Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

X-Men: First Class

#1
Povestea primei scoli pentru mutanti, creata de celebrul Professor X, pe atunci Charles Xavier, avandu-l alaturi pe cel mai bun prieten al sau la vremea respectiva, Erik Lehnsherr, care mai tarziu avea sa devina Magneto.

Data lansarii filmului: 3 iunie, 2011

X-Men: First Class Movie Trailer Official (HD)]
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
Am terminat sa ma uit la el cam acum 10-15 minute 21. Mi s-a parut destul de ok. Si m-a surprins lucrul acesta, deoarece la tv vazusem un preview si nu mi s-a parut cine stie ce, credeam ca va fi plictisitor, sentimental etc. 21
Oricum, am vreo 2 dileme.
Prima. Parca in filmele celelalte nu stia nimeni de existenta mutantilor. Dar in filmul asta, n-am vazut ca Charles sa le stearga memoria sau ceva, deci tehnic vorbind ei inca stiu de mutanti. Si totusi in "viitor" ca sa zic asa, nimeni nu stie nimic de ei. xD E ciudat. Desi tot eu vin cu explicatia. Si ma gandesc ca decat agentii aia si guvernul sau ce or fi stiau de mutanti dar nu au facut nimic pentru ca nu putea de ei. In fine.
A 2-a dilema e cea a timpului. Adica actiunea din filmul asta s-a petrecut prin '64 parca sau undeva pe acolo, iar actiunea din celelalte filme prin '90 - 2000. Cel putin asa cred. De ce le-au trebuit vreo 20-30 de ani sa se pregateasca sau ce au facut ei. xD In fine. 21
Cat despre film in sine, a fost ok, nu ma asteptam sa fie asa multa actiune sincer, si chiar a fost interesant sa aflii despre inceputul X-Men. 39
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#3
Aseara l-am luat de pe filelist si l-am vazut : )) A durat vreo doua ore, daca nu ma insel. Sincer, am tot amanat sa il vad, deoarece nu prea ma impresionase trailerul >.<
Aseara, neavand ce face, m-am gandit sa il urmaresc. Nu sunt fana a actorului care l-a jucat pe Charles Xavier. Nu prea imi place mecla lui : )) Insa, dupa acest film mi-am schimbat total parerea despre el. Mi s-a parut extrem de amuzant in unele faze = )) Si chiar l-am indragit.
Mi-a placut foarte mult filmul, it was really good ! Deja se enumera printre preferatele mele din acest an. Replica pe care a avut-o Wolverine a facut cat toate in tot filmul = ))) Charles si Erik intrasera in barul acela, ii spun cum ii cheama si el fara sa se uite la ei: Go f**k yourselves = )) A fost prea tare faza.
Personajul meu preferat...mi-au placut mai multe, insa m-a impresionat enorm de mult Raven. Adica, in celalalte filme cred ca am urat-o cel mai mult, insa in filmul acesta...pot spune ca am adorat-o o_o Chiar mi-a placut de ea. Mi-a lasat o impresie foarte buna. La inceput, cand aparuse in casa lui Charles. Ma asteptam ca acesta sa se sperie si sa o dea afara. A fost atat de dragut din partea lui sa o lase in casa : )) Si prietenia lor era una foarte stransa. I really love these guys. Si tipa blonda, cea in care se arata Raven, la fel, mi-a placut. O actrita foarte buna and really cute.
Nu pot spune ca este cel mai bun din toate filmele X-men, insa este bun. Actiunea, povestea, personajele...mi-au placut. M-a enervat extrem de mult tipul acela care i-a impuscat mama lui Erik >.> Nu stiu de ce imi venea sa ii sar in cap. Rasul ala atat de handicapat o_o
So, cred ca filmul merita un 9.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Mda vad si eu dupa secole theadul acesta21
Ce pot zice sunt fana a filmelor X-men asa ca nu l-am ratat. A fost ok si mi-a placut. Cum a zis si Beki faza cu Wolverine a facut tot filmul21) Cand au intrat in acea cafenea eram aproape sigura ca el e.
Mi-a placut mult si faza cand Magneto a scos submarinul din apa a fost super.
@~Space-Bound cred ca pot sa iti rapund cat de cat la dileme.
1.Cum ai zis si u cei care au aflat de ei stiuau si in viitor dar nu ziceau nimic. In filmele celelalte se stia ceva despre ei, o idee vaga, stiau ca exista dar nu stiau de unde sa ii ia.
2.In timpul acela Charles a cautat in continuare mutanti dar ce trebuie sa ne arate noua cum ia gasit?21 Dupa ce Magneto a plecat eu a cautat in continuar gasindu-i pe Scot, Ororo, Jean etc...
Deci ca incheiere...un film bun care merita vizionat.
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)