Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa

#11
citesc acum, nu vreau sa imi pierd locul:)) ce loc.. doi:)) nu ma pot strecura in fata?:))
back(sa nu te superi daca nu va fii un comm cu prea putine launde, deaia se numeste comentariu zic eu), sa vedem.. nu am citit fic-ul mai devreme pentru ca nu ma atras prea mult titlul, rusine mie, sa nu mai fac asta.
O chestie care nu mi-a placut, cea mai mare parte din descriere era legata de infatisarea personajelor, mie una nu imi pasa cum arata parintii lui Naruto, ai pus multa descriere, dar nu unde trebuia. Mi-ar placea sa vad mai multa descriere a sentimentelor, as fi putut sa plang, la scena cu viata lui Saku, saraca, imi pare rau de ea. Concluzie, pune ceva mai multa descriere a personajelor.
Ai avut niste greseli de exprimare, de exemplu "m-am desprins la centura" sau cum era, ar fii sunat mai bine "mi-am desfacut centura", greseli de tastare nu am vazut.
Povestea pare originala si imi place ca postezi capitole lungi.
Pozele cu vila nu prea isi aveau rostul, de ce ai mai descris daca puneai poze? En fin..
Voi reveeni la capitolul urmator, doar sa ma anunti, sper sa tii cont de ce ti-am zis. Pace
App. Sasuke, baiatul cumintel si bogat?! pe bune?:)) nu am mai auzi asta pana acum, dar vreau sa vad ce se va intampla in continuare, zbyee
Bl@h, bl@h. Bl@h, bl@h...

#12
Ok, de obicei nu prea citesc fic-uri sasusaku dar daca m-ai rugat sunt aici. So, dau edit maine, acum am de facut eseurile + sunt super obosita. Promit ca dau maine edit.

Lol, si uitasem de edit-ul asta :)). So, edit :
Ce pot spune, nu ma prea atrage ideea in sine, nu-s adepta cuplului sasusaku, dar sa incerc sa comentez. In primul rand descrierea nu mi se pare suficienta, trebuie mai multa dupa mine, incearca sa iti exteriorizezi sentimentele intr-un mod mai profund, pune mai mult suflet in ceea ce faci. Naratiunea e ok, desi mai poti lucra la ea, actiunea ce sa zic, cam trasa de par dupa mine, dialogul pe alocuri sec, estetica asa si asa, uiti sa lasi spatiu intre unele paragrafe, la unele fraze ma pierd printre randuri, oricum, mai poti lucra si la estetica. Greseli am vazut multe, mai ales de tastare si cu virgula, uiti unde sa o pui. Ei, asta e tot, daca vrei sa ti cont de sfaturi bine, daca nu iar bine, eu am vrut doar sa te ajut. Si inca ceva nu mai folosi atat de multe puncte de suspensie, sunt prea multe, se intelege cand vrei sa schimbi tonalitatea. -_-
[Imagine: j5atg3.png]


#13
Hey !!! Nu ma prea pricep la dat comm-uri , deci sa nu te superi :D

In primul rand e o idee originala , nu am mai citit ceva asemanator . Sakura tocilara cu ochelari o_O si Sasuke baiatu cuminte :zuppy06:???. Deabea astept sa se infiripe ceva 8-> , presimt ca va fi o dragoste "picanta" . :>
A , dap , si sa nu uit...ador descrierea personajelor . Imi place cel mai mult descrierea lui Sasuke :X , adica ... si bogat si cuminte??:O asta e ciudat , insa si interesant .
Apropo:1. Folosesti un pic cam mult " si" ... se aude cam ciudat .
2. Ca sa sune mai interesant , pune ceva mai mult descriere a sentimentelor , adica inceraca sa lasi sentimentele sa curga :D. [ daca intelegi unde bat] .

