de Danb - 23-03-2011, 05:48 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Syryus - 18-02-2013, 03:07 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Weyland - 26-08-2013, 10:28 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Romania - 05-10-2013, 12:34 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)