Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

X-Men: First Class

#2
Am terminat sa ma uit la el cam acum 10-15 minute 21. Mi s-a parut destul de ok. Si m-a surprins lucrul acesta, deoarece la tv vazusem un preview si nu mi s-a parut cine stie ce, credeam ca va fi plictisitor, sentimental etc. 21
Oricum, am vreo 2 dileme.
Prima. Parca in filmele celelalte nu stia nimeni de existenta mutantilor. Dar in filmul asta, n-am vazut ca Charles sa le stearga memoria sau ceva, deci tehnic vorbind ei inca stiu de mutanti. Si totusi in "viitor" ca sa zic asa, nimeni nu stie nimic de ei. xD E ciudat. Desi tot eu vin cu explicatia. Si ma gandesc ca decat agentii aia si guvernul sau ce or fi stiau de mutanti dar nu au facut nimic pentru ca nu putea de ei. In fine.
A 2-a dilema e cea a timpului. Adica actiunea din filmul asta s-a petrecut prin '64 parca sau undeva pe acolo, iar actiunea din celelalte filme prin '90 - 2000. Cel putin asa cred. De ce le-au trebuit vreo 20-30 de ani sa se pregateasca sau ce au facut ei. xD In fine. 21
Cat despre film in sine, a fost ok, nu ma asteptam sa fie asa multa actiune sincer, si chiar a fost interesant sa aflii despre inceputul X-Men. 39
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!



Răspunsuri în acest subiect
X-Men: First Class - de ady_x - 05-03-2011, 03:19 PM
RE: X-Men: First Class - de ~Space-Bound - 02-08-2011, 12:15 AM
RE: X-Men: First Class - de βεκi - 02-08-2011, 01:05 AM
RE: X-Men: First Class - de CandyGirl - 30-08-2011, 07:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)