Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai gasi un portofel plin cu bani ce ai face?

#13
Ce raspunsuri... Nici nu ma mira. S-a intamplat sa scape unu' bani cu duiumu' (erau multi, omule). Bine, erau in elastic, am fost tentata, chiar vroiam sa ma duc sa-i iau (propietaru' era cu spatele, cu fata spre masina), dar cand sa fac al doilea pas, buna si generoasa AjLover/M.z i-a banii si ii da propietarului de drept, cat m-am suparat pe ea atunci. Oricum, daca as gasi, i-as returna. Banii sunt un pacat. Poate Cutarica chiar a avut nevoie de ei, n-am niciun drept sa-i iau. Nu sunt ai mei, da-i. Daca n-ar exista niciun act de indentitate sau orice altceva care sa-mi dea de inteles a cui e portofelul, m-as uita dupa vreun propietar (desi cred ca multi ar zice ca e a lui chiar daca n-ar fi, iar la politie, poate iau ei banii -cine stie). Daca i-as lasa pe jos alt om poate ar lua banii si si-ar cumpara ce-ar vrea, si n-as vrea, adica, am avut ocazia sa-i iau, nimani sa nu mai aiba. Oricum, din greseli inveti, asa ca poate i-as lasa pe jos, dar poate as incerca inainte sa gasesc propietarul indiferent de starea in care as fi si, daca ar fi unui tip sau tipe care ma uraste, tot i-as inapoia banii. ;-?? Si pana la urma, m-as simti groaznic sa iau banii care nu-mi aparatin. Si, din nou, pana la urma... sunt o persoana, cred eu (deci, DOAR cred) cinstita *who knows*. ;-??
[edit] Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ@, defapt, Dumnezeu ne pune la incercare. E egoista si o sa-i ruineze ziua acelui om sau o sa fie un crestin bun sau cel putin cu bunul simt si o sa-l dea inapoi sau macar o sa incerce sa-l dea? Pentru ca atunci cand iti doresti cu adevarat ceva, se poate. Si mai e o chestie: Ce unuia nu-i place, altuia nu-i face. ^^ Daca as pierde bani si i-as recupera, as ramane indatorata, as fi fericita si m-as ruga pentru el fiindca nu i-a pastrat pentru el sau i-a lasat la voia intamplarii (poti sa faci si asta) and so on. :-??
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Daca ai gasi un portofel plin cu bani ce ai face? - de yaoi maniac - 01-05-2011, 05:26 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati face daca v-ati trezi langa userul de deasupra? Cherie 308 140.288 05-09-2011, 03:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)