Cam atat am avut de zis ! Bye ... si deabea astept Next-u :*
[align=center]In priviri calde strapunge frigul
Cand ii ai pe toti aproape esti cel mai singur
Cand il vezi ca pe un frate el te va trada
Tot ce mai conteaza este muzica .

[Imagine: BRS.jpg]

#14
Hello my dear mummy xD. După cum m-ai rugat am apărut şi eu pe aici. Sper să nu te superi dar nu o să te laud aşa mult dar, stai liniştită o să fac şi asta. Ideea până acum nu e foarte originală. Am mai văzut multe ficuri în care Sakura se mută în Konoha şi nu ştiu ce. Dar sper ca pe viitor să devină originală. Ce mi s-a părut original a fost: Sakura tocilară? O,o Wtf? Te ador ptr asta! Şi Sasuek bogat şi cuminte? Şi nu îşi bate joc de fete? Nuz am mai văzut asta. Well. Descrierea a fost multă întradevăr dar aş fi vrut să te axezi mai mult pe sentimente pentru că devine cam plictisitor. Nu trebuie să descrii chiar aşa de mult personajele pentru că majoritatea ştim cum arată. Dacă chiar voiai să descrii puţin personajele puteai să zici doar că are păru x + epitet, comparaţie etc ochii la fel şi nu mai ştiu ce. Fără alte amănunte inutile. Şi cu locuinţa la fel. Ai descris prea mult chestiile astea şi la un moment dat devine plictisitor şi nu e bine asta. Acţiunea slavă domnului nu a fost grăbită ceea ce e bine. Dialogul nu a fost sec decât la partea când Sasuke l-a sunat pe Naruto ca să îl cheme în parc. Asta mai bine băgai la descriere că... nu ştiu... mie mi se pare cam sec. Naraţiunea a fost ok. Greşeli de tastare şi de exprimare am mai văzur dar nu sunt grave. Ce mi-a sărit în ochi chiar înainte să citesc partea a 2 a a fost acel ,,oleacă". Nu mai folosi cuvântul ăsta în fic pentru că sună urât. Mai bine înlocuiai cu ,,puţin". Altceva nu prea mai am ce să zic. So, aştept nextul şi nu uita să mă anunţi când îl pui. So, buh bye! :*

PS:Sper că nu te-a supărat sau speriat comentariul meu.
[Imagine: EnvYQ.png]

#15
Hanii si eu pe aici, dau edit diseara...[scoala]
EditIubita mea nepotica tu de ce nu mi-ai spus sa imi editez comentariul..ca uitasem...Asa, deci un capitol frumos si captivant, ce fel se comporta Itachi cu micutul meu Sas'ke imi vine sa il omor,chiar asa, ce crede ca este servitor sau cum? Eee las ca il bat eu pe el daca se mai atinge sau sa il puna pe brunetul meu la muca de sclavi..da cine se crede el, Fat frumos din lacrima? nuu nu e.Iubiree, am o singurica probmela..nu mai pune pozele acelea,pentru ca nu prea dau bine. Asa cum am spus nu voi fi severa la fel ca la primul capitol, pentru ca nu meriti cine stie ce critici, pentru ca acest capitol este foarte bun, si am incredere in tine ca asa vor fi si celelalte.
C-am atat iubiric..ne vedem in cateva minute la urmatorul capitol. Te iubesc matusic'..nu uita.
Semnat micuta ta dulce si iubitoare nepotisca,pe care o iubeste enorm de mult [: )).
Ja ne!

#16
Buna!Asa cum ti-am promis,iata-ma!Imi place ideea cu ajutorul careia ai conturat-o pe Sakura.Tocilara,cu ochelari si aparat dentar...sper sa si-l dea jos repede.Nu prea mi-a placut descrierea.Ai descris numai casele,hainele...nu am vazut sentimentele lor,nu le-ai descris detaliat,nu ai facut comparatii.Naratiunea e buna.Dialogul este de ajuns.Sper ca pe viitor sa nu pui prea mult .Trebuie sa mai lucrezi la el,dar sa stii ca ai potential deoarece ai o idee destul de originala,nu ai facut-o pe Sakura super-frumoasa si super-talentata.
Succes!
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

#17
Hi!... cum am mai spus imi place personajul Sakurei si tot ce tine de el si sunt mai mult ca sigura ca mutarea asta o va schimba mult (in bine) ... cat despre Sasuke,am vazut ca majoritatea celor care ti-au dat comm au spus ca e un baiat cuminte,dar eu cred ca e de fapt un mic dracusor...unu mic...chiar el a recunoscut ca ii place sa se ''joace''...deci eu nu mai am nimic de comentat legat de el.Pe de alta parte mi s-a parut foarte interesant visul Sakurei,desi totusi cred ca era mai mult o viziuna...orice ar fi mi s-a parut interesant.
Capitolul urmator repede.:bye:

#18
Hi my dear. Chiar imi pare foarte rau ca nu am intrat mai repede. Este o idee interesanta :-?. Deci cum nu am apucat sa iti comentez primul capitol, il voi omenta pe acesta >:). Descriere ai avut din belsug, naratiunea este si ea prezenta, greseli de tastare nu cred ca am vazut ( dar sincer sa iti spun, nici nu m-am uitat dupa ele :)) ), dialogul pai nu mi se pare sec. Visul Sakurei pare chiar foarte interesant. In privinta lui Sas'ke sunt intr-un total acord cu ss.naruto :D. Adica daca chiar el a recunoscut ca ii place sa se "joace" nu poate fi chiar un baiat cuminte, dar nici un profitor. Cam atat pentru astazi. Mersi ca m-ai anuntat.
P.S. anunta-ma cand pui nextul
Bye Bye
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#19
Sooo am citit capitolul dar nu am timp sa citesc toate comentariile so scuze daca mai repet unele chestii.
Pentru inceput, nu e chiar necesar sa pui poze cu toata camera lui Sasuke sau cu Imbracamintea stewardesei. E destul daca pui cu personajele, lasa cititorii sa isi foloseasca imaginatia. Ai grija la comparatii si la descriere, ai foarte, foarte multa descriere in capitol, descrii absolut tot, s-ar putea sa exagerezi. Si la comparatii, nu trebuie neaparat sa compari parul cu pana corbului sau alb ca spuma laptelui. Comparatiile astea sunt peste tot, le gasesti imediat, poti sa gasesti si altele daca vrei atat de mult sa compari.
Capitolul asta e mai bun decat primul, de asta sunt sigura. Si nu iti fa griji, nu arata fic-ul mai urat daca folosesti dialog, imi vine sa ma arunc de pe Luna cand vad cum fugiti de dialog ca de diavol. Frate, nu poti doar sa descrii si sa povestesti tot fic-ul. Baga si ceva dialog.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#20
Hey there :D
Imi place ideea, desi am mai vazut destule fic-uri care au la baza cam tot asta. Probabil ca pe parcurs o sa pui chestii originale. Nu ca m-as pricepe eu prea mult la comentat, dar mi se pare ca ai atras atentia prea mult la cum arata in jur si prea putin pe sentimente. La un moment dat am inceput sa ma plictisesc sa mai citesc cum aratau casele si baia. Totusi mi-a placut capitolul si abea astept urmatorul
P.S.: sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul :D
See ya :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suspine de singurătate Buubz :) 12 4.069 28-12-2011, 03:05 PM
Ultimul răspuns: Buubz :)
  Ehe, prima si singura mea poezie... :)) Black Rose 2 2.589 04-12-2011, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Floare de Lotus[+16] Piersicuta 14 8.704 12-08-2011, 04:16 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  O floare de Iris Acadea' 6 5.542 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Frumoasa din Garsoniera Adormita si Printul pe Motocicleta Neagra Selena. 2 3.978 16-09-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.983 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)